sobota 20. dubna, 16:52 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.7

Fíkovník

Datum: 10.08.2006 08:32
 
p1010084.jpg

Je tu někdo, kdo se snaží v našich podmínkách pěstovat fíky? A jak se daří?

Sama se o to snažím asi 3 roky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 17:06
     

    Alice, paráda thumbs down . Co to máš za odrůdu? Na té spodní fotce se zdá, že už žloutne, tak by měl jít do zralosti.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fíkovník

     
     
  • Autor: AliceC
    Status: nováček

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 19:02
     

    Missi, nevím. Koupila jsem ho v květinářství - bez jména. Myslím si, že fotka trochu klame, plody jsou ještě moc malé. Snad už bude teplo, aby dorostly a dozrály.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 26.08.2009 13:38
     

    Missi, hlásím: Úkol splněn! Fíkovníky jsou na místě, kams mi určila, jsou u nich kolíky, aby se případně nevyvrátily a u toho jediného, kterému jsem nechala jmenovku stydlin smiley jsem jmenovku zase umně nainstalovala, abys mi nenadávala, jaká jsem tramtadadá.

    A samozřejmě kontrolní tyčinka vlhkosti winking smiley

    Takže už mám v květináči jen jeden, co zachraňuji po ulití a ty dva řízky.

    Děj se vůle boží.... thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 26.08.2009 14:03
     

    drahuško...kontrolní co???? eye popping smiley eye popping smiley grinning smiley To nemám. Missi, mám průšvih? winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Fíkovník

    Datum: 26.08.2009 14:19
     

    Hmmm... Počkám až čo Missi. Jestli ti bude moc nadávať,tak sa nepriznám,ale já tiež to kontrolné oné nemám.grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 26.08.2009 14:52
     

    Hele, to je výmysl němčourů. Jožín to přivezl nové v blistru z Němec a nevěděl, co s tím, tak mi to dal. Jsou to dva takové jako teploměry, kde není stupnice, ale pod průhledným plastem je místo rtuti něco, co když je dostatečně vlhko v zemi, tak je modré a když je sucho, zčervená to. Zapíchne se to asi 10cm kolmo do země a nechá se venku jen ten indikátor. Takže nemusím zalévat stále a naopak, i když prší, je možné, že prší málo a musím stejně zalít winking smiley

    To je vymakaný, co? Škoda, že mám jen ddva indikátory. Je to bomba

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 26.08.2009 22:58
     

    Mono, Anny grinning smiley grinning smiley to kontrolné oné také nemám grinning smiley grinning smiley . Nicméně je to chytrá věcička, jen to nějak levně sehnat ve větším počtuwinking smiley .

    Drahuško, jsi holka šikulka, dávám pochvalu thumbs down (za to si hov.. koupíš)smoking smiley .

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Fíkovník

    Datum: 26.08.2009 23:03
     

    To sú mi veci! Tí nemčůri to majú vychytané! Já si budem musieť asi vystačiť s prstom zabodnutým do zeme. smiling smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 27.08.2009 00:20
     

    Míšo, se připomínám o fíkovník grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 27.08.2009 06:38
     


    anny napsal(a):

    To sú mi veci! Tí nemčůri to majú vychytané! Já si budem musieť asi vystačiť s prstom zabodnutým do zeme. smiling smiley

    anny... grinning smiley máme stejný typ vlhkoměru. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: AliceC
    Status: nováček

    Re: Fíkovník

    Datum: 01.09.2009 09:51
     
    fotky2009 046.jpg

    Tak už jsem sklízela smiling smiley . Zatím jeden plod, ale byl dobrý thumbs down .

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Fíkovník

    Datum: 07.09.2009 10:33
     

    Jak pozname, ze fiky uz jsou zrale? Svagrova ma na rostlince na balkone asi 3 a bylo by skoda je nechat zkazit winking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Fíkovník

    Datum: 07.09.2009 11:20
     

    Tak uz jsem procetla diskuzi a vim vsechno, muzu predat svagrovy flower smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 07.09.2009 12:06
     

    Nevím, cos vyčetla winking smiley . Plody se vybarví, na omak jsou mekké a především štopka změkne a plod se ohne doluwinking smiley . Prostě vyzkoušejte jeden plod a uvidíš. Při odtržení by neměl ze štopky vytékat latex.

    Pokud je tam plod déle, tak začne scvrkávat.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Fíkovník

    Datum: 07.09.2009 12:54
     

    Vycetla jsem podobnou odpoved jiz od tebe z drivejska , takze se na nej mrkneme a uvdime, zda to je na sklizen winking smiley A hlavne jsem nasla cenne rady ohledne zimovani, moc diky!

    Missi prave jsem si te zaradila do kategorie fikova kralovna, stejne tak jako Gabcu v milionkach a lostris v durmanech. radis tu totiz uzasne!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.