čtvrtek 25. dubna, 21:34 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.7

Fíkovník

Datum: 10.08.2006 08:32
 
p1010084.jpg

Je tu někdo, kdo se snaží v našich podmínkách pěstovat fíky? A jak se daří?

Sama se o to snažím asi 3 roky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 08.09.2012 09:10
     

    Ten je rozlezlej na netu všude spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fíkovník

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 08.09.2012 09:34
     

    Drahuško který nepřežil? To Ramovo zimování je perfektní, pod větve by to chtělo dát slámu a zahrnout sněhem. Jen u nás loni nebyl vůbec sníh confused smiley . A zmrzly i větve silné jak ruka v zápěstí a nejen u nás, ale i na jižní moravě. sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 08.09.2012 11:49
     

    Missi hádej! Ten krásný vykrajovaný. narostl do dvouapůl metru výšky i šířky, tři kmeny silněší, než ruka, plno malých fíčků... Šel do kopru a byl chráněný. Čekala jsem do půlky července, jestli náhodou nevyrazí ze země, ale nevyrazil a když jsme ho vyndavali, měl shnilé kořeny. Na horním svahu přežil jen jeden a pak přežil ten u krbu, ale ani jeden nemá plody.

     
  • Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 08.09.2012 14:36
     

    Já mám fíkovníky jenom jako přenosné, stříhám, aby byly malé, přerůst nenechávám, protože stejně nejlíp plodí na mladém dřevě. Takže vždycky odstříhané větvičky zapíchnu do substrátu, většinu rozdám, a velké keře nenechávám, někomu věnuji. Těch pár fíků na malých stačí, a zimování (přenášení) je snadné, s prostorami problém nemám. Mám různé, od světlých po skoro černé, názvy bych si musela jít přečíst, u některých je mám

     
  • Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 08.09.2012 14:39
     

    U mě totiž to, co potřebuje zvláštní péči, nemá místo. Na jaře budu sázet fíkovníky do volné půdy, ale dole na jihu, kde dozrají thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 08.09.2012 22:36
     
    Další fotografie:

    Iviku, máš nějaký, kde se ti zdá, že rychleji - dříve dozrává?

    Na fotu pár mojich v květníkách - dnes sklizeny 3 malé fíčky mls smiley . A v záhonu, co vyrazil od kořenů - letos nedozrají sad smiley .

     

    Mmch, nepěstuješ také tomel?

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 09.09.2012 07:59
     

    Ivo, zdá se, že fíkovník zakořenil. thumbs down 

    (vavřín a oliva zatím nerozhodně)

    dík flower smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 09.09.2012 19:30
     



    babkaela napsal(a):

    Mono, jak ho máš velký ? Našla jsem způsob zazimování, aby stihly fíky dozrát [www.bmprofit.cz] winking smiley

    Výhony tak metrové...a poměrně husté. Vykopet bych se ho bála, určitě bych ho zabila. Zkusím ho svázat a obalit textilií.

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Fíkovník

    Datum: 09.09.2012 19:45
     

    Jestli budete někdo stříhat fikovník můžu dostat nebo odkoupit větvičku moc prosím please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 09.09.2012 20:20
     



    HanaK napsal(a):

    Ivo, zdá se, že fíkovník zakořenil. thumbs down 

    (vavřín a oliva zatím nerozhodně)

    dík flower smiley

    Vavřín koření hodně pomalu, s olivou osobní zkušenosti nemám. Fíky koření snadno a rychle. Většinou hned po zakořenění začínají dělat fíčky. Aspoň u mě

     
  • Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 09.09.2012 20:29
     



    Mona napsal(a):



    babkaela napsal(a):

    Mono, jak ho máš velký ? Našla jsem způsob zazimování, aby stihly fíky dozrát [www.bmprofit.cz] winking smiley

    Výhony tak metrové...a poměrně husté. Vykopet bych se ho bála, určitě bych ho zabila. Zkusím ho svázat a obalit textilií.

    Střihni větvičky, zakořeň, zapíchej několik do květináče, a budeš mít fíky už na jaře (pokud máš prostory, kde můžou přes zimu růst). Plodí průběžně, takže na jaře bude pokračovat a uzrají. Fíky uzrávají dost podle teploty, i ty nejrychlejší se chladnem zbrzdí. Já to nijak nesleduji, mám víc rostlin, takže to zraje tak na střídačku. Pokud nemáš místo na pěstování přes zimu, aspoň budeš mít připravené mladé rostliny a na jaře se dostanou brzy do plodnosti

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Fíkovník

    Datum: 09.09.2012 20:51
     

    Radůzo, než tady žádat větvičky fíkovníku , než ti to zakoření /zdali/ , než ti nějaké plody vyrostou/zdali/ , není lepší si fíky koupit v Kaufu. Mají je u nás 5.90 kus. winking smiley winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 06.06.2013 11:31
     
    dsc_0168.jpg
    Další fotografie:

    Fíkovník mám venku už od jara, jeden plod se drží dobře a snad dozraje.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 21.07.2013 10:34
     
    dpp_4448.jpg

    Tenhle je volně sazený do půdy už čtvrtým rokem, ale ikdyž se mu zjara udělal jeden plod, zmizel sad smiley

     
  • Autor: Rajska
    Status: začátečník

    Re: Fíkovník

    Datum: 21.07.2013 19:12
     
    p7203749.jpg
    Další fotografie:

    Taky mám fík v nádobě , každý rok několik uzraje,něco přezimuje a dozraje z jara winking smiley

    letos už sme ochutnaly spinning smiley sticking its tongue out

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.