čtvrtek 28. března, 09:39 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Status: expert

Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

Datum: 20.04.2010 14:09
 

Pro nás co potřebujeme poradit :-)

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (20.04.2010 14:25)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 14:12
     

    Chci si koupit nové baterie do foťáku poraďte jaké nejdéle vydrží a jakou k nim dobíječku (asi stejnou značku, že?) Měla jsem několikrát po sobě GP a dobíječku k nim mám stejnou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (20.04.2010 14:27)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotopříslušenství, baterie, čtečky jaké máte?

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 14:26
     

    Ti to doma vyfotím co mám.....jsem tupec nepamatuju si toangry smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 14:34
     

    Si kup zase GP, hlavně stejnou watáž, protože by silnější nabíječka nemusela nabít naplno a zkrátíš baterkám život

     
  • Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 14:40
     

    jj ona je ta nabíječka asi na ty baterky se kterýma se prodává, že?

    Drahuš a kdybych chtěla jiný i s tím, že si k nim koupím novou nabíječku jaký bys mi doporučila?

     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 14:46
     

    No tohle by mne také zajímalo, poslední dobou se mi stává, že baterie moc dlouho nevydrží nabité smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 14:50
     

    Tak to už jsme tři, koho by to zajímalo. Nevím, jaké jsou hodně dobré - jsou-li confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 14:51
     

    Klíďo bych si dopřála nějaké lepší i s nabíječkou.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 18:34
     

    [rs-autohifi.cz]

    tak tuhle jsem dostala k Ježíšku a jsem fakt spokojená

    hm..ona se nezobrazilasad smiley , proč to neřeknete?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (22.04.2010 13:19)
     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 18:58
     

    Ta vypadá dost podobně jakou jsem nedávno objevila v letáku naší prodejny ELEKTRO, tak tam asi zaběhnu a koupím si to s těma baterkama najednou ono to vyjde levněji než samotné baterky. thumbs down

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 19:04
     

    Jsem ráda,že nejsem sama,komu nevydrží nabité bateriesad smiley .Mám GP

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 19:07
     

    tyhle baterky 2700 mě amatérovi vydrží dostgrinning smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 20.04.2010 23:57
     

    holky, holky co to tu blábolíte ????eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley Na nabíječce NiMH baterií (nabíjecí) až tak v celku nezáleží, mnohem důležitější je kapacita baterií (udávanám v mAh). Ovšem i větší množství mAh není záruka spolehlivosti, resp. výdrže baterií. Velice důležité je jak se s bateriem zachází. Mě by po zakoupení následovat takový malý rituálek :

    1. nabít baterky na 100 %

    2. vybít do nuly (zapojit do série nějaký přístroj nebo žárovečku/y)

    3. Opětovně nabít na 100 %

    Je také dobré vědět, že se prodávají baterie bez tz. "paměťového efektu", což je vlastnost baterie ne zcela vybité a vložené do nabíjení, při čem se nenabíjí od nuly, ale od zůstatkové hodnoty napětí. A právě tady je ten zakopaný pes, baterie si "pamatuje" od jaké hodnoty se naposledy nabíjela a dobíjí se jen o tu část jako posledně. A při plném vybití tak sice dochází k nabití, ale jen částečnému, snížené u "zapamatovanou" hodnotu.

    V původní FUJI FinePix S5000 (na 4 tužkové baterie) jsem používal taky GP. Kapacitou jsem pochopitelně nešetřil, číím víc tím líp. A nabíječku jsem měl (a vlastně pořád ještě mám) při tom univerzální, a to jak na 220, tak i 12 V do auta. Mám ji už sedm let a funguje bezchybně smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 21.04.2010 07:28
     

    Carlosi, musím ti oponovat, co se nabíječky týče, protože o tom opravdu něco vím. Pokud je nabíječka staršího typu, není schopná nabít nové typy baterií na 100% a to z jednoho prostého důvodu - v době, kdy byla nabíječka daná do provozu se ještě tak silné baterie nevyráběly. Jedině nabíječka universální, která umí nabíjet i velké monočlánky nebo baterii 9 V zvládne nové typy tužkových baterií, protože byla vyrobena dostatečně výkonná (nabíjí i tzv velkokapacitní akumulátory), ale oproti áčkové nabíječce je to kráva velká. winking smiley

    Co si kupují děvčata, jsou nabíječky pouze na AA a AAA baterie a starší typy těchto nabíječek nové aku, s větší kapacitou, prostě nemůžou nabít na 100%

    Sám hovoříš, že máš v autě universální nabíječku. To je o něčem jiném a tvá odpověď je zavádějící. Děvčata mluví (viz odkaz výš) o malé, speciální nabíječce na AA a AAA akumulátorky. Nechtějí velkou nabíječku, chtějí kapesní, kterou nacpou i do kabelky....

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (21.04.2010 07:31)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotopříslušenství, baterie, nabíječky, čtečky jaké máte?

    Datum: 21.04.2010 07:39
     


    jaja99 napsal(a):

    jj ona je ta nabíječka asi na ty baterky se kterýma se prodává, že?

    Drahuš a kdybych chtěla jiný i s tím, že si k nim koupím novou nabíječku jaký bys mi doporučila?

     

    Jájo, koukala jsem a když chceš i s nabíječkou, zkus si najít značkové. Pokud i s nabíječkou, tak koukej, aby byly co nejsilnější. Do tvého foťáku minimálně 2500 mAh, ale jestli seženeš kolem 3000mAh, bylo by ideální. Viděla jsem už i 3800mAh, ale non name a ty moc nevydrží. Chtělo by to mít aspoň dvě sady baterií. Stejně při denním používání dýl jak rok nevydrží. Proto na ně dávají jen půl roku záruku. Ještě kouknu na netu a najdu-li, dám odkaz a ty si pak sežeň, kde mají třeba lepší cenu

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.