pátek 29. března, 08:33 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Polévky
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Polévky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

Dýňová polévka

Datum: 05.10.2010 09:18
 

Recept jsem opsala z minibazaru a teprve ji jdu zkusit, ale dle ingediencí to vypadá, že bude dobrá.

1/2 dýně hokaido, mrkev,pórek,petržel,červená čočka,solčanka,máslo, vajíčko, nudličky a vývar (já jsem si připravila z kostí)

Zeleninu rozkrájíme a orestujeme na olivovém oleji, přidáme solčanku a vývar a vaříme do měkka,rozmixujeme a přidáme čočku a dovaříme, pak přidat vajíčko, nudličky a kousek másla.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (16.09.2011 11:56)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 05.10.2010 10:10
     

    Věrko připadá mi, že to je ta stejná co tu popisovala peefko minulý týden, dávala na ni odkaz v diskuzi o dlabání dýní...

    Já jsem zrovna včera dýńovou taky vařila, vzpomněla jsem si na tenhle recept ale jen na půl eye rolling smiley čočku jsem neměla, ale přidala jsem ty nudle, akorát jsem zapomněla na to vajíčko a to by v tom bylo moc dobrý sad smiley Dneska ji mám v práci k obědu...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dýňová polévka

     
     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 05.10.2010 11:39
     

    U nás dnes také dýňovka, která výchází z tohoto receptu, ale trochu jsem obměnila. Dnes jsem dala mrkev, cibuli, brambory, kousek hokaido a kousek špagetové dýně, solčanku. Povařila a rozmixovala, pak jsem přidala trošičku té červené čočky, ta tomu fakt dodá zajímavou chuť. Nakonec jsem přidala trochu kuskusu, ale dala jsem ho povařit přímo do polévky a to byla chyba, dost ovlivnil celkovou chuť polévky, příště ho povařím samostatně.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 05.10.2010 11:57
     

    Peefko ty ten kuskus vaříš? já ho jen zaliji horkou vodou a nechám chvíli stát...všechna voda se vsákne. Tak bych asi postupovala i v polévce, nasypala bych ho tam chvíli před koncem a hotovo. Akorát bych tu dynovku nechala řidší aby to pak moc nezhoustlo....

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 05.10.2010 12:25
     


    suee napsal(a):

    Věrko připadá mi, že to je ta stejná co tu popisovala peefko minulý týden, dávala na ni odkaz v diskuzi o dlabání dýní...

    Já jsem zrovna včera dýńovou taky vařila, vzpomněla jsem si na tenhle recept ale jen na půl eye rolling smiley čočku jsem neměla, ale přidala jsem ty nudle, akorát jsem zapomněla na to vajíčko a to by v tom bylo moc dobrý sad smiley Dneska ji mám v práci k obědu...


    Jo je to ona, jen jsem ji sem dala samostatně, aby byla na očích, protože jsem zas ten recept pracně hledala. Právě jsem ji dovařila a je dobrá. A to krémové polévky moc nemusím. A místo kuskusu bych dala trochu quiney (tedy quinea - koupí se to ve zdravé výživě, je to nějaká obilovina a moc zdravá). Věra

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 05.10.2010 13:14
     


    suee napsal(a):

    Peefko ty ten kuskus vaříš? já ho jen zaliji horkou vodou a nechám chvíli stát...všechna voda se vsákne. Tak bych asi postupovala i v polévce, nasypala bych ho tam chvíli před koncem a hotovo. Akorát bych tu dynovku nechala řidší aby to pak moc nezhoustlo....


    Suee, já ho dělám tak, že ho přivedu k varu a pak odstavím a nechám dojít. Do polévky jsem ho dala až na konci a vypnula, ale lepší bude tvůj způsob a možná i propláchnout a pak tam dát.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 05.10.2010 13:25
     


    SPIKE napsal(a):

    . A místo kuskusu bych dala trochu quiney (tedy quinea - koupí se to ve zdravé výživě, je to nějaká obilovina a moc zdravá). Věra


    Věrko, quineu neznám, to slyším poprvé, až půjdu do zdravé výživy poohlédnu se po tom. Já tam zase nedávno objevila bulgur (zrna z tvrdé pšenice), taky zajimavá a dobrá potravina.

     
  • Autor: maxynka
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 05.10.2010 13:29
     

    já dělám takhle, je to spíš omáčka

    [recepty.pozri.sk]

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 05.10.2010 13:42
     

    to je taková dýnova koprovka smiling smiley taky nápad....kopr jsem tam nikdy přidávat nezkoušela....

     
  • Autor: maxynka
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 05.10.2010 13:50
     

    suee, bude ti to moc chutnat mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 06.10.2010 14:43
     

    To vypadá taky zajímavě, někdy zkusím (a možná brzy, ještě mám půlku dýně a musím ji spotřebovat).

    Peefko, ta guinea je v malém sáčku a jsou drobná kulatá zrníčka. A dle ayurvédy patří k několika málo potravinám (vím, že tam patří i kustovnice), které doplňují kapky šťastného života. Můžeš ji přidávat jako zavářku do polévek, vaí se jen krátce.

    Věra

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 06.10.2010 15:19
     

    maxynko, vařím skoro to samé, jen nedávám kopr. My tomu říkáme dýňové zelí. Protože postup přípravy je stejný jako u zelí, jen se nakonec přidá smetana. Je to úžasně dobré mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 06.10.2010 19:49
     

    Tak tohle zkusím hned zítra. Budu péct maso, tudíž zelí se hodí. Věra

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 09.10.2013 19:10
     

    Já ji vařím úplně jednoduše:

     

    Na pánvi osmahnout nakrájenou cibulku, přidat na kostky nakrájenou dýni vč. slupky (bez vnitřku), zlehka orestovat. Přidat jen tolik vody, aby se mohla dýně provařit (když se dá vody víc, je polévka jalová). Osolit, nechat cca 15 min. vřít, rozmixovat a přidat 1/2 kelímku sladké smetany, umíchat dohladka. Na talíři možno dozdobit kapkou smetany a čerstvou petrželkou, podávat ji s dozlatova osmahnutými kostkami rohlíku.

     

    Zapomněla jsem napsat - z dýně hokkaidó winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil lanimka (09.10.2013 20:06)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Dýňová polévka

    Datum: 09.10.2013 19:56
     

    Já přidávám ještě čerstvý zázvor.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Polévky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.