úterý 16. dubna, 12:21 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Spojené Arabské Emiráty
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Za exotikou > Asie > Spojené Arabské Emiráty
Posílejte fotografie! Podělte se se svými přáteli o zážitky z cestování, a nebo naopak získejte cenné rady před caší cestou!
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel

Datum: 20.02.2014 06:27
 
dsc_0472.jpg
Další fotografie:
Architekti se předhánějí, kdo má nejbujnější fantazii. A zde je možné to dovést až do reálu. Vše je nej - největší budova světa, neluxusnější hotel, umělý ostrov ve tvaru palmy (jenže to je efekt pro pohled z letadla, při průjezdu nic zvláštního vidět není), největší fontána... Až se z těch nej točí hlava a člověk zatouží po něčem úplně obyčejném.
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (24.08.2016 07:22)
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel

    Datum: 20.02.2014 06:35
     
    dsc_0366.jpg
    Další fotografie:
    Na předposlední fotce je pohled na zbytek té nejvyšší budovy (828m) z vyhlídkové plošiny, která je cca v polovině té výšky. Jede se tam samozřejmě nejrychlejším výtahem na světě winking smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (17.12.2014 09:58)
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel

    Datum: 20.02.2014 07:25
    Hodnocení fotografie "Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel": 5
     
    Pokoukání hezký, ale žít bych tam nechtěla thumbs down
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel

    Datum: 20.02.2014 07:30
    Hodnocení fotografie "Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel": 5
     
    To už je daleko za lidským měřítkem, taky bych tam žít nechtěla, ale vidět to můžu.
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel

    Datum: 20.02.2014 07:41
     
    Vnímám to úplně stejně. Na předposlední fotce jsou docela pěkné městské domky, ty by se mi líbily. Taky to nejsou žádní drobečci, ale mezi těmi šílenými mrakodrapy vypadají skoro miniaturně. Bohužel nešlo skloubit výlet s návštěvou té nejvyšší budovy s výletem do historické části města. To by mě asi oslovilo víc. Jenže delegát říkal, že ten výlet se nejspíš pro malý zájem konat nebude (mám spíš pocit, že nás chtěl odradit, netuším proč). A ten výlet byl v sobotu, tento v neděli. A řekl, že to nemůžeme nechat a počkat s přihlášením na neděli až podle toho, jestli opravdu ten výlet nebude. Tak jsme vzaly jistotu. No a lidi pak v autobusu s průvodkyní mluvili o včerejším výletě, takže se konal. sad smiley Podezřívám delegáta, že nechtěl navyšovat náklady za výlet - pro cestovku, (pro nás byla cena daná) naším transferem ze vzdáleného hotelu. Tohle byli lidi přímo z Dubaje. My měly hotel 90 km daleko.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (27.04.2018 12:06)
     
  • Autor: helen
    Status:

    Re: Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel

    Datum: 20.02.2014 12:45
     
    Pěkný pokuk , ale ani já bych tam žít nechtěla.
    Připadala bych si tam taková ztracená.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel

    Datum: 20.02.2014 13:07
    Hodnocení fotografie "Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel": 5
     
    Pro mne taky nic k žití .... a ještě muslimové..... mám jich dost tady u nás thumbs up
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel

    Datum: 21.02.2014 15:47
    Hodnocení fotografie "Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel": 5
     
    O návštěvě této země sním asi od svých dvaceti.. zatím marně. Nevím, jestli bych tam dokázala žít, jednu dobu jsem si skoro říkala, že klidně ano... Samo ne natrvalo, ale třeba půl roku, rok. Drahuš, pořád tvrdím, že jsou muslimové a muslimové, myslím, že zrovna v této zemi to není hnáno do extrému.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.02.2014 15:48)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Dubaj, aneb co dokáže vymyslet architekt a stvořit stavitel

    Datum: 20.10.2016 15:38
     
    Anavi napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > Drahuš,
    > pořád tvrdím, že jsou muslimové a muslimové,
    > myslím, že zrovna v této zemi to není hnáno do
    > extrému.

    Anavi, určitě jsou muslimové a muslimové, ale proč zrovna tito nepomohou prchajícím. Nepřijmou ani jediného muslimského "uprchlíka". Neotevřou svým bratrům tu zlatou klec. Já jim nevěřím, protože kdyby došlo na lámání chleba, tak se muslim přidá k muslimovi - to je jistý.
    Jo a jsem mimo mísu smiling smiley - pěkný fotky, ale nikdo mě tam nedostane.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Spojené Arabské Emiráty (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.