čtvrtek 28. března, 22:30 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Džungloidní zahrada, pro otrlé

Datum: 24.05.2014 11:06
 
img_0906.jpg
Další fotografie:

Vstup do zahrady z předzahrádky

Zadní svah poprvé

Zadní svah podruhé

U plotu poprvé

U plotu podruhé



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (24.05.2014 11:11)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 07.04.2022 09:56
     

    Alenko, já mám někdy výčitky, že jsem toho ve snaze mít vše, "nahulila" na tu moji malou zahradu moc. confused smiley A pak jezdím kolem zahrady, kterou dělali profíci, dávám tomu rok, dva a budou ob jeden strom nebo keř muset něco vykopat, už teď je to tam přehuštěné. Oni tomu navíc nerozumějí, takže tomu nechávají volný průběh, na jaře a na podzim tam vidím firmu, doplňují kůru (oceňuji, že mají aspoň všude kůrový mulč a ne ty šílené šutry) a sem tam něco pokrátí. Ale je to dlouhodobě neudržitelné. Oni prostě na těch rostlinách potřebují vydělat, tak tam toho narvou hromadu. Když vím, jak se mi přesévají třapatky, tak nechápu, že jim jich tam dali asi 50. Já jich dala pár a do tří let mám neprostupnou džungli, vše se tam přesévá, každý rok je záhon jiný a za opravdu malé peníze. Tady to stálo majlant prý... dle info od sousedů těch lidí. Zmiňovali cca 200 tisíc za zbudování.

     

    Kůry musí být velká vrstva, aby fungovala. Já to právě řeším tak, že dám méně vzhledné věci, aby měli funkci toho mulče a tou kůrou to pak v malé vrstvě překryju - ta má spíš takovou estetickou funkci (oni to pak kosáci stejně upraví podle svého a vypadá to strašně, ale aspoň mám pocit, že ta zahrada žije a nedělá mi problém čas od času vzít hrábě a dát to zase na půl dne do cajku grinning smiley winking smiley).

     

    A pak si hlavně představím, že bych ten kamenolom nedejbože zdědila nebo si koupila dům, kde taková zahrada bude a měla bych chuť ji přebudovat confused smiley. Kam s těmi kameny, když se to nedá ani zkompostovat, ani seštěpkovat? winking smiley Jedině z toho vytvořit nějakou hromadu, zasypat to materiálem a vytvořit pomocí toho nějaký val, aby se toho člověk zbavil (ale stejně to tam pořád zůstane pro budoucí generace). sad smiley Pokud ty kameny "utečou" z textilky, dostávají se hloub a hloub (bohužel vlastní zkušenost) a je to o zlomení rýče, pokud na ten šutr člověk narazí při snaze tam něco zasadit. Jak třeba doplnit cibuloviny?

    Za mě opravdu děsivá představa na takové zahradě chtít cokoli dělat. angry smiley

    Opadané listí nechávám ležet pod stromy, smíchá se to s kůrou a je tam pěkná listovka. Z kamení jsem to musela vyfoukat vysavačem a dočistit ručně. Pěkně děkuju, už nechci. Jedna zkušenost stačila, přeneseně bych tomu nevěřila. Člověk se musí napálit sám. winking smiley stydlin smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.04.2022 10:01)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 07.04.2022 14:02
     

    Když si někdo nechá dělat zahradu, tak chce obvykle efekt hned. Firmy, co se tím živí, to vědí. Za pět let už je to na firmě, co to udržuje. Tady je taky jedna dělaná zahrada. Trávník, okrasné trávy a nějaké drobné ovoce pro děti. Na zídce měli nádherné šalvěje, první rok. Už tam nejsou. Javor nějaký taky už zmizel, možná dělal bordel na parkovišti.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 08.04.2022 08:04
     

    Jo, ještě znám jednu zahradu, kde to zakládali zahradníci. Jezdila jsem se tam dívat, teď bych spíš plakala. Prosadily se invazivnější druhy a ty, co potřebují trochu údržby, úplně vymizely. Ono je to právě i o té následné péči. On někdo nelituje investovat do toho počátečního projektu, ale pak už se mu nechce platit třeba za tu údržbu. Ale když tomu nerozumí, tak to stejně dopadne neutěšeně. eye rolling smiley sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 08.04.2022 13:07
     

