čtvrtek 25. dubna, 23:41 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Finance
Diskutujte! vše o rodinných financích
 
 
 
 
Autor: Pilatek
Status: začátečník

Exekuce-řešení

Datum: 15.01.2014 19:56
 

Zdravím vás, mám malou prosbu. Dostala jsem se do situace, kdy jsem po ztrátě zaměstnání nebyla schopná splácet půjčku, snažila jsem se vždy splácet aspoň část, nicméně v bance jsou velmi nekompromisní, a tak na mě byla vypsána exekuce. Nyní mám strach, co bude dál a jak dlouho to nemůže trvat, než mi "seberou střechu nad hlavou". Snažím se najít řešení, jak z toho ven a jediné reálné mi připadá to, co nabízí společnost j reality, že za mě exekuci uhradí a já pak budu splácet dluh jim. Jenže nevím, zda právě tahle tzv. americká hypotéka je to pravé, proto se chci zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s touto firmou nebo alespoň s průběhem americké hypotéky. Děkuji moc.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 06.02.2014 20:33
     

    jináč, o to břemeno nestojíme - měli jsme to k nemovitosti vyřízené jako využívání její studny, ale z morálních důvodů to téměř celé léto nevyužíváme. Pro paní je to jediný zdroj vody a my máme státní, takže když je ve studni málo, vypínáme to (splachování WC a zalívání, na víc to není použitelné).

     
  • Autor: Reklama

    Re: Exekuce-řešení

     
     
  • Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 11:09
     

    Tak to je jiná, ale stejně si to pohlídejte, aby se někdo nerozhodl to využít nějak "netradičně" (aby vám třeba zbytečně neotrávil život) Samozřejmě nevím cenu, ale ta může být teď tak nízká, že by se to mohlo někomu vyplatit. Raděj si to zjistěte. Synovi od kamarádky takhle málem znepříjemnil život "podnikatel", když chtěl koupit pozemek u jejich domu (dům je obecní-v jejich pronájmu, bydlí tam už od totality, obec ho neprodala), pod okny jim chtěl zřídit vrakoviště

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 11:23
     

    Souhlas s Ivikem, pokud by to bylo levně k mání, stálo by to za koupení a pak třeba ruinu zbourat a nechat si to jako pozemek. Získat blbýho souseda je malér.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 11:28
     

    Denisko - pokud máte břemeno uvedeno v LV , jak jako mají vědět, že to z morálních důvodů nepoužíváte, jak píšeš ? Takže je dobře, že tě informují, jak jim stanoví právo..

    A nezlob se, ale je lepší přeci být informovaná o prodeji, právě z toho důvodu, jak tu píší holky, než žít v blažené nevědomosti a pak bác, zjistíš že se sousedův barák s pozemkem prodal na šrotiště a tys o tom neměla ani tuchy?

    Nežijeme ve 18. století, aby přeci dopis s pruhem znamenal hanbu a odsouzení a posílají to na adresu trvalého bydliště, pokud to nemáte na katastru změněné, tak to není nikoho jiného chyba.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil daga (07.02.2014 11:28)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 12:31
     

    holky, díky moc za reakce. Nejsme jediní, kteří máme na tom pozemku právo chůze, tuším, že dalších pět parcel v okolí /zahrádkáři/. Barák je určen k demolici a navíc je na něm ještě 400 tis. dluh jinde. K exekuci jde jenom dům a parcela pod ním plus nějaký kousíček, okolí je pak ve vlastnictví jejího syna. Takže nový majitel toho moc nezíská. Není tam plyn ani státní voda, ani nikdy nebudou. Je to naprosto neatraktivní ze všech hledisek - plus k tomu není příjezd, zase jenom břemeno, tu cestu vlastní její syn.

     

    To, že o studnu nestojíme, jsem myslela pouze tak, že když nový případný majitel nedá k podpisu novou smlouvu, je nám to fuk, ne, že to má pana vrchního exekutora nějak tankovat winking smiley .

    Adresu v katastru samozřejmě změněnou máme eye rolling smiley a samozřejmě jsme věděli i o tom, že je sousedka v exekuci. Už loni tady ti šmejdi šaškovali. Paní nám to nabízela k odkupu sama.

     

    V tom dopise ale nebyla jediná zmínka, proč jsme zainteresovaní (odkaz na zákonnou povinnost informovat vlastníky břemene apod.), naše jméno tam nikde nefiguruje - prostě nám přišel na starou adresu papír s osobními údaji sousedky, vyloženě to působí jako reklama "vaše souseda je na zádech, běžte si do ní taky kopnout, je to levně"

     

    Já zákon neznám, což mě neomlouvá, ale tohle mi přijde proti etice, asi jsem divná.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 12:48
     

    Denisko, ono se tohle sousedů týká a mám dojem, že sousedy ze zákona informují i o prodeji sousedního domu, stejně jako se vyjadřují sousedi ke stavebnímu povolení. Ono to vypadá asi hloupě, že tě informují, že je soused v maléru, ale přijde mi to docela fér. Ikdyž to není předkupní právo, tak je lepší, když o tom sousedi vědí dřív a mohou to ev. koupit sami. V nabídce to stejně je, tak je asi logické, že spíš by to vyhovovalo ke koupi někomu z okolí než úplně cizím. Je ti jí líto, to je pochopitelné, ale v maléru je a to buď vlastním přičiněním nebo tím, že vlastní důvěřivostí nebo naivitou či neznalostí umožnila někomu (synovi?) se do maléru dostat ... Z nebe ta exekuce nespadla.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 13:09
     

    Spike, máš pravdu, že je dobré, že mě informovali - sama nám to říct nemusela a v jiném případě se tak dá zabránit nežádoucím sousedům.

