čtvrtek 25. dubna, 06:56 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotosoutěž
 
Autor: Stano
Status:
Výsledné hodnocení: 5

FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

Datum: 27.01.2009 18:00
 

Vážení a milí, neseme vám překvapení. V tomto blogu budeme soutěžit. Nebudeme hledat ženskou ve vaně ani kraba v moři, nebudeme ani kreslit přísloví, jak tomu bylo v přežité minulosti zvykem. Budeme zde fotografovat. Principielně to bude (zkušebně) vypadat tak, že prvního dne v měsíci vyhlásíme fotografické téma. Budeme mít 10 dnů na to, abychom toto téma fotograficky pojednali a své snímky (maximálně v počtu tří) zaslali na k tomuto účelu určenou emailovou adresu tzv. sběrače (jím bude Lada). Pouze Lada bude znát autory fotek. Snímky bude dva týdny sbírat, následně je očísluje a vystaví v tomto blogu, a zároveň s tím aplikuje pod všechny soutěžící snímky anketu, kde bude moci každý z nás anonymně hlasovat pro jednu fotku, kterou si vybere jako nejlepší. (Kdo bude hlasovat sám pro svou vlastní fotku, pochopitelně propadne peklu.) Nezapomeňte se při posílání soutěžního snímku podepsat a přiložit název snímku. Na bodování fotografií budeme mít pět dnů (ne každý je vždy doma nebo připojen). Po ukončení hlasování bude vyhlášen vítěz, a dá-li Admin, budou tři vítězné fotografie vystaveny na čestném místě kdesi na hlavní stránce (on to chudák ještě neví).

První naše soutěžní fototéma všech dob zní takto: ČTIVO, ČTENÁŘ. Pojednejte fotograficky motiv novin, knihy,... Samozřejmě se můžete relativně dost vzdálit od tématu, není nikde psáno, že čtivo není třeba... Návod k použití nebo nápis na zdi. Není ani psáno, že čtivo leží vždy na stole úhledně nainstalováno s kávou a brýlemi..

Čili shrnutí:


Fototéma č. 1 - ČTIVO, ČTENÁŘ.

Termín pro posílání fotek do soutěže: 1. - 10. února 2009

Termín pro hlasování: 11. - 15. února 2009

adresa pro posílání soutěžních snímků: fotosoutezweek@centrum.cz

 

Pokud se někdo z vás ještě nenaučil zmenšit ani jinak upravit své fotky, máte nejvyšší čas. Doporučujeme z programů volně ke stažení např. Picassa 3, kde úprava je takřka primitivní. Fotografie o velikosti v řádech megabajtů prosím nechte doma.

 

Doufáme, že se zapojíte, všichni víte, že tu nejsme žádní přeborníci, známe svá "veledíla" z galerie, nemusíme se přec stydět. Na druhou stranu vezměte to jako výzvu ke svému zlepšení, přemýšlejte o každém záběru, učte se používat i jiné, než automatický režim. Hodnotíme tu spíš dobrý nápad a vtip, a ne dokonalou techniku, neboť všichni víte, že naše možnosti se velmi různí.

Vítáme každý námět do diskuse, pokud možno do půlnoci mezi posledním lednem a prvním únorem. U diskuse pod tímto textem se prosím držte tématu. Chceme vám vymyslet něco nového, zábavného a poučného, za hlavu se chytejte a že neumíte fotit říkejte jinde, ju?smiling smiley

 

Za tvůrčí team fotosoutěže

Stano



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Stano (27.01.2009 18:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 29.01.2009 22:36
     

    Vždyť jsem to psala... eye rolling smiley Tak jak je nastavená anketa to zatím nejde.. eye rolling smiley

    Záleží, jak to bude složitý to zdvojit... grinning smiley Honza to ještě zatím ani neví..

    Čtěte všechno jo.. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 29.01.2009 22:51
     

    Jo, jo, jo. Promiň flower smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 29.01.2009 23:07
     

    No, jogrinning smiley pardooonwinking smiley flower smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 29.01.2009 23:11
     

    winking smiley winking smiley winking smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 07:58
     
    LadaB napsal(a):

    No právě..vymyslela jsem to tak, aby se nemusel dělat žádnej zásah, aby nás nepřetrh, až přijede.. grinning smiley

    Zatím neví co jsme rozjeli.. winking smiley

    Tak hlavně to zatím nevíme my.grinning smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 08:00
     

    Se Lado nečerti, zas můžou napsat nápad.tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 11:16
     

    hespo...je to tak. Technická hodnota a umělecký dojem. Ale to už dávno neplatí...tedy v tom krasobruslení.

    Což takhle dvě anketky (když už to nejde sjednotit)? Tedy v jedné by se hlasovalo pro techniku (i když tedy nevím, jak laik jako já může hodnotit techniku, o které zhola nic neví), a ve druhé ten nápad, nebo pocit, který v tobě ta fotka vyvolá. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 11:23
     

    Moni, jako že by se stejné fotky hodnotily dvakrát?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 11:47
     

    Anavi...jo.

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 12:14
     

    A co má asi Lada celou dobu na mysli, he?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 13:11
     

    No jo porád... grinning smiley Jsem to jen upřesnila z krasobruslařského hlediska, no... winking smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 15:24
     

    Holky, nic ve zlým. Ale má smysl hodnotit technickou stránku věci,když velká většina z nás o tom nemá ani ponětí. Já osobně bych si vůbec netroufla. Buď se mi fotka líbí nebo ne, a jestli je technicky dokonalá já nepoznám. Ale záleží na vás.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 15:36
     

    Vladko, to právě Lada chce, aby se všichni naučili koukat trošku jinak a pak budou i příští fotky lepší

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 15:42
     

    Vladko, já taky neposoudím technickou dokonalost v její syrovosti, to dá rozum smiling smiley, ale jestli se ta fotka jeví dobře osvětlená nebo zaostřená, to snad poznáme winking smiley. On je ten laický pohled v tomhle o dost jiný. Mně se například líbí , když je hlavní motiv umístěn na středu fotky winking smileya ono to taky nemusí bejt to pravý ořechový, viď, drahu?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (30.01.2009 15:43)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 30.01.2009 16:30
     

    Neřešte technickou kvalitu.. winking smiley Přečtěte si důkladně úvod, co napsala Stano... winking smiley

    Já jen reagovala na vaše návrhy...jako to rozdělit..(taky mě to sice napadlo)

    Berte to tak..hlasovat budete vy všichni..tedy převážně laici..Navíc..během noci po uzávěrce, vám sem nahrnu všechny fotky najednou..a anomymně...a vy si vyberete pouze jednu..bude to určitě dost těžký..

    Já hlasovat nebudu, protože budu mít ty fotky nakoukaný, jak budou přicházet postupně...Navíc, budu znát autora.

    Musím přiznat, že podle schopností každého z vás..na ty fotky koukám jinak..Mám vás tady všechny přečtené.. grinning smiley Za sebe se těším.. ne na 100% dokonalost, ale na nějakej originální nápad, jak kdo zpracuje téma..Myslím, že spíš zaujme nějaká taková..originální..Já po uzávěrce dodatečně napíšu, která by zvítězila u mne...Navíc počítame s tím, že po vyhodnocení tady budou probíhat diskuze k soutěžním fotkám..Právě se třeba poukáže na různé chybky a daj se podněty, jak to vyfotit jinak...., jak se "kouknout".. Kdo bude chtít, tak si z toho něco odnese do příštího kola..Blog se nebude uzavírat, naopak...byla bych ráda, kdyby se do něj dál přidávaly fotky na stejné téma.. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotosoutěž (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.