čtvrtek 28. března, 14:36 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Fotoporadna?

Datum: 26.06.2007 21:58
 
Co kdybychom v tomto příspěvku občas poradili těm méně zdatným, jak upravit fotografie, alespoň základy. Co Ty na to Laduš?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 07.01.2012 15:06
     

    Hii háráte??? Ten flek je kapička na objektivu, ne? To mi dělá kryž fotím a prší.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotoporadna?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 07.01.2012 15:35
     

    Nějaká nečistota, která odfoukla při dalším snímku

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 07.01.2012 19:39
     

    Irisko, to máš ještě dobrý, jí stačí za odměnu hodit míček, ten náš vyžírka požadoval za pózu cokoliv ze stolu. grinning smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 07.01.2012 21:41
     

    Irisko, dobrá volba thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 07.01.2012 22:28
     

    Irisko, pěkně fotíthumbs down 

    Přeju hodně zábavy, povedený fotky a jak si přejou fotografové - dobré světlothumbs down flower smiley

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 18:48
     
    p1000500.jpg
    Další fotografie:

    Dobrý den, dostala jsem se na week přes Jáju a objevila tuto super diskuzi.

    Celou jsem ji pročetla a zkouším doma co darovaný foták zvládne. Moc mne fotografování baví, ve skrytu duše jsem si myslela na digitální zrcadlovku , jenže člověk míní a manžel mění. Dostala jsem od ježíška automat - Panasonic , kde nemůžu vůbec nic měnit.

    Ale jsem za něj i tak moc ráda smiling smiley

    POchytila jsem tu užitečné rady nejen k nastavování fotáku, ale to co je okolo. Moc děkuji love smiley

    Posílám svoje makro fotky špendlíků, na fotkách je automaticky měněn pouze čas... Jinak nastavení stejné.

    Musím se naučit se zoomem. Moc jsem ho dřív nepoužívala ..

    Není moc poznat na kterej špendlík jsem se pokoušela zaostřit, že? eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Emilka_Pousov (10.01.2012 18:53)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 19:37
     

    Jako zkouška dobrý winking smiley, první fotka je zaostřovaná na kovový špendlík, druhá na bílý, a třetí na žlutý. A i s tím Panasonicem se dají pořizovat skvělé fotky, chce to vychytat všechno co umí a pak už jen pilovat techniku. No a samo sebou mít po ruce i to "dobré světlo" thumbs down

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 19:59
     

    Díky, ony ty dvě první byly na červenou a potom na modrou, nějak se nezadařilo. Světlo doma je velká bída. Musím někde vyštrachat pořádné žárovky... Nejhorší je pro mne, že to nemůžu vyzkoušet v zahradě na kytkách. Bud se tam dostanu až k večeru a nebo je moc zataženo..

    Technika bude na dlouhou trať. winking smiley

    Metr jsem taky zkoušela, ale to se mi tedy nezadařilo vůbec.. Zkusím si ještě pohrát se zoomem..

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 20:16
     

    Emi, na korekci světelných podmínek je spousta fíglů v samotném foťáku winking smiley. Lze nastavit ISO, tj citlivost, jako tomu je u klasického kinofilmu, (od ISO 100 až po maximum), nebo vyvážení bílé, což není nic jiného, než nastavení použitého "světla", tzn. buď sluníčko (fotografování za sluníčka v exteriéru), nebo žárovka/zářivka (fotografování v interiéru za umělého osvětlení). Vyvážení bílé je přednastavený program. Chce to jen v manuálu najít smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 20:25
     

    Jo, je tam, to už mám projeté, jen nevím co přesně k čemu je. spinning smiley sticking its tongue out Iso jsem na něčem už zkoušela měnit a něco tu už o něm vyčetla.

    Takže bych si třeba u těch špendlíků mohla pomoct i vyvážením bílém? To by mě vůbec nenapadlo. Díky, ještě zkusím.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 20:33
     

    Čím vyšší ISO, tím menší potřeba, nebo právě měnší, světlo. Vyvážení bílé počítá právě s nedostatkem/dostatkem světla, a taky tonalitou výsledne fotografie. Při focení v interiéru ti může fotka vyjít s posunem ke žluté, modré nebo červené. To už je jen otázka přednastaveného programu a je tedy nutné vyzkoušet co k čemu bude pasovat víc, aby nedocházelo až tak k velkému barevnému posunu ....

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 21:10
     

    Carlosi, díky moc za radu. Ještě mám potom jeden dotaz, ale ted běžím zkoušet špendlíky. grinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 21:19
     

    Emilko, který Panasonic jsi to dostala.

    S ISO u Panasoniků opatrně. Čím vyšší, tím má větší šum. Bohuželsad smiley

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 10.01.2012 21:52
     

    Špendlíky si nechám asi až na ráno. Nějak mi to nejde. Ted jsem zvýšila ISO na 400 a vyvážila bílou, ale ostrost je ta tam, ale zase se mi podařilo lépe zamířit.. smiling smiley

    Hespo, Lumix FS37

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Emilka_Pousov (10.01.2012 21:53)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.