    Tady se o část zeleně stará nějaká firma. U nádraží, před terminálem je to moc pěkné, převážně traviny, ve stínu hortenzie a rododendrony. Na pěší zóně to dělali ve fofru a ostříhali i co nemuseli, ale v květu je to moc pěkné. A potom jsou místa jako u nás....to jen sekají zeleň, Eko - Bi, pokud to stihnou, je toho moc, momentálně kácejí kolem chaty, Serpentýny - břízy a doufám , že bude štěpka.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 08.04.2022 19:24
     

    Chvíli jsem dělala na obecním. Budu muset udělat schod, asi 15 - 20 cm thumbs up, ale zvítězím, pokud mě nezradí záda , nebo koleno grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 08.04.2022 22:10
     

    Schod je dobrý nápad, materiál bude líp držet na místě. Nějakou lať tam dáš a kolíky?

    kordula napsal(a):

    Chvíli jsem dělala na obecním. Budu muset udělat schod, asi 15 - 20 cm thumbs up, ale zvítězím, pokud mě nezradí záda , nebo koleno grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 08.04.2022 22:14
     

    Kordulko. vůbec nepochybuju, že to nevzdáš. smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 09.04.2022 07:40
     

    Regi, děkuji grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 10.04.2022 15:17
     
    ll.jpg
    Další fotografie:

    Chtěla bych udělat složku " pracujeme na obecním " Děkuji

    Jinak už to začíná, já bych tam dala tohle a co tam dát toto. Nebránim se, když někdo pride s nápadem. Ale nestojím o rady lidí co jsou kolem.

    Jedině příjmu pomoc sousedky Hanky, bydlíme tady spolu skoro 50 let. Ale když mě vidí s rejčem to by nemohla eye rolling smiley . Ale nápady má jiný než já , ale to neznamená, že špatný.Už mě chce dávat bohyšky do míst, kam se v zimě odhazuje sníh z posoleného chodniku. To musím promyslet. Pár hodin práce , dnes 2x po 2 na hod, na plácku vidět moc nemí. Odryto a odneseno víc jak 10 kbelíků

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (10.04.2022 18:55)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 14.04.2022 19:57
     
    img_20220414_191907.jpg

    Jdeš jsem makala na obecnim. Včera nařezala, natřela , sešrobovala asi 8, nebo 9 takových zadních obrubníku. Musela jsem asi 20 čísel zeminy ubrat.zitra dodělám a nejhorší práce je zamnou. Chodí kolem spoustu lidí, a já tam makám jak nevolník , špinavá ...někdo se zastaví, radí... zítra bude klid. Pokud ráno vstanu.

     
  • Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 15.04.2022 09:15
     

    Kordulko, jsi nezmar. Měla bys dostat od města řád Velikého rýče. thumbs down Už jsem zvědavá až se to rozroste.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 15.04.2022 11:29
     

    kordul, to je od tebe velká obět´, zvlášt´, když máš svého dost thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 15.04.2022 12:59
     

    Děkuji za podporu, do cíle je daleko

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 16.04.2022 08:27
     

    Nejhorší práce je snad hotová. Soused co mi měl zrýt záhon , lehnul se chřipkou. Už jsem to stejně, tak nějak měla hotové, ze všech těch "pokladů" co jsem vyryla byla zajímavá jen patrona.! eye popping smiley Dnes si dám odpočinkový den.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 16.04.2022 12:54
     
    img_20220416_124849.jpg

    Už to pomalu dostává podobu. Dneska je tam ale taková zima, že nebudu riskovat zdraví.

     

    Bude tam rododendron, horertenzie, bohyšky, stálezelená tráva a bergetid, barvínek půjde kolem obruby. Tak studuji na Pinterestu, co tam dát. Aby to nebylo přeplácaný a hlavně už nic nekupovat . Omylem jsem koupila Gemini , ale kam s ní. Do toho oblouku, .?. tam jsem chtěla dát vřesovec.než něco pokvete, vypadal by tam pěkně

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.