čtvrtek 18. dubna, 05:02 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Školáci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Školáci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Evca
Status: expert
www.evciny-stra..

Elektronická žákovská knížka

Datum: 10.01.2011 16:05
 

Holka mi právě přinesla ze školy lístek s oznámením,že od 1.2 se ruší papírové ŽK a bude pouze elektronická forma.Po pravdě,mě to vyhovuje,bo do tý papírový nekoukám a pak jsem peskována za absenci podpisůeye rolling smiley .Doufám,že v té el.podobě nebude dohledatelné zda tam koukámplease smiley .Mají je vaše děti taky??Zajímalo by mě,jak to budou řešit rodiče,kteří nemají doma ani v práci počítačconfused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 16:12
     

    To budou šťastní rodiče. smoking smiley grinning smiley

    Evčo, naše naštěstí ještě ne. winking smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Elektronická žákovská knížka

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 16:14
     

    Já trochu odbočím. Já vím, že pokrok nezastavím, ale musím říct, že jsem z toho, jak všechno všichni pomalu dávají a chtějí dávat do elektronické podoby, úplně hotová. Že v poslední době již nedělám nic jiného než, že trávím spoustu času u počítače. A vůůůbec nemám pocit, že mi to práci atd. usnaňuje.

    Viz. přiblblé datové schránky, protože když něco chci, stejně to musím vytisknout a dojít si na úřad. Zasílání různých tiskopisů na OSSZ, VZP, FÚ, nedejbože vyplňovat statistiky, to je nadlidský úkon.

    Objednávám již dětem přes internet obědy, platím je taktéž, každý měsíc dohledávám faktury na telefon, protože je do účetnictví potřebuji v papírové formě. Stejně tak faktury na net. Telefony máme čtyři + rodičů, kteří to neumějí.

    Na všechno máte PINy, PUKy, hesla, potvrzovací maily, či SMS.

    By se jeden zbláznil. A jak to dělají ti co internet nemají nevím. Už jsem si musela zavést sešit, kde mám všechna možná hesla, přihlašovací údaje a já nevím co ještě.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 16:18
     

    Ne, to nemáme. Ale docela by mě zajímalo, jak je to vymyšleno. Jak učitelka ověří, zda je rodič seznamován s výsledky dítěte? Co třeba oznámení o odpadající hodině - jak se ověří toto (protože jde o to, kdo pak má za dítě odpovědnost)? No a v neposlední řadě stejná otázka, jako Evca...co s rodinama, kde doma PC nemají? Já vím, že už je spousta veřejných, v knihovnách a tak...ale už vidím rodiče, jak si to po práci mezi nákupama hasí do knihovny mrknout do ŽK dítka... eye rolling smiley

    Evco...podávej zprávy, jak to funguje. please smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 16:26
     

    Jo a k věci, měli jsme již elektronickou žákovskou u mladýho v osmé a deváté třídě, což je cca 6 let. Moje zkušenost hrozná, vím chyba na mé straně, ale málokdy jsem si vzpomněla se podívat. Což pro mně v důsledku byla vždy šoková terapie grinning smiley, protože mladej se neučil moc dobře a pak mi všechny ty známky byly naservírované najednou. A také né vždy se páni učitelé namáhali známky včas doplňovat. Takže třeba měsíc jsem o určitých známkách vůbec nevěděla. Vím, že jsem se jednou takhle ptala na rodičovské schůzce, bylo mi řečeno, že žák má sám doma přeci oznámit jaké má známky. HAHA, když on ani občas nebyl schopen si zapamatovat co měli k obědu, že. Co se týče kontroly, tak ta tam je, protože se zobrazovalo, kdy se rodič naposledy podíval. A ostatní informace jsme věčně dostávali na různých papírkách, takže zase podepsat, podepsané odtrhnout a vrátit do školy. Neviděla jsem v tom nijaký smysl.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 16:27
     

    Něco podobného máme už nějaká léta a funguje to v pohodě. Známky tam jsou a je možno se do nich kdykoliv podívat. Dítěti schází výmluvy, že žákovskou má pančelka, aby zapsala známky a basta fidli. Na omluvenky je omluvný list a suplování či odpadání hodin je na netu, tak není nic jednoduššího, než tam kouknout. Ty co nemají počítač a internet nikdo neřešil, spíš se nepředpokládalo, že by někdo takový měl dítě na osmiletém gymnáziu.smiling smiley 

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 16:51
     

    U nas neexistuje vlastne v podstate zadna, kdyz o tom tak premyslim. Deti pisi zatim jenom testy a to podepisujeme primo na tech testech, do zakajdy se to nezapisuje. Jinak maji notysek, kam si zapisuji ukoly a maximalne poznamky, je to podezrely, mladej letos jeste zadnou nema.grinning smiley Vzkazy pro rodice nosi na papirech.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 17:38
     


    Ram napsal(a):

    Ty co nemají počítač a internet nikdo neřešil, spíš se nepředpokládalo, že by někdo takový měl dítě na osmiletém gymnáziu.smiling smiley 

     

     

    to je tedy neuvěřitelně arogantní a povýšená větaeye rolling smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 18:00
     

    Didi, my neměli na ZŠ žákovskou vůbec, známky se psaly do tabulky na vnitřní stranu desek sešitu příslušného předmětu a na vzkazy a poznámky jeden ápětkový notýsek generálně. Fungovalo to ok, žákajda ve vyprávění kamarádů na mě tím pádem působila vždy velmi exoticky. smiling smiley

