pátek 19. dubna, 19:43 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Školáci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Školáci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Evca
Status: expert
www.evciny-stra..

Elektronická žákovská knížka

Datum: 10.01.2011 16:05
 

Holka mi právě přinesla ze školy lístek s oznámením,že od 1.2 se ruší papírové ŽK a bude pouze elektronická forma.Po pravdě,mě to vyhovuje,bo do tý papírový nekoukám a pak jsem peskována za absenci podpisůeye rolling smiley .Doufám,že v té el.podobě nebude dohledatelné zda tam koukámplease smiley .Mají je vaše děti taky??Zajímalo by mě,jak to budou řešit rodiče,kteří nemají doma ani v práci počítačconfused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 19:24
     

    Gabco, my mame to samy.Musim po mladym jet jak slepice po flusu, jinak si nebude zapisovat ukoly, pamatovat si je taky nebude.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Elektronická žákovská knížka

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 21:49
     
    Anavi napsal(a):
    Ram napsal(a):

    Něco podobného máme už nějaká léta a funguje to v pohodě. Známky tam jsou a je možno se do nich kdykoliv podívat. Dítěti schází výmluvy, že žákovskou má pančelka, aby zapsala známky a basta fidli. Na omluvenky je omluvný list a suplování či odpadání hodin je na netu, tak není nic jednoduššího, než tam kouknout. Ty co nemají počítač a internet nikdo neřešil, spíš se nepředpokládalo, že by někdo takový měl dítě na osmiletém gymnáziu.smiling smiley 

    Zahrnuješ do svého výčtu i sociálně slabší občany??? Protože mě tohle, s dovolením, taky vytáčí. Vše přes pc, dítě ve druhé třídě si má "nastudovat na internetu" a aby toho nebylo málo, vytisknout!! Myslím, že pc už je v hodně rodinách obvyklý, ale určitě ne každý má i tu tiskárnu. Ono je to dneska záležitost pár tisíc, ale vím,ž e jsou rodiny, kde počítají každou stovku.

    Neumím pohrdat lidmi, kteří si to nemohou dovolit, takže mi vadí, když toto není zohledněno.

    Z elektronické žákovské bych taky nejásala. Co je jednoduššího, než sáhnout do aktovky, během dvou minut zjistit známky, změny v rozvrhu, podepsat a zase to do té tašky vrátit? Učitelka má kontrolu, já mám kontrolu. Ne, že musím všeho nechat, lézt na net ... eye rolling smiley thumbs up

    Na přímou otázku (s třemi otazníky) přímá odpověď (s třemi vykřičníky): Nezahrnuji!!!
    Vysvětlení je prosté: Já žádný výčet neuvedl.

    Pokud někomu věta: "Ty co nemají počítač a internet nikdo neřešil, spíš se nepředpokládalo, že by někdo takový měl dítě na osmiletém gymnáziu.", (jíž jsem se snažil popsat podivení nad přístupem vedení gymnázia, které přístup rodičů k internetu neřešilo, což mi připadá trošku asociální), připadá jako arogantní a povýšená, je to jen jeho problém.

    Nad nikoho se ve svém příspěvku nevyvyšuji ani nikým nepohrdám. O "obyčejném člověku" jsem nenapsal ani slovo, stejně tak jako jsem nenapsal nic o tom, že kdo nemá doma počítač je automaticky méněcenný.

    Některé dikutující se mi tvrdošíjně snaží připisovat postoje, které mi rozhodně nejsou vlastní a vznikají pouze v jejich představách. Chcete-li polemizovat se mnou, polemizujte prosím s tím, co jsem napsal, ne s tím, co existuje jen ve vaší bujné fantazii.smiling smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Ram (11.01.2011 23:30)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 10.01.2011 23:04
     

    elektronickou žákovskou má dcera na víceletém gymnáziu a ok.

    Jestli se podívám do aktovky nebo na web, vidím jako rovnocenné.

    (domnívám se, že kontrola známek je ponechána na nás a nikdo neřeší, jestli se díváme nebo ne)

    Od té primy / šesté třídy se počítá s jistou samostatností, takže potvrzování si, jestli rodiče vědí, že odpadá hodina atd. není nutné.

    Jo a někde jsem zašantročila heslo, takže jsem odkázána na dobrou vůli slečny dcery, aby mně ukázala svoje známky. grinning smiley (jasně, že bych dostala náhradní, zatím to není potřeba řešit winking smiley)

    Ani u nás se nás nikdo neptal, jestli máme přístup na internet a i vyučující s tím počítají. Studenti mají ve škole možnost chodit do počítačové učebny, internet byl ve veřejné knihovně (teď jsou některé vytopené).

