čtvrtek 28. března, 13:20 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Králíci, morčata, křečci a jiné
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: AKNALB
Status: začátečník

Fretka

Datum: 11.02.2008 14:56
 

Chtěla bych si pořídit fretku ale nemám žádné zkušenosti.

 

 

 

.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Fretka

    Datum: 11.02.2008 15:02
     

    Už jsem myslela, že je tu fotkagrinning smiley

    Fretky se mi moc líbí, ale protože už mám 2 kočky a psa, tak ten náš zvěřinec nechci rozšiřovat. Kdysi jsem viděla náramnou. Moc se mi líbila, byla bezvadně komunikativní, ale protože u nás byl ten zvěřinec vždycky trochu bohatší a hlavně o fretkách ještě nebyly ani žádné příručky, tak jsem jí odmítla. Měla jsem pak ještě jednou možnost získat fretku- kluka, ale ten zas tak příšerně páchl, že jsem neměla odvahu si ho brát domů.

    Jinak existují knížky o chovu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fretka

     
     
  • Autor: AKNALB
    Status: začátečník

    Re: Fretka

    Datum: 11.02.2008 15:20
     
    Něco málo jsem si přečetla ale ještě stále váhám.Ten zápach se dáprý odstranit vykastrováním.četla jsem že se fretky rodí jen na jáře tak mám ještě trochu času se něco dozvědět.
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Fretka

    Datum: 11.02.2008 17:34
     

    Fretky sme kedysi velmi dávno chovali,ale vonku.S tým pachom je to hodne individuálné,možeš mať šťastie a nebude páchnúť,ale ak máš smolu, možeš vyhmátnúť extra smraďocha.Pach sposobujú nielen pohlavné žlazy (to by sa dalo odstrániť kastráciou) ale aj pachové žlazy. Ich odstránenie je v rozporu so zákonom na ochranu zvierat ,takže záleží na akého veterinára narazíš.

    Fretky sú síce velmi hravé ,ale rozhodne nie sú tak učenlivé a kontaktné ako pes alebo kočička.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fretka

    Datum: 11.02.2008 17:47
     
    Aknalb ségra ji měla....byla skvěle ochočená, venku chodila na vodítku. Tím pižmem je cítit i samice...jasně, že samec v době páření je zase něco jiného...Ono to způsobují pachové žlázky a ty se myslím neodstraňují ani při kastraci samce...Jinak ona dost prospí,tak nebyl problém...ráno běhala volně po bytě, před odchodem do školy ji děti zavřely do voliéry a odpoledne byla zase na volno. Ale nelítala celé odpoledne po bytě..vím že se proběhala a zase si zalezla do svého pelechu..prostě podle své potřeby. Chodí normálně na kočkolit a žere kočičí granule.,konzervy,maso...Očkování je podobné jako u kočky..Jo a když byla u našich v době,kdy byla ségra na dovolené,tak jí nevadila ani přítomnost kočky a psa..Oni se jí vyhýbali...použila svou "pachovou zbraň" grinning smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fretka

    Datum: 11.02.2008 18:05
     

    Syn si před časem pořídil fretčí slečinkuwinking smiley . Dokud to bylo mládě, tak to s pachem šlo. Byla nesmírně čistotná, venčit se chodila na jedno místo a mimo klec nic neudělala. Jenomže jak dospívala, začala páchnout. Třebaže se jí denně čistila klec, koupala se, tak byla cítit sad smiley . Prostě děs, jak se vešlo do bytu, ovanul vás fretčí odér thumbs up .

    Nakonec ji syn daroval.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    DDDomini

    Re: Fretka

    Datum: 01.06.2008 20:56
     
    Ahoj mám fretečku a nechala jsem ji připustit,ale nepovedlo se.Je pořád v říji asi 2 měsíce.Je vhodné ji připustit?pokud ne nemůže ji ohrozit ta dlouhá říje?A jak jí mám zbavit dočasně té říje?Děkuji za odpověd
     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Fretka

    Datum: 01.06.2008 21:03
     
    Fetku jsme taky měli, ale byla venku ve voliéře. Děti si ji braly domu na hrní a vždy blo poznat, ze tam byla. Bohužel si udělaal si ve voliéře díru a odešela na procházku bez návratu. thumbs up Když se to podruhé opakovalo, tak už se další nekonala. Ve volieře mám teď naskládané prázdne květináče.grinning smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Králíci, morčata, křečci a jiné (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.