středa 24. dubna, 14:37 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Fotoporadna?

Datum: 26.06.2007 21:58
 
Co kdybychom v tomto příspěvku občas poradili těm méně zdatným, jak upravit fotografie, alespoň základy. Co Ty na to Laduš?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.07.2017 20:51
     

    Mám několikarero zálohování. Jednak vše v surovém stavu originál, v plné velikosti, bez sebemenšího zásahu, druhak fotky již zmenšené, ořezané. Vše mám na externím disku..na jednom originály, na druhém kopie, dva poslední roky mám i v PC a originály mám ještě na kartách a taky ty první fotky, mám stále na dvd..Karty a dývka mám uklizené ve spešl krabici u klasických negativů ve sklepě, kde je stálá teplota...Negativy mám od roku 1970, videa od roku 85 též přetažené na diskách a kartách a digi fotky asi od 2000..no mám velikej archiv. Negativy ještě postupně skenuju do digi podoby..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotoporadna?

     
     
  • Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.07.2017 21:50
     

    Holky bacha na HDD, mě se seknul i ten confused smiley. Neustále chce naformátovat, jsou na něm fotky za 10 let angry smiley

    Něco mám na DVD, ale většina už jich nejde spustit.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (18.07.2017 21:51)
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 17.11.2017 21:24
     

    Ahoj, nám dotaz prosím. Jestli to tu někde je již ,nedohledal jsem to, tak se omlouvám. Vyfotím Nikonem něco naštorc, pak fotky přetáhnu do notasu Lenovo s Windousem 10, fotky jsou všechny v pořádku, tak jak jsem vyfotil tak jsou na ploše . Když pošlu emailem, nebo chci fota dát na Week, FB... aj poslat .. tak se mě foto položí a není boha jak jej dát do správné polohy.Kde dělám prosím chybu? Děkuji. flower smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 07:07
     

    když je stáhneš z foťáku do PC /W10 / musíš dát ULOŽIT teprva potom se to nebude otáčet .

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 10:23
     

    Ale já nemám jikde šlinc-kolonku, chlívek označení ,nebo co , ULOŽIT !!!!!!!

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 11:23
     
    dscn7596.jpg

    když stahuju do pc - dám TENTO POČÍTAČ pak se vpravo ukáže FLASH DISK (J). ukáže se vlevo nahoře DCIM klikneš pak u mně 100Nikon . tak se to zdá složité , ale není .

    ofotila jsem stránku , kde je UPRAVIT a po upravení ULOŽIT - vpravo dole . potom už se nemůže nic otáčet . pokud je to otočeno předtím , tak ještě otočím před uložením - - pak ULOŽIT . možná stahujete jinak - já teda tak a už velmi dlouho .. všechny fotky mám v albech .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (18.11.2017 11:24)
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 12:06
     

    Karlo, děkuji moc, stáhl jsem si návod tedy, zítra budu tudovat a hl zkoušen, ted jdeme slavit dvoje narozky dcer. Já z fotáku prostě /ssi to dělám blbě/ vyjmu kartu,m vložím do notase ,potom náš počítač , stáhnu např na plochu. Ano, ukazuje se mě i přímo z karty na plochu, ale člověk byl zvyklý vždy takto. To proto, že mám už jiný PC než předtím. Ještě jednou díky.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 12:23
     
    dscn4076.jpg
    Další fotografie:

    no na plochu je asi hlavní plocha na pc - ne-- já tam mám taky svou fotku , ale pořád stejnou . jdeš k dcerám , tak se zkus poptat -..

    napadlo mně vytáhnout starý foťák . počkej -takže po TENTO POČÍTAČ následuje --- po tomhle pak další fotky - následuje to co jsem ofotila barevně dříve.. - vím je to zmatečné , ale postupně zkus. líp to nešlo , starý foťák už je nanic

    1 tohle je flash disk /J)

    4 je kopírovat a 5 zamodřit a vložit do složky

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil kaaj (18.11.2017 12:41)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 12:39
     

    A proč si jednoduše neotočíš fotky v Malování, které je součástí Windows i desítek. Pak dáš v něm uložit a je to

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 12:43
     

    jo , taky . ale všude je důležité to uložit . nebo nefotit na výšku .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 12:45
     

    No, ono to ani jinak v programu Malování nejde. Při zavírání fotky, která se v programu otočí, se vždy program zeptá, zda uložit nebo neuložit nebo zrušit. Nepoužívám ho, ale schválně jsem vyzkoušela winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (18.11.2017 12:46)
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 19:55
     

    Děkuji děvčata, no musím to tedy dávat do toho malování a tam ukládat. Nic jiného mě nezbyde. Děkuji

     
  • Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 18.11.2017 20:08
     

    Franto, stačí si to upravit ve foťáku nebo telefonu, uložit a stáhnout tuto uloženou upravenou fotku

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 27.03.2018 18:10
     
    29572433_1868718526492179_857666158686065376_n.jpg

    .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 27.03.2018 18:10
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.