sobota 20. dubna, 09:39 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

Exotické rostliny

Datum: 17.08.2009 01:08
 
dsc_0126.jpg
Další fotografie:

Tuhle zvláštní rostlinku jsem vyfotila ve skleníku - deštném pralese v ZOO v Schenbrunnu. Věra

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 24.11.2013 20:20
     



    budulinkova napsal(a):

    Máte někdo fíkovník??? Jak ho zimujete??? Opadává na zimu???


    Fíkovník mám, zatím ho zimuju ve skleníku (nevytápěném). Ale plánuju, že ho přesadím do volné země. Pokud nebude extrémní zima, měl by vydržet..

    První rok jsem ho zimovala v prádelně, ale začal se moc brzy probouzet a pak jsem měla starost, kam s ním, aby mu ty nové listy nezmrzly.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Exotické rostliny

     
     
  • Status: expert

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 24.11.2013 20:23
     

    Fíkovník je nejlépe zimovat v jakékoliv teplotě mezi 5-10 st (nebo zakrytý ve volné půdě, ale musí se vysadit na jaře)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 24.11.2013 20:26
     

    Tu teplotu měl právě v prádelně, ve skleníku je určitě i pod nulou (v mrazech jsem mu zabalila květináč, aby nenamrznul).

    Sázet ho hodlám určitě až na jaře. Teď by možná stačilo ho zapustit i s květináčem a zasypat, ale to je moc práce, šoupnout ho do skleníku je snažší winking smiley

     
  • Status:

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 24.11.2013 20:32
     

    Mám ho do těch 10 °C, ale opadávají mu listy, on se může nechat v zemi venku??? Hodně zabalit korunu a vydrží???

     
  • Status: expert

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 24.11.2013 20:46
     

    Hanko, přezimování bez listů je OK. Jinak v zemi po opadání se zasype třeba listím, přes to textilku. winking smiley

     
  • Status:

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 24.11.2013 20:50
     

    Jestli fíkovník takhle přezimuje, tak je to super, já myslela, že musí být jedině v květináči a zimu do místnosti.

     
  • Autor: ZdenkaB
    Status: začátečník

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 24.11.2013 21:51
     

    Hanko, fíkovník jsem měla několik let vysazený venku u jižní zdi a přezimoval bez problémů. Jak píše Ivik, zasypávala jsem ho listím a celý svázala a obalila netkanou textilií. I když některé větve omrzly tak obrazil odspodu. Každý rok plodil, ale asi jenom dvakrát plody stačily dozrát. Letos bohužel padnul za oběť radikální proměně zahrady.

     
  • Status:

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 26.11.2013 10:31
     

    Jak je to s olivovníkem???? Ten se dá zimovat stejně jako fíkovník?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 26.11.2013 10:49
     

    Myslím, že kolegyně má velký a zimuje v zimní zahradě.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 26.11.2013 11:11
     

    Několik let jsem ho úspěšně přezimovala ve skleníku, teplota 5-8 stupňů.

     
  • Status: expert

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 26.11.2013 16:21
     

    Volně vysazený olivovník snese i nějaké stupně pod nulou, ale samozřejmě ty naše zimynevydýchá grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 27.11.2013 02:51
     

    Budul - záleží na velikosti rostlin, které máš.

    fíkovník - dát klidně do temné místnosti, kde je teplota 0 - +8°C,protože je bez listů - koncem února až března (podle teploty zimování - uvidíš, kdy se začne probouzet a kdy začnou růst listy) je nutné dát na světlo a teplota by neměla klesnout pod 0. Fíkovník pro tvorbu plodů potřebuje ten pokles teplot. Větší rostliny jdou pěstovat normálně zasazené venku, ale musí mít zimní kryt. I když někdy zmrznou větve, většinou obrazí z kořenů - ten rok pak neplodí.

    olivovník - si naopak drží celoročně listy, takže musíš zimovat na světle. Rostlina také snese pokles k 0, ale vyhovuje zimování 5 - 12 °C. Olivovník (ani větší rostlina) naši zimu venku nepřežije.

     
  • Status:

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 27.11.2013 06:21
     

    všem dík za vyčerpávající info, už je mě to jasné grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 27.11.2013 06:55
     
    dsc_0168.jpg
    Další fotografie:

    Přidávám fotky exotických rostlinek. Můj fíkovník, když byl ještě na zahradě. Zajímavostí u fíkovníku je, že nejdřív se začně tvořit základ plodu a pak teprve kvete.

    Na dalších fotkách je taro [cs.wikipedia.org], dovezené loni z Ugandy.

    Venku v pozadí a v interiéru vpravo od tara je trochu vidět kapok, tedy ten stromek s bodlinatým kmenem, o němž jsem tu psala na první straně diskuze.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Exotické rostliny

    Datum: 27.11.2013 10:24
     

    Přidávám fotky exotických rostlinek. Můj fíkovník, když byl ještě na zahradě. Zajímavostí u fíkovníku je, že nejdřív se začně tvořit základ plodu a pak teprve kvete. -

    Doplním, že květ je uvnitř toho plodu winking smiley . Fík je považován za ovoce, ale ve skutečnosti je to uzavřené květenství, ve kterém rostou květy a semena zároveň, těchto květů může každé květenství obsahovat až několik tisíc.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.