čtvrtek 25. dubna, 13:30 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Fotoporadna?

Datum: 26.06.2007 21:58
 
Co kdybychom v tomto příspěvku občas poradili těm méně zdatným, jak upravit fotografie, alespoň základy. Co Ty na to Laduš?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 14
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 22:06
     

    Nebo zvýšit EV, to taky zesvětluje.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotoporadna?

     
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 22:25
     

    I to EV se dá použít, to pro případ že celkové podání fotky bude tmavé. To makro je taky o citlivé na chvění rukou, něco na způsob 007 : "Netřepat ....." winking smiley, i když má stabilizátor obrazu. Při makru pohyb milimetr jinam při spouštění než bylo původně naměřeno si bere svoji daň v neostrosti sad smiley

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 22:37
     

    Carlosi, ad chvění, stativ nemám, a místo toho jsem foták podložila papírem a dala samospoušť podle předchozích rad. Ale u těch poseldních jsem podkládala utěrkou a ta byla měkká a trochu se mi to vracelo.

    Jdu dnes na kutě , tak zítra budu zase tvořit, má u nás svítit sluníčko tak bude třeba lépe vidět.

    Díky

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 22:40
     

    SLuníčko, nejlepší světlo, a dá se i různě korigovat. No nic i já jdu na kutě, tak dobrou. Pokud zítra v práci neodpadnu vysílením tak sem na chvilku skáknu (mám odpolední) winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 08:30
     

    Emilko, na automat se ti dařilo skvěle. Nejlepší učitel je zkoušet, zkoušet, zkoušet. Přijdeš nato i s omezením, která kompakt má. Speciálně makro je náročné na světlo a zadařilo se ti. Vyzkoušej si postupně i ostatní funkce, které nejsou až tak běžné. Za chvilinku budeš mít foťák v ruce, jak profík.

    Měla bys vyzkoušet i různě vysoká ISO, abys do budoucna věděla, do jaké výšky ISO můžeš jít, abys fotografii nezničila zbytečným šumem, což by tě pak třeba moc mrzelo, kdyby se jednalo o zvlášť vydařený záběr. Zkus si najít nějaké recenze o foťáku, zda o tom někdo nepíše, ale stejně je nejlepší si to omakat sama. Každý má jiné nároky a co jednomu ještě nevadí, je pro druhého nepřípustné.

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 20:33
     
    p1000577.jpg
    Další fotografie:

    Drahuš díky, zkouším, až se ze mne kouří. grinning smiley

    Slunce se dnes nekonalo, takže opět pod žárovkou. Ale myslím, že se mi podařilo lépe zacílit.

    ISO jsem nastavila na 400, ještě budu zkoušet doladit barvu. červená je dooranžova a podklad je ve skutečnosti světle modrý..

    Podklad byl nejblíže když jsem dala ladit bílou na žárovku, ale červená zůstala oranžovou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Emilka_Pousov (11.01.2012 20:37)
     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 20:52
     

    Ještě bych se chtěla poradit.

    Hrozně ráda fotím momentky výrazů svých známých.. ovšem s malým úspěchem. Vždycky mi tam něco chybí, nebo je to focené moc z dálky - v tomto případě asi oříznout, že.

    Nemáte na to nějaký fígl, jak si pohlídat, aby tam bylo vše? - Asi tuším - myslet smoking smiley

    A ještě dá se něco udělat s pozadím? Aby bylo jednotné..? V zoneru jsem zkoušela, ale nějak se mi nedaří.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 21:01
     

    Co myslíš tím jednotné?

    To první, to záleží, jak se naučíš kompozici. Jistě víš, že když si jen do poloviny namáčneš spoušť, začne zaostřování. Takže si zaostříš, podržíš spoušť, vytvoříš si kompozici, aby ti tam nic nechybělo a docvakneš. Nesmíš spoušť před domáčkunítm povolit, aby se nezměnilo nastavení winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 21:07
     

    Moc neožezávej, pokud nemusíš. Fotka většinou hodně ztratí

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 21:57
     

    Nechtěla jsem původně dávat fotku, ale zítra smažu.

    Tady je vidět, jak mi toho hodně chybí stydlin smiley ... A pozadí je rozdělené na půl ( zed, sedačka)..Zase foceno při umělém světle...

    Posouvání po zaostření je pro mne novinka, četla jsem si jak jste to tu probírali, Hehe zítra budu zase zkoušet.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Emilka_Pousov (12.01.2012 20:39)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 22:03
     

    Pozadí si musíš sama zmáknout. u automatů je z rozostřením pozadí trošku problém, pokud nemůžeš sama nic nastavovat, takže si pozadí musíš vybírat nebo se smířit. Já v Zoneru nepracuju, tak ti neporadím, jak tam lze pozadí rozostřit, aby nebylo tolik viditelně dělené. Je tu někde i diskuze přímo o Zoneru a zpracování fotek v něm. Tam když tak dej dotaz, děvčata ti jistě poradí

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 22:06
     

    Jinak mi přijde, že je fotka dobrá, že je kompozice schválně takto utvořená. Akorát ten blesk, jenže je blbá doba a málo světla. Při vyšším ISO bys možná mohla zkusit bez blesku a uvidíš, jak se zlidští barva obličeje chlapce winking smiley

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 22:31
     

    JJ, Zkusím zítra na další oběti - jenže ta je jako torpédová myš , budu muset počkat na další sešlost více dětí a moc díky.

    Diskuzi na Zoner dohledám a dočtu.

    Baví mne to čím dál víc love smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 11.01.2012 23:07
     

    To pozadí je průbířský kámen každého začátečníka. Prošli jsme tím všichni winking smiley. Je to otázka předpřipravené kompozice. Pakliže chceš nedělené pozadí, musíš tomu jít naproti a objekt si před nedělené pozadí namanévrovat, jedno jakým způsobem (hlavně ne násilím a nucením, to se pak s focením rozluč grinning smiley). Jedním z prvků jak potlačit pozadí, a při zábleskovém osvětlení (vestavěný blesk), je co nejvíce se objektu přiblížit. Automat si změří expozici na nejbližší předměnt, tzn. focený objekt (např. portrét dítěte), a protože si celkem blízko, tak dá i vyšší clonu při standardním čase 0/60 s. Tím dojde k tomu že vzdálenější pozadí vyjde mnohem tmavěji než samotný fotografovaný objekt a rozdíly nebudou tak patrné. Ale není to všelék, může pak takové foto, pokud to není vyloženě záměr, vyvolávat i rozporuplné pocity. A taky jeden mal fígl. Já sice už kinofilmový rámeček dloiuho nenosím, ale je to věc pro tebe k nezaplacení. Díky němu si můžeš, maje ho před očima, i bez foťáku sestavovat různé kompozice. Neměl bych, ale přece jen ti doporučím vlastní ukázku jak na pozadí v přírodě : [zdarma.webprovas.com]

    [zdarma.webprovas.com]

     

    Líbí se mi tvoje nadšení, myslím že z tebe ještě nakonec bude druhý Sudek winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 12.01.2012 08:55
     

    tady je malá fotoškola

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.