čtvrtek 25. dubna, 13:46 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Džungloidní zahrada, pro otrlé

Datum: 24.05.2014 11:06
 
img_0906.jpg
Další fotografie:

Vstup do zahrady z předzahrádky

Zadní svah poprvé

Zadní svah podruhé

U plotu poprvé

U plotu podruhé



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (24.05.2014 11:11)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 20.04.2022 17:26
     

    Plácek je celkem odplevelený, uhrabaný, alespoň pohledově už působí obstojně,..... ale nevím, jestli ten zelený obrubník bude dost pevný,... betonový obrubník stojí 70 kč metr, ale je na mě dost těžký, 1m / 20cm a potřebuju 3kusy. Třeba budou mít něco na Floře, co by se šiklo.....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 22.04.2022 07:19
     
    278981203_4724328727695407_5357761361323395091_n.jpg

    Po včerejším výletě si říkám, jak jsem už taky blbá. Zatím se moje aktivita točí kolem plácku. Říkám si, dát tam praktické a nenáročné latnatky, nebo choulostivky VELKOLISTÉ s nejistým kvetením, obojí mám dost. Ale k věci, včera měli levnou Vanilu Fraise, proč já blbec nekoupila 4x , aby byla celá řada stejná...... Klidně můžu latnatky namíchat, ale bude to barevné. Vanilu, Wims Red, Magial Candle a třeba moji oblíbenou limelight a držet ji jako nižší. Nebo tam dát velkolisté, těch mám hodně, a tady by nemusely omrzat květy, když mají za zády barák, jsou tak nějak chráněné. Za 3. dát latnaté a do mezer, posunout do sponu velkolisté. ? Nebo vzít ze zahrady latnatky, sice starší keře, ale moc se jim pod smrkama nedaří, asi jim berou vodu....

     
  • Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 22.04.2022 07:33
     

    Kordulko, podle veřejné zeleně, jak se kde užívá, bych se držela jednoho nebo podobných kultivarů. Je to zas trochu jiný než soukromá zahrada. Takže bych použila buď Limelight anebo ty do růžova. Nevím, jestli bych je míchala jakoby v meziřadě, jak to popisuješ. Macrophyly jsou takové kompaktnější a statičtější, nevím, jestli by to blízko sebe vypadalo dobře.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 22.04.2022 07:47
     
    233649512_155233020019538_2215694920649692315_n.jpg



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, podle veřejné zeleně, jak se kde užívá, bych se držela jednoho nebo podobných kultivarů. Je to zas trochu jiný než soukromá zahrada. Takže bych použila buď Limelight anebo ty do růžova. Nevím, jestli bych je míchala jakoby v meziřadě, jak to popisuješ. Macrophyly jsou takové kompaktnější a statičtější, nevím, jestli by to blízko sebe vypadalo dobře.

    My tady okolo, kousek za barákem máme snad 30m dlouhý záhon, eye popping smiley kde jsou latnatky střídavě s trávou.Tedy byly minulý rok, jak to tam vypadá letos nevím, neb je vedlo toho dětské hřiště. Mimo jiné , klouzačky vedou přímo do louží, musí se to celé předělat eye rolling smiley Na pěší zóně je směs všeho , jak hortenzií , denivek, bergerií, trávy, floxy.... musím si tak květináče postavit abych to viděla v praxi,.....počkej, tak myslíš jenom macrophyly ?????

