čtvrtek 28. března, 14:52 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..
Klikni pro filtrování

Espreso-jaké?

Datum: 10.05.2007 11:07
 
Tak a je to tu. Už prostě nějaké musíme do práce koupit, jenže, to naše sice neudělá nějakou pěnu, ale sítko bylo velké a udělaly jsme si klidně v monžství i pro 4 lidi naráz a hlavně rychle. Připadá mi, že ty nové jsou fakt jen na malé šálky a maximálně 2.
Proto mě zaujalo docela tohle, jen bych potřebovala nějaké postřehy.


 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (10.05.2007 11:08)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 13.05.2007 13:30
     
    Protože nikdo nic, tak jsem pátrala a vypátrala toto. V úterý nám ho přivezou, dám vědět, jak chutná kafe.

    Rowenta adagio automatic
     
  • Autor: Reklama

    Re: Espreso-jaké?

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 16.05.2007 16:33
     
    Tak už vaříme. Dělá tedy moooc hezkou pěnu, na můj vkus výsledný produkt je málo teplý, ale to není div, když mi přezdívají azbestová huba. Pokoušela jsem se dnes napěnit mléko, ale žádný efekt, budu vymýšlet, jak to očurat, aby mléčná pěna byla. Pokud zaznamenám úspěch, dám vědět.
    Jo, má to takový detaily, který potěší. Například vyndavací nádoba na vodu, automatický pěchovač, páčka na vyklopení kávové sedliny ze sítka....
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 16.05.2007 18:06
     
    Taky miluju laté a taky jsem hledala vhodný espresso machine. Nakonec jsem to vyřešila takto: Koupila jsem za čtyřku De Longhi (pěna na mléku jen někdy a nikdy, když děláno pro návštěvu) a k tomu v Kauflandu v oddělení Tchibo takový nerezový Hrnek s pokličkou winking smiley a dovnitř vedoucí tyčkou se sítkem, do kterého se dá (studené) polotučné mléko a šoupe se sítkem na tyčce sem a tam (dobře to umí manželé) cca 2 minuty a pěna je, že by se dala krájet (ale pro tebe asi moc studené, co?) Mám s tím stoprocentní úspěch!
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 16.05.2007 22:05
     
    Drahus, to mám taky a udělá to báječnou pěnu za všech okolností. Já to povětšinou řeším tak, že ji pak ještě šoupnu na pár vteřin do mikrovlnky.
    No, ale od presovače jsem čekala pěnu šlehanou párou. Zítra vyzkouším ze spešl mlíka na kapučíno.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 16.05.2007 23:15
     
    Taky dávám do mikrovlnky ohřát. Pěknou pěnu dělají jenom ty drahé presovače, kolem dvacítky a to bych neměla a ani neobětovala. Docela jde párou plnotučné mléko. Dej vědět, jak dopadneš. Když tak vyzkouším také :-)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 17.05.2007 09:17
     
    Tak prd, bylo to o něco lepší, ale ruční práci to teda nepřekonalo ani vzdáleně.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 17.05.2007 14:40
     
    Když děláš pěnu párou, tak MUSÍ být mléko vychlazené a tryska se nesmí ponořit víc, jak 5mm pod hladinu mléka a nesmí se pěnit do varu. Zkus to. Pěna se udělá, ale není tak hustá, jako ručně, ale taky drží
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 18.05.2007 15:03
     
    Drahuš, nic. Mlíko spešl na kapučíno, vychlazené, ale další dva pokusy úúúplně o ničem angry smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 18.05.2007 15:20
     
    Majko, pak nevím. Ty rady mám z televize, když na Spectru běžel seriál o kávě. Mě to doma funguje, ale samozřejmě se to nedá srovnat s pěnou dělanou růčo, zase je kafe ale vařící (pro tvou plechovou pusu) grinning smiley Já ho moc hroké nemám ráda, tak mě vyhovuje ruční šlehání. Když dělám laté, trochu mlíka přihřeju v mikrovlnce a zbytek našlehám ručně (aby nebylo kafe úplně studené), když je to tak velká porce
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 18.05.2007 16:02
     

    Majčí, ještě mě napadlo.. vytáhla jsem z hlavy jednu dávnou vzpomínku, ona pro tu vaši mašinku bude asi docela na nic, neb to byl poznatek přímo z restaurace, čili od přístrojů jiného kalibru, že sad smiley. Nevěděla jsem že a dodneška tedy nevím proč - ale k udělání pěny na mléku parou se do mléka přidávala voda - přičemž na konzistenci pěny pro různé účely mělo vliv, zdali je voda obyčejná nebo bublinková.

    Zdůrazňuji smiling smiley, že si od toho žádný úspěch neslibuji, ale mohla bys to pro nás, milovníky pokusů, alespoň otestovat - zkus do mléka před pěněním přilít trochu sodovky. Vždyť to nejděsnější, co se může stát, je, že taky nenapění smoking smiley.

     

    Ju, z toho vloženého obrázku v příspěvku o konečné volbě, nejsem s to rozpoznat, o jaký přístroj se jedná, můžeš to, prosím, ještě napsat?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 18.05.2007 16:33
     
    Hanule, je to Rowenta adagio automatic. Tahle
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 18.05.2007 16:39
     
    Hanule, jdu to vyzkoušet a hned dám vědět winking smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 18.05.2007 16:57
     
    _mg_2831.jpg
    Další fotografie:
    Hanule, vypadá to, že to funguje! Pěna sice není tak hustá, jako při ručním šlehání, ale je taky pěkná, ne? Takže bublinkama na něj!!! grinning smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Espreso-jaké?

    Datum: 18.05.2007 17:04
     
    Nodoprdele, Drahus, to je nádhera!!! Teď jsem se dočetla ještě radu, nechat odpustit nejdřív tu horkou vodu, co z trysky vyteče a až pak tam dát nádobu s mlíkem.
    Jaký jsi teď použila mlíko a jakou vodu???

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (18.05.2007 17:15)
     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.