čtvrtek 28. března, 13:43 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Thajsko
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Za exotikou > Asie > Thajsko
Diskutujte! Podělte se se svými přáteli o zážitky z cestování, a nebo naopak získejte cenné rady před caší cestou!
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

EXOTICKÉ PLODY

Datum: 01.03.2009 10:48
 
Další fotografie:

Kešu oříšky jsem takhle viděla v Thajsku. Rostou na velkém stromě a původně se prý jedla ta dužnatá hrušička. Teprve později lidé zjistili, že jedlé je i to semeno dole a že je výborné. Věra

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 01.03.2009 10:54
     

    Z té dužniny tam dělají výborný džem thumbs down A když jsem viděla, jak se kešu oříšky loupají a kolik to dá práce, už se nedivím, že jsou poměrně drahé eye popping smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: EXOTICKÉ PLODY

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 01.03.2009 15:24
     
    pb271277.jpg
    Další fotografie:

    Přidávám ještě nějaké fotky různých plodů, jak jsem je ochutnávala. Na 3. a 4. snímu je durian. O tom se píše v cestopisných knihách, že šíleně páchne a strašně dobře chutná. Po mé zkušenosti musím říct, že obě tvrzení jsou přehnaná. Páchne jen trochu (asi neznají naše olomoucké tvarůžky, tak mají zcestné představy o páchnoucích potravinách) a chuť nic moc, neoslnilo mě to. A ještě jsem přidala fotku živočišných "plodů". Koupila jsem si v tržnici směs různých červů a kobylek a musím uznat, že to bylo k vínu výtečné, se zavřenýma očima to nerozeznáte od různých (a dobrých) křupinek k pivu či vínu. Holt se to musí umět okořenit a pořádně vypražit. Já musím prostě ochutnat všechnowinking smiley . Věra

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 01.03.2009 15:28
     

    Věrčo, to si fakt jedla?eye popping smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 01.03.2009 17:53
     

    No na první kobylku jsem sbírala chvilku odvahu, ale se zavřenýma očima jsem to zvládla a zjistila, že je to dobré. Já sním snad všechno. Nejmíň mi chutnali tlustější červi, protože nebyli tak propečení, ale ti hubenější krásně křoupali, no jako křupky a chuť taky výborná. Věra

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 01.03.2009 18:49
     

    Tak to bych asi nepolkla. To bych musela mít sakra dlouho hlad, abych něco takovýho schroupala. eye popping smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 01.03.2009 23:55
    Hodnocení fotografie "EXOTICKÉ PLODY": 5
     

    hihi mně by to museli narvat do huby snad v kómatu spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.03.2009 07:25
     

    tak ani ja by som sa nenechala na takéto niečo nahovoriť,ale SPIKE--hlavne že ti to chutilowinking smiley

     
  • Autor: Jolana
    Status: začátečník

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.03.2009 09:14
    Hodnocení fotografie "EXOTICKÉ PLODY": 5
     

    SPIKE to ovoce bych určitě ochutnala, ale ty červi??? spinning smiley sticking its tongue out Jsem netušila jak nádherně vypadá kešu.thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Jolana (02.03.2009 13:50)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.03.2009 09:44
     

    Ovoce je nádherné, ale červíky thumbs up ..... to nemusím. Znám jen dětské roupy a odkud pocházejí tongue sticking out smiley thumbs up

    Ne, fakticky, kobylky a červíci by byli pro mne dobrá dieta - nežrala bych grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.03.2009 10:56
     
    pc240299.jpg
    Další fotografie:

    Dnes přidám něco, co se jíst dá a je to i krásné. Mě na mých cestách zajímá hlavně příroda, tak mezi nej zážitky počítám to, že jsem viděla, jak roste a zpracovává se kakao. A ještě k tom hmyzu - ochutnala jsem u trhovkyně skoro ze všech hromádek, co tam měla, a pak jsem si nechala namíchat asi 3 druhy. Ale přiznám se, že jsem se neovážila ochutnat švába, to bylo i na mě moc. Věra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (11.07.2012 08:29)
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.03.2009 11:37
     

    Spike,vozíš si domov aj semená z plodov ? Nepokúsila si niečo zapestovať?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.03.2009 12:44
     

    Samozřejmě že vozím smiling smiley . Dokonce i ze zemí, odkud se to moc nesmí (to se vlastně asi nesmí skoro všude, jen se to málokde tvrdě kontroluje, z Austrálie jsem tedy nevezla nic, to jsem se bála). Občas něco vyroste, ale obvykle nevydrží. A taky to napíchám, dlouho se nic neděje, já zapomenu, co jsem zasila a pak nevím, co mi to vlastně roste. Teď mám krásný zelený keřík, ale netuším, co to je. A dost spolehlivě roste avokádo, dala jsem tři pecky do jednoho květináče a rostlo to velmi dobře. Musela jsem to zkrátit, aby to nebylo až do stropu. Ale to už jsem zlikvidovala. Není ale problém si ho koupit tady v obchodě a zkusit pěstovat. Je i chutné, do salátů nebo jen tak rozpůlené, do toho dolíku po pecce dáš šťávu z citronu, trochu olivového oleje a zaprášit vegetou. Dobrou chuť.Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 18.02.2010 04:51
     
    dsc_0718.jpg
    Další fotografie:

    Netuším, co to je. Ten červený plod na mě sám jediný čekal spadlý na zemi, tak jsem si ho přivezla z Tahjska domů. Ale už ztratil barvu.

     

    Doplnění: Zajímavé plody lejnice smradlavé (Sterculia foetida L.) [[www.biolib.cz]] jsou krásně červené, ale po opadání ztrácejí barvu.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (29.08.2016 19:24)
     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 18.02.2010 05:21
     

    confused smiley...nevím...jen ten druhý obrázek mi připomíná těmi "hrozny" magnolii, listy už moc ne...... Tak to jsem sama zvědavá, co se z toho vyklube.

     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Thajsko (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.