pátek 29. března, 10:03 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Fotoporadna?

Datum: 26.06.2007 21:58
 
Co kdybychom v tomto příspěvku občas poradili těm méně zdatným, jak upravit fotografie, alespoň základy. Co Ty na to Laduš?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 04.06.2012 17:25
     

    A ty si neschováváš originály fotek?

    Mám 14, kouknu se a zkusím, jestli to jde nějak oříznout. Možná, jestli se tu mihne Lada, poradí dřív než já.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotoporadna?

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 04.06.2012 17:27
     

    Normálně oříznout není problém, je to stejné, jako když se dělá výřez.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 04.06.2012 17:32
     
    Další fotografie:

    Jojo. vyzkoušela jsem to. Prostě uděláš výřez z rámečku a ten se ti ztratí.

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 04.06.2012 22:36
     

    nemůžu na to přijít...asi se mně bude o tom zdát..já to mám v tý 12 asi jiný

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 05.06.2012 07:41
     

    Lído, já mám 11. ale to bude asi stejný. Otevři si fotku v editoru a jen ji ořízni.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 05.06.2012 07:47
     

    Skokanko, nemáš to jiný, mám taky Zoner 12. Udělala bych ti snímek obrazovky s nápovědou, ale jsem teď v práci. Otevři si ten obrázek v Editoru, a úplně vlevobys měla mít sloupeček s ikonkami (razítko, plechovka, štětce...) a asi druhý shora je takový čtvereček s přasahujícími rohy (hned nad ním je myslím ručka), tak na ten si klikni a pak si klikni do fotky, táhni myší a vyber si prostor, který chceš vyříznout. Pak máš hned nad fotkou, někde vlevo, tlačítko Oříznout, tam si klikni a je hotovo. smiling smiley

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 05.06.2012 07:58
     

    Hurá,zvítězily jsme !!!! Díky moc,já to dělala blb v těch rámečkách..tam je taky smazat ...

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 05.06.2012 10:37
     

    flower smiley

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 21:07
     

    Holky,prosím vás,poraďte mně...já jsem technickej blb..do důchodu jsem opravdu nedržela nikdy foťák v ruce a pak mně bylo líto,že si ty kytky nemůžu vyfotit,tak jsem si koupila "foťák pro blbýho"..ten prodavač na mě nejdřív vykulil voči,tak jsem mu musela rychle říct,že ten blbej jsem já smiling smiley ..pak jsem se musela naučit fotit podle návodu sama,pro někoho je to brnkačka ale mně se o tom i zdálo...no nic,mám ho 3 roky - Panasonic DMC FS3..ale teď se mi zdají ty fotky né tak ostrý jak bych chtěla..on mi ten prodavač něco říkal o nový kartě,ale já vůbec nevím co,já ani nevěděla,že to nějakou kartu má...pomohlo by těn fotkám koupit novou kartu ??? Díky ! Jen mně nepište,že by bylo nejlepší vyměnit fotografa smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 21:11
     

    ... Skokanko, sice Ti neporadím, ale krásná slohová práce thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 21:28
     

    Skokanko, nějak mi moc nesedí, že by jetá karta mohla rozostřit fotky, ale budiž. Každopádně máš někde z boku otvírání a tam by karta měla být schovaná nebo bude někde vedle akumulátorku.

    ALE nejdřív bych zkusila kartu zformátovat. Formátovat jí musíš ve foťáku, takže si v menu najdeš "formátovat" nebo "format" a všechno odsouhlasíš a karta se zformátuje. JENŽE nesmíš zapomenout si před formátováním všechny fotky uložit v PC, protože tím, že se karta zformátuje, vymaže se všechno, co na ní je. Potom by se karta měla chovat, jako nová. Karty mají většinou celoživotní záruku a když ji mechanicky nepoškodíš, měla by vydržet. A vzhledem k tomu, že ani nevíš, kde ve foťáku je, myslím, že mechanicky poškozená být nemůže.

    Pokud bys chtěla kartu novou, tak do tvého fofotaparátu patří tento typ karet: SD, SDHC, MMC

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 21:39
     

    Karta na ostrost nemá vliv..(alespoň jsem se tím nikdy nesetkala) Napiš přesně jakou kartu máš....., ale mám zkušenost, že fotky na úplně obyčejné a levné kartě jsou stejné jako na té drahé a značkové..U karet jde spíš o jejich rychlost. Špatná ostrost bude spíš v něčem jiném...Přifocení málo světla a tím malá hloubka ostrosti, nebo nastavený špatný režim ostření..to se stává u celoplošného ostření..Dej sem nějaké fotky, které se ti zdaj dobré a které neostré..ropátráme..

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:03
     

    Skokanko, karta je tam, jak baterka..., pod stejným víčkem někde vedle..zamáčkneš na ní směrem dolů..(na hranu karty) a ona sama vyskočí..

    Jinak foťák ostří od 50 cm,(kromě makra to je od 5 cm) když budeš fotit blíž tak nedoostří..Taky když fotíš, je potřeba počkat, až foťák zaostří a čtvereček (nebo í víc) je zelený, pak teprve domáčknout spoušť..Další možnost, že úplně přitáhneš zoom a fotíš digitální zoomem, tam je to markantní.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.06.2012 22:04)
     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:15
     
    cras.setulosa var.deminuta.jpg
    Další fotografie:

    já nabíjím ze sítě a pak venku směrem k slunci..čekám,jak píšeš,až se zaostří a čím je čtverečků víc,tím líp...zdá se mi,že ale teď musím nabíjet /ze sítě častěji/..tady jsou ty fotky první 2 nic moc..ta 3. snad ujde újá vím,že podle vás taky né / i když je moc slunce,taky to není dobrý...jestli to nebude tím,že ty první 2 jsou na úplným sluníčku a ta 3. v polostínu

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:17
     

    Skokanko a nepůjčoval si foťák někdo? Mamča je na tom podobně, tak sem jí na foťáku nastavila automat, jenže brácha si ho půjčil a přemáčkl si to na poloautomat, mamča mi pak volala celá špatná, že je foťák asi rozbitej, protože fotí rozmazaně, po chvíli mě to napadlo, po telefonu sem jí vysvětlila, jak to vrátit zpátky a najednou foťák fotil normálně. winking smiley 

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.