středa 24. dubna, 18:05 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotosoutěž
 
Autor: Stano
Status:
Výsledné hodnocení: 5

FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

Datum: 27.01.2009 18:00
 

Vážení a milí, neseme vám překvapení. V tomto blogu budeme soutěžit. Nebudeme hledat ženskou ve vaně ani kraba v moři, nebudeme ani kreslit přísloví, jak tomu bylo v přežité minulosti zvykem. Budeme zde fotografovat. Principielně to bude (zkušebně) vypadat tak, že prvního dne v měsíci vyhlásíme fotografické téma. Budeme mít 10 dnů na to, abychom toto téma fotograficky pojednali a své snímky (maximálně v počtu tří) zaslali na k tomuto účelu určenou emailovou adresu tzv. sběrače (jím bude Lada). Pouze Lada bude znát autory fotek. Snímky bude dva týdny sbírat, následně je očísluje a vystaví v tomto blogu, a zároveň s tím aplikuje pod všechny soutěžící snímky anketu, kde bude moci každý z nás anonymně hlasovat pro jednu fotku, kterou si vybere jako nejlepší. (Kdo bude hlasovat sám pro svou vlastní fotku, pochopitelně propadne peklu.) Nezapomeňte se při posílání soutěžního snímku podepsat a přiložit název snímku. Na bodování fotografií budeme mít pět dnů (ne každý je vždy doma nebo připojen). Po ukončení hlasování bude vyhlášen vítěz, a dá-li Admin, budou tři vítězné fotografie vystaveny na čestném místě kdesi na hlavní stránce (on to chudák ještě neví).

První naše soutěžní fototéma všech dob zní takto: ČTIVO, ČTENÁŘ. Pojednejte fotograficky motiv novin, knihy,... Samozřejmě se můžete relativně dost vzdálit od tématu, není nikde psáno, že čtivo není třeba... Návod k použití nebo nápis na zdi. Není ani psáno, že čtivo leží vždy na stole úhledně nainstalováno s kávou a brýlemi..

Čili shrnutí:


Fototéma č. 1 - ČTIVO, ČTENÁŘ.

Termín pro posílání fotek do soutěže: 1. - 10. února 2009

Termín pro hlasování: 11. - 15. února 2009

adresa pro posílání soutěžních snímků: fotosoutezweek@centrum.cz

 

Pokud se někdo z vás ještě nenaučil zmenšit ani jinak upravit své fotky, máte nejvyšší čas. Doporučujeme z programů volně ke stažení např. Picassa 3, kde úprava je takřka primitivní. Fotografie o velikosti v řádech megabajtů prosím nechte doma.

 

Doufáme, že se zapojíte, všichni víte, že tu nejsme žádní přeborníci, známe svá "veledíla" z galerie, nemusíme se přec stydět. Na druhou stranu vezměte to jako výzvu ke svému zlepšení, přemýšlejte o každém záběru, učte se používat i jiné, než automatický režim. Hodnotíme tu spíš dobrý nápad a vtip, a ne dokonalou techniku, neboť všichni víte, že naše možnosti se velmi různí.

Vítáme každý námět do diskuse, pokud možno do půlnoci mezi posledním lednem a prvním únorem. U diskuse pod tímto textem se prosím držte tématu. Chceme vám vymyslet něco nového, zábavného a poučného, za hlavu se chytejte a že neumíte fotit říkejte jinde, ju?smiling smiley

 

Za tvůrčí team fotosoutěže

Stano



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Stano (27.01.2009 18:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 05.02.2009 21:32
     

    Já zase něco vyfotím, ale nedokážu to vůbec upravit v nějakém programu. Tam jsem úplně vedle a připadám si jako IQ tykvegrinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 05.02.2009 21:47
     

    Maco, já to zas umím jen upravit, tak si to vyčenžujem ne?grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 05:59
     

    Doufám, že večer bude v mailu zase několik nových fotek...nenechte se všichni prosit ... winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 08:29
     

    Maco, vyfoť, pošli Gabče, Gabča upraví a budete soutěžit jako team smiling smiley winking smiley Dneska jde díky technice všechno grinning smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 10:52
     

    S předstihem předhazuji k diskuzi jeden návrh.

    Mluvili jsme o tom, že určitě bude spousta fotek k tématu, které skončí jako "nesoutěžní", ale bylo by škoda si je nechat pro sebe. Lada původně psala, že by se mohly ty "přebytečné" fotky umísťovat sem do blogu. Ale myslím, že tady by to trochu ztrácelo na přehlednosti a časem by to upadlo v zapomnění. Byla bych spíš pro to, aby se v této kategorii "Fotografování" [www.week.cz] zřídila podsekce Fotosoutěž a pod ní ještě sekce s jednotlivými tématy. Takže: Fotografování - Fotosoutěž - Čtenář, čtivo... a pak dál, dle dalších vznikajících témat, jestli srozumitelně vysvětluji. Mělo by to i tu výhodu, že fotky z Fotogalerie lze jednotlivě hodnotit a také se pak i nadále zobrazují vpravo na stránce v Zajímavém fotu, což fotky z Blogu zřejmě ne a to by byla, podle mého názoru, škoda.

    Ale ponechávám na vašem uvážení. flower smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 13:04
     


    Maca napsal(a):

    Já zase něco vyfotím, ale nedokážu to vůbec upravit v nějakém programu. Tam jsem úplně vedle a připadám si jako IQ tykvegrinning smiley grinning smiley


    Maco, že si s tím děláš hlavu. Já nemám ani žádný potěšující nápad ani neumím upravovat fotky. Maximálně je umím zmenšit. Na nějaké úpravy asi nemám buňky. Prostě to nevidím. A když něco fotím, tak je ze mne divá i moje dcera.

    Např: Vyfotím krásně kvetoucí fuchsie a hned s nimi i ohromný binec v kýblu vedle. Myslíš, že to vidím??grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 13:36
     

    hespo, tohle už jsem se naučila. Třeba jsem vyfotila krásně kluky a za nima... neskutečnej bordel!!! smiling smiley Takže teď buď fotím tak, aby tam byli jen oni nebo si je naaranžuju do utěšenějších míst smiling smiley. No a pak hodně zachraňují ořezy, že? grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 14:30
     

    No jenže pak ti zbyde jen hlava bez uší a zbytkem vlasů grinning smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 18:25
     

    Majko grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley. Ale u mě ani tohle není řešení, protože dítě je velmi špinavé. Možná... Fotit ho zezadu? smoking smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 19:07
     

    Stano, nemůžeš do úvodního příspěvku tohoto blogu napsat tu mailovku, kam se mají fotky posílat? Přece nebudu projíždět 20 stránek. please smiley Dík.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 19:27
     

    Vždyť tam je..a tučně..uprostřed..a v galerii v upoutávce také..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (06.02.2009 19:35)
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 19:38
     

    Dvakrát jsem se tam byla podívat. eye rolling smiley Pro voči nevidim. smoking smiley Lado, dík.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 19:41
     

    Tak si vypucuj brejle... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Jo a dneska teda vůbec nic... thumbs up

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 19:53
     

    Jakto že ne?

    Vypucovat brejle nepomůže, když mám při pátku úplně vypucovanou myslivnu. Jsem už schopná jen zírat do prázdna nebo spát. smiling smiley

     
  • Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 06.02.2009 19:57
     

    Fakt nic, jo? eye popping smiley Holkýýý, foťte! please smiley winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotosoutěž (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.