úterý 23. dubna, 13:27 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Finance
Diskutujte! vše o rodinných financích
 
 
 
 
Autor: Pilatek
Status: začátečník

Exekuce-řešení

Datum: 15.01.2014 19:56
 

Zdravím vás, mám malou prosbu. Dostala jsem se do situace, kdy jsem po ztrátě zaměstnání nebyla schopná splácet půjčku, snažila jsem se vždy splácet aspoň část, nicméně v bance jsou velmi nekompromisní, a tak na mě byla vypsána exekuce. Nyní mám strach, co bude dál a jak dlouho to nemůže trvat, než mi "seberou střechu nad hlavou". Snažím se najít řešení, jak z toho ven a jediné reálné mi připadá to, co nabízí společnost j reality, že za mě exekuci uhradí a já pak budu splácet dluh jim. Jenže nevím, zda právě tahle tzv. americká hypotéka je to pravé, proto se chci zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s touto firmou nebo alespoň s průběhem americké hypotéky. Děkuji moc.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 17:09
     

    Denisko podívej se do KN, vzhledem,že je to sousedka, najdi si svůj dům a podívej se na parcely sousední.[nahlizenidokn.cuzk.cz]

    z toho zjistíš víc.

    Například já mám pozemek parcelní číslo 950, ale byl rozdělen na dvě části 950/1 to je dům,(zastavěná plocha a nádvoří), 950/2 a to je zbytek pozemku. Takže tím pádem nemohu prodat jen parcelu číslo 950/1.

    Jde mi jen o to, že ty pořád píšeš, že je dům na ostrůvku a okolo pozemky, které patří synovi, já to chápu tak, že je to pozemek pod domem, čili zastavěná plocha a nádvoří, ta patřila paní a okolí domu(zahrada, pozemky, pole) patřilo synovi. No a po novu je to tak, že to nelze už prodávat a kupovat zvlášť.

    Já tě nechci nijak zbytečně strašit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Exekuce-řešení

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 17:16
     



    ivik11 napsal(a):

    Amee, myslím že je to opačně. Kdo vlastní pozemek, má nárok na stavbu. Ale to už je dlouho. Teď je změna v tom, že nejsou různá p.č.

    Nene Iviku nemáš pravdu, nemovitosti a pozemky se mohli vždy prodávat zvlášť. Až od 1.1.2014 se nemovitost stala součástí pozemku.

    tady je to moc dobře popsané

    [www.patria.cz]

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 17:18
     

    Amee, ona je vlastník jenom parcely s domem = tohle jde do exekuce. Její syn (díky jinému příjmení pro nezávislého pozorovatele úplně cizí člověk) vlastní okolní pozemky a ty jsou naše sousední. Přepsala to na něj už dávno. A podle katastru nejsou ty jeho pozemky nijak zatížené - pouze pochůzí břemena (naše a její). Syn jí ale udělil právo po jeho pozemcích chodit, tzn. že nemusí najímat vrtulník, aby svůj pozemek opustila. Teď už by to tak udělat nemohli, jestli to dobře chápu - neoddělili by parcelu s barákem od zbytku. Ale udělali to podle starého zákona kdysi, takže podle mě na ty jeho pozemky nikdo nemůže.

     
  • Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 20:38
     

    Amee, nerozuměla jsi mně. Já jenom tím chtěla říct, že větší práva má majitel pozemku, ne stavby. Pokud budou různí vlastníci (nebo spíš bude třeba víc podílových spoluvlastníků), vždycky má na nemovitost větší nárok majitel pozemku, ne opačně (pokud se nedohodnou).

    Mám chatu, která byla kdysi na pozemku Povodí Moravy, tak to kdysi fungovalo, platili jsme nájem. Potom Povodí převedlo pozemek na obec a obec klidně prodala tento pozemek někomu jinému (bylo to za asi 15,- za m2) a já se o tom dozvěděla až z KN. A nebyla jsem jediná, která tak dopadla. A ten člověk chtěl obrovský nájem, soud se přikláněl k tomu, abych mu chatu prodala. Vlastním ji už více než 30 roků

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 22:42
     

    občasná kontrola KN je víc než nutná, např. když se stane chyba nebo "chyba", tak je to po třech letech tuším promlčené...

    A taky je nutné průběžně sledovat Územní plán, bývá k nahlédnutí i na netu a hlavně papírově na obci. Vyplatí se vědět, co je v plánu s mým vlastnictvím a co se chystá v okolí. A schválený územní plán má váhu zákona.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 11.02.2014 22:38
     

    Podle nového občanského zákoníku, je stavba, pokud nejde o stavbu dočasnou, prohlašována za součást pozemku. Cena pozemku pod stavbou podléhá základní sazbě DPH (dříve byla 0%).

     
  • Autor: Deniska.85
    Status: nováček

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 23.04.2020 16:58
     

    S exekuci je nejlepší co nejdříve se obrátit na právníky. Já jsem řešil pře rokem exekuci u [www.cikr.cz] a stihli jsme to včas. Rozhodně doporučuji!

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Finance (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.