čtvrtek 25. dubna, 16:16 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.7

Fíkovník

Datum: 10.08.2006 08:32
 
p1010084.jpg

Je tu někdo, kdo se snaží v našich podmínkách pěstovat fíky? A jak se daří?

Sama se o to snažím asi 3 roky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Fíkovník

    Datum: 14.07.2009 10:23
     

    Missi diky za foto dokumentaci, nikdy bych neverila, ze se tu daji fiky vypestovat thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fíkovník

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 09:07
     

    Brzy bude zase sklizeň... mls smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 09:09
     

    Tý jo...thumbs down

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 11:28
     
    Moni thumbs down...ja som mala figovnik par rokov len v kvetinaci...ale plody zial neboli nikdy konzumovatlne eye rolling smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 13:34
     

    Já si ještě počkám. Mé tři plody jsou tvrdé a brčálově zelené

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 14:08
     

    holky, až mi honcuje jazyk v hubě.... taky bych chtěla fíkovníčeeek.... please smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 14:23
     

    Udělala bych ti řízek z toho, co mám v zemi, ale větve jsou ještě nevyzrálé a asi by to nešlo. Expert na řízkování je Missi a ta mě a Monu zásobila. Vyzkoušej ji winking smiley

    Já mám dilema, kam je zasadit do země, aby měly co nejlepší podmínky.... Nejlepší místo - u domu zabrala druhá wistárka a přísavník tříprstý. Wistárku bych nejradši zrušila a šoupla tam jeden fíkovník, to mi ale neprojde. Navíc ona nádherně kvete, co si budem povídat, že? ....a odebírá vlhkost od základů bez nároku na zálivku.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 14:25
     


    skrblice napsal(a):

    holky, až mi honcuje jazyk v hubě.... taky bych chtěla fíkovníčeeek.... please smiley

    Skrblice , líná huba, holé neštěstí tongue sticking out smiley . To sis nemohla napsat před srazem?

     

    To platí i pro ostatní zahradnice zde - kdo má zájem o rostliny fíkovníků, ať si napíše, dám vám je stranou. A vezmu vám je na sraz k Mončewinking smiley .

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 14:28
     

    Drahuško, a co ti brání strčit fíkovník k wistárce? Vždyť ta stejně poleze někam nahoru a vespod je holá. winking smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 14:29
     

    Missi, to by jsi byla zlatá,.,,,, pánbůh ti to oplatí na dětech, hihih.........tedy těch psích grinning smiley grinning smiley grinning smiley.

    Já totiž na ty fíkovníky narazila až u Drahušky,.,,, nějak jsem tady tu diskuzi zasklila, protože občas jenom prolítávám... a vím, že ze stromu jsou ty fíky mňam.... akorát pro mě, cukrovkáře, hihih........

    Míšo, tak jestli budeš mít nějakej ten fíček navíc, budu ráda.... zahradu mám poloprázdnou, místa dost...na jakém místě se mu daří nejvíc?

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 14:34
     

    Drahuš, jsi hodná, díky.... Míša se mě už jenom tak nestřepe grinning smiley grinning smiley grinning smiley...

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 14:44
     

    Skrblí, nebuď líná a přečti si u kafíčka celou diskuziwinking smiley smoking smiley . Hned ti dám rostliny stranou, jen si před srazem vzpomeň.

    Letošní zimu je budeš stejně muset ještě nechat v květináči.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 14:53
     

    Míšo, ukecala jsi mě,,,, jdu si uvařit kafe a přečíst tu diskuzi.... tak já se v srpnu připomenu grinning smiley

     
  • Autor: AliceC
    Status: nováček

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 15:53
     
    fotky 001.jpg
    Další fotografie:

    Ahoj pěstitelkysmiling smiley . Když budu mít štěstí, tak možná budu na podzim taky mlsatwinking smiley . Přežil mi letošní zimu venku bez krytu jen s mírně namrzlým vrcholkem.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 24.07.2009 15:53
     


    Missi napsal(a):

    Drahuško, a co ti brání strčit fíkovník k wistárce? Vždyť ta stejně poleze někam nahoru a vespod je holá. winking smiley

    Právě že není a uškrtila by ho. Musíme jí občas někde zastřihnout a ona si úbytek hned kompenzuje několika novými výhony a občas i zespodu. Ještě jí pořádně obhlídnu a uvidím, co se dá dělat

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.