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (22.04.2022 07:51)
     
  • Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 22.04.2022 07:53
     

    Já bych myslela buď ty anebo tamty. Latnatky jsou samozřejmě méně choulostivý. Pak samozřejmě dosázet něčím jiným. Jen mi přijde, že latnatky s macrophylama dohromady vedle sebe by se praly.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 22.04.2022 08:28
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Já bych myslela buď ty anebo tamty. Latnatky jsou samozřejmě méně choulostivý. Pak samozřejmě dosázet něčím jiným. Jen mi přijde, že latnatky s macrophylama dohromady vedle sebe by se praly.

    na zahradě to mám namíchané, ale tady je to malý prostor, ....musí to být jako jedna řada...SOUSEDKA, už něco vykopala na zahradě, tak to nějak dopadne, chce, aby tam stále něco kvetlo,....já mám ráda když převládá zeleno eye rolling smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (22.04.2022 08:32)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 22.04.2022 12:55
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Já bych myslela buď ty anebo tamty. Latnatky jsou samozřejmě méně choulostivý. Pak samozřejmě dosázet něčím jiným. Jen mi přijde, že latnatky s macrophylama dohromady vedle sebe by se praly.

    Kordul, taky si to myslím. Nj. ale latnatky z několika druhů se taky jinak chovají, teda alespoň u nás v zahradě, každá má jiný styl růstu a výšky. Asi by vynikly v jedné sortě, záleží na prostoru. ...hlavně myslet na údržbu v budoucnu, ono je hezké jak chce sousedka, stále kvetení, ale je to více údržby - bude to ona dělat .... winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 22.04.2022 13:25
     
    img_20220422_115849.jpg

    Žádný stálé kvetení, dnes jsem dávala betonové obrubníky mezi obrubou chodníku a záhonkem. Bude tam štěrk, nebo kačírek Sousedka šla okolo a nic. Ana je pracovitá ,ale asi jí to nedocvaklo, včera si koupila Klokočí a že je jede sázet

     

    Ty latnatky dám asi 4 podobného růstu, to se dá ukočirovat Vanilka, Phantom, Wims Red a ta nová, ve finále vypadají stejně . Stálezelenou nízkou travu , ale dvě vyšší no a ty její bohyšky, dál se uvidi, jo a kapradí pérák to jistí

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil kordula (22.04.2022 20:07)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 22.04.2022 21:02
     

    Kordul, hlavně si do toho nenech kecat. Je to tvoje zásluha, že tam něco bude, tak ať ti neradí. nono smiley

    Kdopak ti pomohl při zrývání a při té nejhorší praci? Sázet umí každej čudla. grinning smiley

    Už se těším na výsledek. smoking smiley

    Dala bych od latnatky aspoň jeden druh po 2 ks, jak píše Alenka. Ale udělaj si to jak chceš. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 23.04.2022 18:59
     

    Rodina, mluvili se mnou když jsem makala na zahoně, myla chodbu a kýbl vylili do toho záhonu. Nic tam zatím není ,jen uhrabaná hlína. Ale nasere to.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 26.04.2022 08:09
     

    Zima a zase má pršet. Já ten plácek nejsem schopná dodělat. V autě mám barvínek, jak jste radily a nevím kam s ním eye rolling smiley grinning smiley , bohyšku, stálezelenou nízkou trávu, nízké bergerie, rýč, hrábě, lopatu, malou lopatku , textiku. .......s tímhle vším potřebuju jet pro benzím, pro zeminu eye popping smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 26.04.2022 08:14
     

    Ten barvínek bych dala do toho úzkého pruhu k chodníku. Jestli má pršet aspoň pěkně zakoření

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (26.04.2022 08:20)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 26.04.2022 08:18
     

    Alenko, neboj, tvoje chvíle přijde. Taky mě svrbí ruce, ale když to nejde, tak to nejde. Dělám zatím aspoň výsevy doma.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 26.04.2022 08:54
     
    img_20220422_115849.jpg
    Další fotografie:

    Iris myslíš sem č1. ... já bych ho dala i dozadu, mám i ty čemeřice z oříkopu, ty by taka šly dozadu. Bolí mě záda , jen se podívám z okna grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 26.04.2022 09:10
     

    tak , mám uvařený, uklizený a mohla bych jít ven, neprší. A nejaký blbec - firma tam postavila auto, no třeba na mě nebude tak vidět, jak tam lezu po kolenou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.