čtvrtek 25. dubna, 17:15 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Status: expert

Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

Datum: 20.04.2010 14:09
 

Pro nás co potřebujeme poradit :-)

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (20.04.2010 14:25)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 21.04.2010 07:39
     

    Drahuško a ještě maličkost jaké ty máš zkušenosti s rychlým a pomalým nabíjením, já mám teď nabíješku pro mé baterky na 16 hod, někdo má nabíječku že je za chvilku nabito. Myslím se tím rychlým nabíjením ničí baterie, někde jsem to četla, je to tak?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

     
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 21.04.2010 07:41
     

    Nedám dopustit na tyhle. Mají neskutečnou výdrž a jsou v provozu skoro pořád, protože mám jen dvě sady (ta druhá je nějaká neznačková z Aukra, 2400 mAh, mám ji cca rok a zatím taky dobrý). Koupila jsem je v lednu 2008 spolu s novým foťákem a byl to dobrý kauf. Nabíječku jsem měla rychlo- Vatru, ale ta se porouchala, teď mám Hamu a taky dobrý. A ještě mám jednu obyč nabíječku s vybíječkou, tak u té používám jen tu vybíječku. Čtečku mám Trust, je na všechny druhy karet.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 21.04.2010 08:15
     

    Otázko, nabíječku Hama máme taky a taky na ní nedám dopustit. Máme ovšem universální, velkou. Vůbec na značku Hama nedám dopustit (foto věci)

     

    Jájo, určitě pro aku není dobré rychlé nabití nebo vybití, protože se příliš zahřívají. Myslím ale, že jsou nabíječky s kratším časem nabíjení, než máš ty. Koukala jsem sem: [www.elektro-star.cz]

    Pokud máš foťák na dvě baterky a dvě přikup. Nebo koukej po Hamě, ale vždy se dívej, do jaké síly nabíječka funguje a podle toho pak i baterie...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (13.04.2017 18:08)
     
  • Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 21.04.2010 08:27
     

    Mám GP 2500, na mé focení to stačí, jen jsem chtěla znát názory ostatních :-), takže asi přikoupím ještě jedno obložení GP2500 a bude.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (21.04.2010 09:47)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 21.04.2010 08:42
     

    Jestli jsi spokojená, není co řešit winking smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 22.04.2010 11:24
     
    Další fotografie:

    Drahus : není to žádná světoborná nabíječka, kupoval jsem ji cestou na dovču kdysi dávno, protože mě do staré "vytekla" jenda baterka a tím pádem jsem ji zničil. A tak jsem v Táboře kupovalo novou, stála tehdy nějakých 390 kaček, plus baterky za dvě stovky, ale parády se tím nadělalo spousty. Než jsem dojeli do Nových Dvorů tak přes adaptér byly baterky nabité amohlo se vesele fotit jak o život. Dají se v ní nabíjet buď dvě, nebo čtyři baterie, a to jak AA, tak i AAA. Navíc je vybavena i vybíjecím mechanismem a má elektronický spínač který nabíjení vypne po plném nabití baterií, takže nehrozí že se "přebijí". A co se týká velikosti, vejde se normoš do kapsy (no ale v kabelce či batohu jí asi bude líp winking smiley ). Ostatně posuď sama .....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 22.04.2010 11:38
     

    My máme Hamáckou, velkou i na monočlánky a je též skvělá. Monočlánky nabíjí pomaličku. Dokonce myslím i formátuje akumulátorky, což je skvělý. Jde na ní nastavit vybití - formát - nabití - konec (též nepřebíjí, ale to snad mají všechny z kamenného obchodu nebo ne?) confused smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 22.04.2010 11:59
     