    Ale nechápu, proč to v tom usnesení nebylo - tedy, nezdůvodnili mi, proč mi to vůbec posílají a ještě navíc na adresu, kterou si snad někde stáhli z netu. (což mě přivádí na myšlenku - kdoví, co mi tam všechno chodí, a děsím se! eye popping smiley)

    Za exekuci si může sama, půjčila si od Cetelemu 20 tis. a neplatila. Ten zbytek už je jenom dílo úroků a odkoupených pohledávek. Což už dneska není díky Bohu legální.

     

    Nakonec to má babka ošéfované, nikdo to nevezme právě díky tomu, že okolní pozemky ani příjezdovka nejsou její.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 13:16
     

    myslím , že pokud tam máte vodu a průchod , bylo by nejlepší ,kdyby jste to koupili vy .. winking smiley aspoń tu část , co potřebujete . sousedka pak za utržené peníze může zaplatit ..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (07.02.2014 13:17)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 13:18
     

    kaaj, ta voda je hned u jejího baráku, takže spadá ještě na ten minipozemek u něj, zbytek je všechno ve vlastnictví jejího syna. S ním máme něco v plánu. Ona se nás nijak netýká winking smiley, jde čistě jen o tu studnu a díky studni máme povoleno jí vstoupit na ten minipozemek pod barákem.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 13:20
     

    no, a studna... to je vznešené slovo pro jímku dešťové vody. Na zalívání dobré, ale až nám exne ponorné čerpadlo, ani se nevyplatí kupovat další. Ovšem, ona to pije... dělala jsem si bez jejího vědomí rozbor té vody, nic dobrého v ní není eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 13:52
     

    Denisko, stejně bych ti radila, pokud jste to už neudělali, kouknout do KN na sousední pozemky, jestli nejsou také nějak zatížené. Měl by to dělat čas od času každý, kdo něco vlastní, aby nebyl zaskočený. My vlastníme stavební pozemek, vedle nás měl být st. pozemek prodán v dražbě. Je to pozemek 800mˇa dozvěděli jsme se náhodou, že ho chce koupit developer a postavit na něm jakoby dvojdomek se 4 bytovými jednotkami(takže bytovku). Raděj jsme se domluvili 4 sousedé a koupili to, rozparcelovali a nechali si raději větší zahrady nono smiley smiling smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 14:02
     

    Iviku, tak to je rozhodně dobrý nápad thumbs down . A větší zahrada by mě taky neurazila winking smiley , dobře jste to vymysleli. Já se právě hamouním na ten pozemek jejího syna, chtěl za to moc, ale teď zvažuje alespoň pronájem. Uvidíme. Hraje nám do karet více faktorů, pro cizího je to místo zbytečně složité, bez sítí a navíc zatížené naším pochůzím břemenem. Bylo by fajn, už mi zahrada přestává stačit eye rolling smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 16:03
     

    Jenom hlavně Denisko pozor na jednu věc. Od 1.1.2014 se stavba stává součástí pozemku a pokud stavbu a pozemek vlastní dva rozdílné subjekty. Zakládá se ze zákona vzájemné překupní právo vlastníku stavby a pozemku. Takže může nastat situace, že ten kdo třeba v exekuci vydraží, nebo jiným způsobem získá ten dům, získává tím právo na předkup toho pozemku.

    Takže se může stát, že vůbec nebudete moci jednat s jejím synem.Protože ten pozemek už bude patřit majiteli domu.

     


     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 16:58
     

    Amee, ale ten její barák je na jiné parcele, tu parcelu pak obklopují další parcely vlastněné synem.

     

    Paní je vlastně na takovém ostrově, který obklopují pozemky jejího syna. Exekuce se dotýká jenom toho ostrova.

    I v tomto případě by měl pak ten syn povinnost prodat své pozemky přednostně (dle předkupního práva) případnému novému majiteli vydraženého baráku s pozemkem pod ním? Safra, začínám se v tom ztrácet confused smiley

    Ten její syn se i jinak jmenuje a dívala jsem se, že jeho pozemky jsou zatížené jenom naším břemenem.

     
  • Status: expert

    Re: Exekuce-řešení

    Datum: 07.02.2014 17:01
     

    Amee, myslím že je to opačně. Kdo vlastní pozemek, má nárok na stavbu. Ale to už je dlouho. Teď je změna v tom, že nejsou různá p.č.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Finance (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.