    Myslím, že všichni její spolužáci přístup mají.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil HanaK (11.01.2011 08:23)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 08:21
     
    HanaK napsal(a):

    Ani u nás se nás nikdo neptal, jestli máme přístup na internet a i vyučující s tím počítají. Studenti mají ve škole možnost chodit do počítačové učebny, internet byl ve veřejné knihovně (teď jsou některé vytopené).

    Myslím, že všichni její spolužáci přístup mají.

    Jsem rád, žes tohle napsala. Protože to je konstatování situace, stejně jako byl můj první příspěvek. Žijeme ve třetím tisíciletí, kde se předpokládá využití internetu jako komunikačního prostředku a zdroje informací. Proto u studenta víceletého gymnázia všichni vyučující předpokládají, že tento přístup má a umí si ho zajistit. Už se prostě nestuduje jen z knížek a u lojové svíčky, jako za dob, kdy studoval Antonín Zápotocký. winking smiley

    Ti sociálně slabší (i když ve třídě mé dcery nejspíše žádní takoví nejsou) mají možnost pro zpracování úkolů využít počítače a připojení ve škole. (I když toho až na výjimky, když si honem potřebují stáhnout mejla, skoro nikdo nevyužívá)

    Z toho co o spolužácích mé dcery vím, tak s ní skutečně nestuduje nikdo takový, jehož rodiče by neměli na počítač a připojení k internetu. Jestli je to dobře nebo špatně, by bylo na dlouhou a zbytečnou diskusi, které bych se nechtěl účastnit. Je to prostě fakt a já ho pouze konstatuji, nijak ho nehodnotím ani nevyjadřuji svůj postoj k tomuto faktu. To jsem cítil potřebu ještě doplnit k mým předchozím příspěvkům na téma elektronické žákovské.

    PS Ještě že jste mi to připomněli, asi budu muset pohledat heslo a podívat se na známky. winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Ram (11.01.2011 08:24)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 08:56
     

    My jsme si při rozhodování o osmiletém gymplu sedly (já a dcera),nadepsaly papír pro a proti.Sloupec proti byl mnohem delší,tak na něj nešla.Z toho vyplývá,že chodí na ZŠ.U toho gymplu nebo u střední školy bych to asi brala jinak.Tady ruší i ty krtečkový žákajdy pro prvňáčkysad smiley Vím,jak byla holka nadšená,když do ,,krtečka" v první třídě dostala razítko,malá asi bude dostávat razítka přes monitorgrinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 09:17
     

    Evčo tohle byl taky jeden z důvodů proč jsem jednu větu napsal, tak jak jsem napsal. (prý arogantně a ještě bůhvíjak..)

    Základka je opravdu něco jiného. A věř, že to mohu srovnávat: druhá dcera je v devítce na základce a já bych byl mnohem radši, kdyby byla na tom víceletém gymplu už jen proto, že se fláká a nebaví jí to, protože má na víc, ale úroveň výuky se přizpůsobuje průměru žáků, a proto úroveň výuky už v šestce a v primě naprosto nesnese srovnání. (Pozor podle některých už zase pohrdám "obyčejnými lidmi" a necítím se sociálně slabšími...) Ale z mé strany je to naprosto jednoznačné konstatování faktu rozdílu v úrovni výuky (a ničeho jiného) pro jehož podporu dokážu uvést hromadu příkladů.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Ram (11.01.2011 09:37)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 10:08
     

    Na 1. stupni ZŠ se mně zdají papírové žk lepší. thumbs down

    Jednak prvňáček nedocení 1* na netu, chce vidět tu 1* na papíře smiling smiley

    A stejně by musel zůstat Omluvný list a něco jako Jiná sdělení, aby byla zachována zpětná vazba - že jsem to četla a že vím o poznámkách a o divadlech a jiných akcích se změněným časem a místem oproti běžnému vyučování a že odpadá hodina a že má kdosi vši atd... Taky bych neměla potvrzeno, že potomek odevzdal peníze na cokoliv...atd.

    Takže by buď zmizely známky a v žk zůstalo to ostatní nebo by kolovaly mezi rodiči a učiteli hromady papírků. thumbs up

     

    Teď si uvědomuju, že jsme vlastně na rodičáku podepisovali archy s vytištěnými známkami - takže tímto si učitelé zajistí informovanost rodičů.

    To že ne všichni mají přístup na net a jsou schopni si tam známky najít, je fakt. Myslím, že by jim po domluvě mohla škola posílat vytištěné známky na papíře apod.