    Asi ano, ale i tady bych si dával velký pozor. Cena je někdy opravdu zavádějící (viz ta moje nabíječka, opravdu dobrá láce-málo peněz hodně muziky), chtít za málo peněz nadstandard někdy bývá na škodu, ale jsou chvíle kdy se pozornost vyplatí. Pokud tedy chci opravdu spolehlivou nabíječku s funkcemi, které mě pomáhají chránit a ošetřovat zdroje (baterie), pak se oplatí si připlatit a pořídit si skutečnou kvalitu. A souhlasím s tebou, že pro běžné focení, resp. dobíjení postačí jednoduchá nabíječka, pořízená i se zdroji. Pokud tam bude nějaká funce navíc, bude to jen k dobru. Já naštěstí mončlánky nepotřebuji nabíjet, stačí mě jen ty AA, na Nikona mám jiný ty baterie, ale tobě to popisovat nemusím. Pravda je že moje žena má dvoje obložení baterií do Fuji, protože stačí nějaká klimatická změna (v terénu) a najednou baterky nestíhají, a je pozdě pak bycha honit někde ve 3000 m.n m. To druhé obložení se zas tak nepronese, tak raději volit jistotu, a navíc nešetřit focením aby baterky "vydržely". Až člověk shůry sleze, pak už jen může llitovat že nezachytil všechno co by chtěl winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 22.04.2010 12:28
     

    Máš pravdu. Taky mám do svého 3 zdroje. Manža má myslím AAčkové - ani nevím, ale monočlánky potřebuje, páč chodí v noci ( v zaměstnání ) do terénu a musí mít kvalitní světlo. Fasovaná nabíjecí, zřeimě polská (!) baterka je velká a těžká, prostě na nic. Tak jsme koupili nabíjecí monočlánky do velmi kvalitní baterky a má přesně to, co potřebuje winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 22.04.2010 13:21
     

    [www.mimibazar.cz]

    snad se zobrazí teď.

    jo v pohodě.....tak s touhle jsem spokojená já

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (22.04.2010 13:22)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 26.04.2010 18:56
     


    iriska napsal(a):

    [www.mimibazar.cz]

    snad se zobrazí teď.

    jo v pohodě.....tak s touhle jsem spokojená já


    máš fakt super nabíječku, tohle je to o čem jsem mluvil, resp. psal, je nabitá funkcemi, má co potřebuješ a dovolil bych si tvrdit že i mnoho navíc thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status:

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 29.06.2013 21:09
     
    stativ gorillapod.jpg

    ahoj, potřebuju radu, mám obyč digitál olympus "mjučko" a chtěla bych si koupit tenhle stativ (viz. obrázek) nemáte s ním někdo zkušenost? když to hodim do vyhledáváče do zboží, tak mi tam vyjede úplně šílené cenové rozpětí, tak nevim co zvolit. díky.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 13.04.2017 15:15
     

    Chci se tu poradit o něčem trochu jiném, ale novou diskuzi kvůli tomu zakládat nebudu.

    Ráda bych si koupila nějakou jednoduchou promítačku (projektor), protože občas potřebuji někde promítnout fotky, ale nemají tam na to příslušné přístrojové vybavení. Nechci nic drahého, ani složitého. Ale byla bych ráda, kdyby do toho šla rovnou strčit fleška, nebo jednoduše připojit noťas. Promítala bych asi na bílou zeď. Máte někdo radu, co by asi vyhovovalo?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (13.04.2017 15:18)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 13.04.2017 16:04
     

    Spike, tak v tom nevím. Možná by ti poradili také u Škody a třeba by měli i bazarový. U tebe je důležitý obraz, tak by sis měla ohlídat rozlišení. Co jsem jen tak zlehka koukla, tak jsem ale USB vstup neviděla

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 13.04.2017 17:45
     

    No jo, to máš pravdu. Asi se u nich zase brzy zastavím. Byli ochotní i příjemní. A já ještě potřebuji baterii do staršího foťáku, který jsem teď chtěla používat, když by nebyl ten můj. Ale je škoda, že mi tu leží ladem. Aspoň vnučky by ho využily, nebo i já jako záložní (a menší, šikovnější na kolo ap.).

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.