sobota 20. dubna, 03:27 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Magdalenas
Status: nováček

Filtr na vodu

Datum: 22.10.2014 21:43
 

Dobrý den,

používáte někdo doma filtr na vodu? Dostala jsem filtr s konvicí. Zdá se mi, že chuťově je voda trochu jiná, pokud je to možné. Nikdy jsem se o podobné věci nezajímala a vodu z kohoutky jsem považovala za dostatečně čistou. Teď přemýšlím, zda filtrovat, nebo nefiltrovat. Je to zn. Brita kupovaná na Dommo.cz. Jde především o mojí lenost. :-) Co myslíte, má to smysl? Nebo na koho se obrátit ohledně otestování kohoutkové vody na množství škodlivin? Děkuji za komentáře!

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Magdalenas (22.10.2014 21:45)
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 22.10.2014 21:56
     

    konvici s filtrem používá dcera, páč mají vodu s chlorem z veřejnýho vodovodu. Je to velký rozdíl, konvice je pořád používaná. Voda je krásně jemná a bez zápachu chloru. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Filtr na vodu

     
     
  • Status: nováček

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 27.10.2014 14:03
     

    Za mě rozhodně ano. Ta voda z konvice mi chutná skutečně víc. Nevím jak to popsat...

    Chápu tu lenost, občas i já zapomínám nebo se mi nechce ale ve výsledku je to dost jednoduché smiling smiley

     
  • Autor: Kaja91
    Status: nováček

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 18.09.2016 17:58
     

    Ano filtr na vodu máme, né sice Britu, ale poněkud větší filtr a filtrujeme pořád.

     
  • Autor: Kaja91
    Status: nováček

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 18.12.2016 20:22
     

    Jinak ono je to tak na občasné pití ta bryta - pokud chcete, něco co vám bude filtrovat stále, tak je vhodný filtr Berkey.

     
  • Autor: kapo11
    Status: nováček

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 20.01.2017 13:13
     

    Já myslím, že to je jen lapač peněz winking smiley

     
  • Autor: Kaja91
    Status: nováček

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 26.03.2017 21:15
     

    Tak filtry na vodu určitě nejsou lapače peněz. Zkuste si někdy přičichnout k vodě - já z ní občas cítila chlor. No nicméně po koupi právě filtru, jak jsem již zmínila, se zápach vytratil. A taky změnila chuť vody. Zajímavé - popravdě, co byste chtěli od trubek, které jsou staré třeba 20 let? Nějaké usazeniny a bakterie tam určitě budou a já se pojistila právě koupí filtru. Ta brita je taková nepraktická, dle mého názoru.

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 26.03.2017 23:33
     

    Já Britu používám už delší čas a jsem s ní spokojená. Voda je skutečně chutnější a bez chloru (nevím, jestli úplně, ale cítit rozhodně chlorem není). Filtruji vodu na vaření, pití a pro naše kočky a psy. Když si uvaříte černý čaj, sad smiley tak je rozdíl i vidět - je o odstín světlejší a není navrchu ani stopa po povlaku. U nás je voda dost tvrdá a černý čaj bez filtru vypadá někdy dost nevzhledně.

    A vzhledem k tomu nutnému dolévání ( a občas i k lenosti grinning smiley ) začínám uvažovat o nějakém lepším řešení filtrování. A za tohle mi není líto peněz (v rozumné výši)......piju hlavně vodu a pivo jen po obědě s kachničkou grinning smiley grinning smiley .

    PS. naše trubky jsou o dost starší než 20 let....možná, že už jsou v důchodu angry smiley . Starší domek máme teprve pár let.

     
  • Status: expert

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 27.03.2017 00:43
     

    Evin, říkala mi dcera, že některé kolegyně s tím zalévají třeba orchideje i jině květiny, protože nemají dešťovou vodu. A rozdíl je na květináčích docela vidět.

     
  • Status: expert

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 27.03.2017 09:30
     

    Tak já nic filtovat nemusím:-), konvici odvápňuju jednou ročně a to jen proto že je to zvykem dělat. Tady máme vodu tak měkou, že není potřeba nic s ní dělat. Navíc by mě to bryndání s konvicemi otravovalo, asi bych tam vodu zapoměla až by mi zezelenala.

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Filtr na vodu

    Datum: 27.03.2017 11:52
     

    Regin, to určitě budu taky dělat, nenapadlo mne to. Dík za tip. winking smiley .

     

    Jájo, tak to máš dobrý (na všechno kromě sprchování nebo mytí rukou). Já jsem si na Britu zvykla už v Praze, tam voda opravdu smrděla chlorem, a navíc to není nic zdravého. A tady jsem byla ráda, že máme vodu z obecní studny, asi pro 20 domů. Jenže tu musejí přidávat podle hygieniků jednou za týden trošku sava (do nádrže kam se čerpá voda ze studny) kvůli dezinfikování trubek a rozvodů.....a tak Britu používám dál sad smiley . A jak už jsem psala, voda tu je tvrdá, ale jde to. A když máš konvici blízko kohoutku, tak ji běžně používáš,a fakt nestačí zezelenat. Ale měnila bych s tebou tongue sticking out smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.