    Takže pokud chybí pc, dá se to řešit, horší je pokud ze strany rodičů chybí zájem a ze strany školy vstřícnost, pak je to v ... a ve výsledku to odnese dítě thumbs up

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 10:25
     

    My v devítce žákajdy slavnostně spálili grinning smiley To by šlo s elektronickou dost blbě

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 10:35
     

    I dobře, Galad, ale pěkně drahá sranda. nono smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 11:22
     

    Nějaký hacker z 1.B se nabourá do systému a je to!

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 11:27
     

    Tak tady nemame osmilete gymnazium, nybrz dokonce devitilete, tzn. ze deti musi prestoupit uz po ctvrte tride. Prijde mi to hrozne brzy. Nektere deti proste jeste nejsou zrale na ten styl vyuky. Udajne ma byt shodny se zakladni a realnou skolou, ale pravda to neni.

    Dusledkem pak je, ze se rodice snazi zoufale deti dostrkat na gymnazium, byt na to deti nemaji a jsou tam nestastne, nezridka prejdou stejne na realku nebo na zakladku a jsou vystaveny navic usmeskum spoluzaku. Mam ten pripad v rodine, synovec tam taky musel, snad uz od prvni tridy musi chodit na doucovani a porad je to jen tak tak, jestli se tam udrzi. Tretine deti v Nemecku udajne rodice plati doucovani. To neni normalni!

    Na druhou stranu se mi libi, ze existuje takovy mezistupen mezi gymplem a zakladkou a to je prave ta realka neboli desetiletka. Pokud dite nejde na gympl, muze jit tam a po ukonceni jit na tzv. Oberschule a bud udelat 2 roky bez maturity(pote muze na tzv. Fachhoschule a stava se z nej napr. inzenyr, ekonom, zamestnanec statni spravy apod.) anebo ji dela 3 roky, zakonci maturitou a muze samozrejme na universitu.

    Tento krok budeme asi volit my, co je mi to platne, ze pani ucitelka tvrdi, ze kluk je chytrej a kdyby CHTEL, tak by na gympl urcite mel, kdyz v sobe nema tu potrebonou kazen, aby se cele odpoledne bifloval a sedel nad ukoly, coz mu ani nedokazu zazlivat. Ja jsem ucebnici na devitiletce nikdy doma nevidela, ukoly delala zasadne ve skole a gympl jsem taky vystudovala v pohode. Mluvila jsem s jednou ceskou ucitelkou na cesko-nemeckem gymnaziu, kam jsem ho chtela puvodne nechat zapsat a ta mi potvrdila, jak prisny rezim tam vladne.Nemela bych na to asi nervy, kazdy den nad nim sedet a nutit ho.

     

    Brachy syn ( v Cechach) je taky na zakladce, je to od prvni tridy az do nynejsi osme, jednickar, svagrova ho na gympl nedala z tehoz duvodu.

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 11:27
     

    Když to není to kouzlo...Jak jsme tak pospolu stáli všichni kolem. Po devíti letech společného každodenního soužití a dívali se, jak ty naše snahy, strachy, nervy a všechno hoří...

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 11:33
     

    My takhle na konci školního roku udělali z tenkého modrého sešitu na písemky vlaštovky a posílali je z oken. smiling smiley Inteligentní jedinci nepoužili přední stranu se jménem, ti ostatní měli průšvih. grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 11:35
     

    V první třídě ať klidně dávají razítka do žákovský s krtečkem, tam je to samozřejmě na místě. Na prvním stupni je papírová žákajda pro žáky i rodiče určitě lepší, o tom žádná. Na druhém stupni je to veliká otázka (z důvodů, které tu už byly napsány), ale na víceletých gymnáziích je elektronická žákovská i podle toho co jsem se ptal známých už docela norma a já na tom nic špatného nevidím, mně to vyhovuje.

    Na hackera z 1. B nevěřím, ale vím jak jsou někteří mladí na programování pěkně brzy chytlaví. Mám jich pár v rodině.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Elektronická žákovská knížka

    Datum: 11.01.2011 13:51
     

    Tak jsem to probrala i s kolegyněma...jedna tu zkušenost má...a spokojená není.

    Na střední škole bycvh to i brala...tam žádné papírové žákajdy nejsou a rodiče se známky dozvídají na archu na třídních schůzkách (a to, co dítko samo přizná). Na základce mi ale přijde lepší ta papírová verze...už jen proto, že z elektronické se nedozvíte konkrétně za co ta známka byla (metody, formy ověřování znalostí, učivo....). Kdežto v papírové si přečtu - Přemyslovci - pracovní list - 3. A hned vím. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Školáci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.