úterý 23. dubna, 12:43 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Fotokniha

Datum: 11.03.2013 18:44
 

Potřebuji poradit: chceme udělat dědovi k 100.narozeninám fotoknihu vnoučat a pravnoučat. Máte nějaké zkušenosti, vychytávky, tipy...

Asi to pořeším v Teta drogerii...už s nima delší dobu spolupracuji.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 20.07.2017 09:42
     

    Tak jsem po delší době opět dělala fotoknihy, dvě. A jak jinak než na poslední chvíli. eye rolling smiley

    Už mi to jde líp (asi bych je měla dělat každý měsíc, pak už bych pronikla do tajů tvoření). Jenže samozřejmě za tu dobu mé nepřítomnosti udělali mnoho různých vylepšení a já byla zase v koncích a čas mě tlačil. Tak teď se tu vztekám nad hotovými knihami, protože např. když byla stránka rozdělená na 9 okýnek pro 9 fotek a já některou fotku roztáhla přes víc okýnek, tak ta původní dělící čára tam zůstala. Nějak jsem si toho při kontrole před odesláním nevšimla.

    A další malér - při jedné volbě jsou na stránce velké šmouhy, do nichž se asi má doplnit průvodní text. Ty šmouhy jsem vyhazovala, ale nějak jsem si říkala, že když v nich nebude text, tak se nezobrazí. Zobrazí. Několik fotek mám tedy s prázdnou šmouhou. Asi doplním text fixou, aby to nevypadalo tak blbě.

    Chybami se člověk sice učí, jenže za rok-dva, až budu tvořit další knihu, bude už mnohé jinak a mně z hlavy vypadne i to, co už jsem pochopila. smoking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotokniha

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 20.07.2017 09:59
     

    Spike a kde je necháváš dělat? eye popping smiley

    Já jsem je nechávala v několika firmách a problémy nebyly ani se zvětšením fotek ani s texty confused smiley

    Spíš někdy ujely barvy nebo byly fotky tmavší, než jsem je měla v PC (obrazovku mám zkalibrovanou)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 20.07.2017 10:21
     

    Bontia. Už jsem zkusila i jinde, ale to se moc nepovedlo (blbé barvy ap.).

    Tohle není jejich chyba, ale jen moje, protože si nenechám dost času na zpracování. Už vím, že bych si mohla klidně pomalu knihu chystat a čekat, až se obejví nějaký slevový kupon, abych to pak jen objednala. Mám zlost, ale ne na ně, nýbrž na sebe.

    Ale musím se taky pochválit, už se mi opakuje snad jen jeden obrázek. To se mi stávalo častěji. Při 80 stránkách pak už prostě nevím, že to tam někde mám a dám to znovu. grinning smiley

    Při první knize jsem vůbec nedokázala vložit text, to už teď umím. Pak jsem "objevila" vkládání fotek do většího obrázku, jejich otáčení o pár stuňů..., zlepšuji se, ale oni jsou rychlejší při zavádění vychytávek, ketré určitě zlehčují práci a zvyšují kvalitu těm, co už s tím pracovat umí.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 20.07.2017 11:35
     

    Spike, Bontia je po Fotostaru myslím nejlepší. Víš, jak neopakuji snímky? Dám si vyvolené předem do extra složky (nebo průběžně, během času si tam chtěnou šoupnu) a nahraju najednou a ony se pak odháčkují, když je vložíš, ne? Nevím, jestli to nebylo jinde. Už dva roky jsem to nedělala

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 20.07.2017 11:42
     

    Ono je tam asi všechno už dost ošetřené, ale když do toho rychle vlítneš, tak detaily nemáš čas řešit. Tedy aspoň já, co dělám vše na poslední chvíli a poněkud zbrkle. Trpělivost a pečlivost nejsou moje silné stránky. winking smiley

    No mám památku na pěknou cestu po Vietnamu a taky památku na své mladické chyby (nebo snad senilní?). grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (20.07.2017 11:43)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 29.08.2018 21:24
     

    pustila jsem se do nové fotoknihy našich dovolených. To jsou nervy. Zkoukla jsem několik firem a vrátila se k Bontii. Zaprasila jsem si stahováním programů na fotoknihy celej noťas angry smiley. Ještě že mám na to lidi, co mi daj vše do pořádku grinning smiley

    Takže dlouhé večery teda mít nebudu nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 29.08.2018 21:29
     

    Irisko, já už Bontii neberu, páč mi zkreslila hodně fotek. Mám asi tři knihy z ústecké firmy CDSM, přes slevový portál. Mají největší slevy a nejjasnější fotky. Právě mi jednu dělají. Šitou, desky s vlastním potiskem, ale mají na ní měsíc

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 29.08.2018 21:47
     

    potřebuju dostat 6 fotek na stránku a to mi nejde sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 29.08.2018 22:03
     

    Já už Bontiácký program nemám, tak ti neporadím sad smiley Už mám jen ten od CDSM a tam to normálně jde, ale pokud vím, tak to šlo i u Bontie

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 29.08.2018 22:14
     

    jo tu první tak mám, ale teď jsem vybrala jinou a tam to nejde. Budu zkoušet dál.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 29.08.2018 22:26
     

    Irisko, určitě to jde.

    Tedy už jsem s tím taky dlouho nedělala, ale šlo to.

    Jen holt já zbrklouš jsem tam nacpala fotky do předdefinované stránky pro víc fotek. Ale některé jsem roztáhla v tom rastru přes víc políček, ale nějak mě nenapadlo, že ty štráfky rastru tam zůstanou, takže mám přes některé fotky čáry. eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 29.08.2018 22:48
     

    když chci změnit stránku, nabídne mi to nejvíc jen 4 fotky.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 29.08.2018 23:01
     

    Mně to na některé stránce nabízelo určitě minimálně 6 fotek, možná 9 nebo 12 (myslím, že byl 3 vedle sebe a 3 nebo 4 řady nad sebou).

    Ale když máš volnou stránku, tak ta můžeš dát fotek kolik chceš. Záleží na tom, na jakou velikost je roztáhneš (a můžeš je dávat i trochu přes sebe). Nebo jednu velkou přes celou stránku (ev. dvoustránku) a na to dávat další menší, rovně nebo pootočené šikmo.

     

    Jé, já jsem tak chytrá, když radím, ale sama s tím vždycky tvrdě bojuji, nadávám u toho a nadělám spoustu zbytečných kiksů. grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotokniha

    Datum: 30.08.2018 07:20
     

    Vůbec nejedu v předdefinovaných fotkách na stránce. Prostě si je tam natahám myší, ale to zadám hned při základních údajích o albu, jak ho budu chtít a i tak se pak dají jednotlivé stránky předdefinovat, když někdo chce. Ale mám jiný program. tam to jde. tam je zase problém, aby mi třeba fotky nad sebou řezaly v krajích, protože to musím ručně.

    takže i kdybych chtěla deset fotek na stránce, tak je tam vecpu. To je k ničemu, jen pro příklad. winking smiley

    Irisko, můžu se zeptat, kolik stránek děláš a za kolik?

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Fotokniha

    Datum: 30.08.2018 08:59
     

    Irisko, my taky děláme Bontii, ale nikdy jsem nedávala fotky do předdefinované stránky, vždy dáváme fotky na prazdnou stranku, a dáváme počet, který chceme (od 1 do max 9)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.