úterý 23. dubna, 19:04 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Elektrický kultivátor

Datum: 16.03.2013 19:54
 

Zvažuji koupit Elektrický kultivátor - má ho někdo z vás? Jaké s ním máte zkušenosti? please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 16.04.2018 17:44
     



    ivik11 napsal(a):

    Síran železnatý (zelená skalice) spolehlivě mech zlikviduje a trávník pohnojí. Mech se potom vyčeše. Je to nejlevnější způsob thumbs down smiling smiley

    ......skalicí je dobré to udělat na podzim, přez zimu to většinou vyhnije a z jara se to PRÝ jen uhrabe confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Elektrický kultivátor

     
     
  • Status: expert

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 16.04.2018 17:54
     

    Máme smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 16.04.2018 19:43
     

    Děvčata, já hubím mech také jen zelenou skalicí. Stříkám skalicí postřikovačem a koncentaci míchám silnější, než je dopoučeno na sáčku. Zjara děda projede zahradu vertikutátorem, se starou trávou vyčeše i hodně mechu. Takto ničíme mech asi tři roky a můžu říct, že je mechu čím dál méně. A pohnojení trávníku za cenu zelené skalice, to také vyjde daleko levněji, než různými speciálními přípravky. Když chci být hodně pečlivá, rozhodím zjara neb koncem zimy po trávě ledek vápenatý. Pro dokonalou péči by bylo dobré, mít trávu pod závlahou. To je nad naše možnosti a tak konečný stav trávníku závisí na matičce přírodě. Vláhu žádná péče nenahradí.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 16.04.2018 21:30
     

    Pohnojit trávu třeba NPK , jednou za čas

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 17.04.2018 08:22
     

    A proč vlastně trávu hnojit, nepotřebujeme ji jako pící, házíme ji skoro všichni do kompostu, tak proč jí mít víc?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 17.04.2018 08:48
     



    HanaK napsal(a):

    A proč vlastně trávu hnojit, nepotřebujeme ji jako pící, házíme ji skoro všichni do kompostu, tak proč jí mít víc?

    .......aby měla sílu růst a nevytlačil ji mech,....to jsem někde četla

     
  • Status:

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 17.04.2018 08:51
     



    HanaK napsal(a):

    A proč vlastně trávu hnojit, nepotřebujeme ji jako pící, házíme ji skoro všichni do kompostu, tak proč jí mít víc?

    Hani, my také zužitkováváme trávu na mulč či jí dáváme do kompostu. Ale pohnojená tráva je hustá a snáze konkuruje vytvalým plevelům. Taky vypadá lépe, než trávník, v kterém honí jedno stéblo druhé.A v trávníku chudém na živiny se daří mechu. I když anglický trávník není našim cílem, přeci jen přihnojená tráva je na pohled hezčí, svěží. eye rolling smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 17.04.2018 08:56
     

    jsem zahradnický neznaboh a jsem spokojená, že nemusím sekat tolik trávy, mech mi nevadí a zdá se mi hezká i takhle winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 17.04.2018 09:01
     

    Haní, prosím tě, nakoukni do vřesoviště a zkus poradit Betas, má nějakou kalamitu na zahradě v Jizerkách ... na vřesech, borůvčí i jehličnanech . Díky love smiley flower smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 17.04.2018 09:06
     

    Já jsem z rodiny, ve které byla tráva malém posvátná. Moji rodiče posekali a usušili, každý kousek trávy v dosahu. Tatínek nemohl vidět jak se dnes s trávou zachází. Já trávou mulčovala aby se zužitkovala, bohužel se mi to dost vymstilo. Takže trávu vozíme, jako všichni v okolí, na hromadu. Ta kvanta se nedají zkompostovat, nemám materiál kterým bych to proložila. Jsem šťastná za mech, je zeleny, neroste do výšky a trávu krotí tak, že roste pomaleji. Navíc mi v tom mechu rostou jedlé houby.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (17.04.2018 09:19)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 17.04.2018 09:17
     

    Ja take mech toleruju. Navic nam v trave krome mechu ladonky a puskinie, tak do toho nevrtam.

     
  • Autor: Dejka4
    Status: nováček

    Re: Elektrický kultivátor

    Datum: 30.09.2019 22:43
     

    Je opravdu otázka, na jak velkou plochu potřebujete. My si kultivátor půjčujeme tady [www.zemtechkunovice.cz]. Ale jak říkám, dost záleží na ploše.

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.