     
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 18:04
     

    Máme el. ŽK celou dobu studia synátora na průmyslovce (elektrotechnika, počítačové sítě) - takže i v oboru, mají i cosi jako my do práce - vstup do školy na kartu - takže každý musí přiložit kartu ke snímači a tím pádem se i ví kdy a jak prošel do školy či pryč - tudíž kontrola docházky, známky se připisují průběžně, každý týden se doplňuje docházka za ten předchozí - takže vidíte okamžite zameškané hodiny i pozdní příchody - omluvenky se píší na omluvný list, oznámení o jakýchjkoliv odpadajících či suplovanách hodinách, dívadlech, otevřených dveřích a pod. jsou na portále školy....rodičáky jednou za 3 měsíce, o těch je přineseno oznámení k podpisu. Zrovna tak jako docházka na rodičáky ,tak i prohlížení el. ŽK je zcela na přístupu rodičů - máme svoje heslo, takže syn se k žákovské nedostane, mají svůj přístup k "osekané" verzi. Už jsme v maturitním ročníku, tak už to nějak "doklepem" - ale vcelku slušné zkušenosti

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 18:07
     
    Ram napsal(a):

    Něco podobného máme už nějaká léta a funguje to v pohodě. Známky tam jsou a je možno se do nich kdykoliv podívat. Dítěti schází výmluvy, že žákovskou má pančelka, aby zapsala známky a basta fidli. Na omluvenky je omluvný list a suplování či odpadání hodin je na netu, tak není nic jednoduššího, než tam kouknout. Ty co nemají počítač a internet nikdo neřešil, spíš se nepředpokládalo, že by někdo takový měl dítě na osmiletém gymnáziu.smiling smiley 

    Zahrnuješ do svého výčtu i sociálně slabší občany??? Protože mě tohle, s dovolením, taky vytáčí. Vše přes pc, dítě ve druhé třídě si má "nastudovat na internetu" a aby toho nebylo málo, vytisknout!! Myslím, že pc už je v hodně rodinách obvyklý, ale určitě ne každý má i tu tiskárnu. Ono je to dneska záležitost pár tisíc, ale vím,ž e jsou rodiny, kde počítají každou stovku.

    Neumím pohrdat lidmi, kteří si to nemohou dovolit, takže mi vadí, když toto není zohledněno.

    Z elektronické žákovské bych taky nejásala. Co je jednoduššího, než sáhnout do aktovky, během dvou minut zjistit známky, změny v rozvrhu, podepsat a zase to do té tašky vrátit? Učitelka má kontrolu, já mám kontrolu. Ne, že musím všeho nechat, lézt na net ... eye rolling smiley thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (10.01.2011 18:10)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 18:08
     


    Janina44 napsal(a):

     

    Ram napsal(a):

    Ty co nemají počítač a internet nikdo neřešil, spíš se nepředpokládalo, že by někdo takový měl dítě na osmiletém gymnáziu.smiling smiley 

     

     

    to je tedy neuvěřitelně arogantní a povýšená větaeye rolling smiley

    Janino, též jsem na to reagovala sad smiley. Jestli něco nesnáším, je to právě to povyšování se nad "obyčejným člověkem". Kdo nemá doma počítač, je automaticky méněcený??? angry smiley thumbs up

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 19:07
     

    Tak já musím přiznat, že jsem zastáncem el. knížky a to z jednoho prostýho důvodu. Náš mladší synátor žákovskou neustále " zapomíná " Neučí se nejlíp, tak si myslí, že to tím vyřeší. Zrovinka dneska jsem řešila, jak je možný, že má v žákovský známky v průměru na 2, zatímco učitelka hrozí 4. No jistě, chybí mu dalších 8 móóc pěkných známek, kterýma se nechlubí. Proč taky, stačí, že tam má jednu 5 a tři 1.

    Když jsem na tohle téma mluvila s učitelema ( náš synátor není jediný, kdo zapomíná ), musím uznat, že uhlídat, které dítě má přinést žákovskou k dopsání známek, je v dnešní době nadlidský výkon. Ale je to vše o domluvě mezi rodiči a učitelem. Pro mě je to dost náročný, musela bych lítat každý týden do školy a kontrolovat, kde má jaké nové známky. A popravdě řečeno, jsem na to lajdák, nemám na to každý týden poslouchat ty hrůzy. Stačí mi rodičáky.....thumbs up

    U staršího to na průmyslovce funguje v pohodě, i když se mezi učiteli taky najde některý, který na dopisování známek z vysoka kašle. Ale synátorovi důvěřuju, takže musím spoléhat, co mi řekne. Doufám, že se nebudu za měsíc divit.winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 19:09
     

    No já jsem nevzala asi v potaz to "zatajování" . Já to nikdy nedělala smiling smiley, dítko je zatím bezproblémové. Je fakt, že třeba v posledních ročnících základky bude hůř...

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 19:22
     

    Mladší byl lajdák už od 1. třídy. Věčně jsme volali kámošce, jakej má mít na druhý den úkol. A to až do 4. třídy. pak info zaniklo, odstěhovali se.

    Když jsem přišla do školy na rodičák, divila jsem se, co všechno děti mají mít, jaký úkol, co si měly přinést, z čeho budou psát, atd...Naše dítko nikdy nepokládalo za nutný mě o tom informovat. Vždycky si nějak poradil. Vždyť přece spolužáci měly vždycky něco navíc. Dlouho mu to procházelo, musím říct, že i já jsem si na to " zvykla ", a teď už je pozdě ho cokoliv učit. Je to prostě lajdák a chaotik. Občas mě chytnou saze, ale vydrží mi to chvíli, pak je zase klid a tak se to opakuje pořád dokola.....

    Jsem zvědavá, kde se se svojí povahou uchytí.

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Školáci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.