pátek 19. dubna, 13:40 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vztahy
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Vztahy
Diskutujte! Vše o vztazích
 
 
 
 
Autor: Ladula
Status: nováček

Druhý život

Datum: 15.01.2011 19:56
 

Nevím jak dal...Proto pišu jestli s tím nemáte někdo zkušenosti a třeba i několik rad.

Mám přitele už 5 let, bydlíme spolu přes tři roky. Miluju ho jako nic jiného na světě. Je pro mně voda, vzduch, životní elán. Nejsem žadná dokonala slečna. Normální baculka s nízkým seběvědomím. A to je to co mně trapí. Díky tomu že si nevěřím hrozně žarlím a dělám sceny...ubijí to mně i přítele.

Zvlášť když on má "druhý život" jak tvrdí. Život v kterém nejsem já a on si tam může prý odskočit a odpočinout si. Jenže tam si rád zaflirtuje se slečnama, chodí s něma na kafičko, občas padnou dvojsmyslný naražky.

Jenže mně tohle hrozně bolí, i když řiká že je se mnou rád, že si pro život přece vybral mně. Bolí to. A hlavně to že mi to tají. Snažím se sama přesvědčit sebe, že mi nevadí ty slečny jako to že to tají. On tvrdí že mi to neřika aby nebyli sceny... Jenže já (koza blbá) mu vždycky projedu icq nebo zpravy a na něco přijdu a je scena.

Nevím jak se mám k tomu všemu postavit? Jak nežarlit? Jak přemoc nutkání ho kontrolovat a špehovat? a je ten jeho "druhý svět" normální? akceptovali by jste ho?

Děkuji za rady...fakt nevím jak to řešit.... please smiley please smiley please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Druhý život

    Datum: 20.01.2011 22:28
     

    i já držím palce aby to vyšloflower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Druhý život

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Druhý život

    Datum: 20.01.2011 22:31
     

    No přála bych ti to, ale přijde mi, že těžko zachraňovat vztah, který nefungoval dobře a ni v době, kdy si většina párů užívá vzájemné zamilovanosti a rozhodně nemá druhý život, protože touží být s tím jediným vyvoleným. Po letech se samozřejmě všechno přetaví do jiné kvality, ale musí být dobrý ten základní materiál. Odpověz si upřímně, jestli jste měli to absolutně dokonalé období, kdy jeden bez druhého nemohl být. Ty zřejmě ano, ale co on? Pokud máš dojem, že je co zachraňovat, jdi do toho, ale asi budeš muset zapracovat hlavně na sobě. Tvým úkolem je posílit si sebevědomí a neviset jemu oddaně na krku.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 09:45
     

    Moje řeč, a jestli se to má opakovat, nastavovat, záplatovat a v těchto tvých krásných letech .... no já to nechtěl pitvat. Jednou mě někdo sdělil " Pro jedno kvítí, slunce nesvítí", flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 09:55
     

    Naprostý souhlas s Majkou a Františkem, nejde o to nedat partnerovi ani sobě žádnou šanci k nápravě, ale nedávat jich neurekom v bláhové naději v něco, co ve skutečnosti existovat ani nemusí. A určitě nebýt jen jeden z obou, co se snaží a doplácí.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 10:16
     

    jestli jsem dobře pochopila, klučinovi bylo 18, když jste spolu začli chodit. Nebyl ještě zralý na vztah a jak říkám, škoda že byla vojna zrušená. I ten rok jim stačil, aby si začli vážit domova a přehodnotili svůj život. A pak,,,mužští dospívají do 25 let, nediv se, že je jaký je. Bylo to moc brzo na vážný vztah. To si myslím jáwinking smiley . Držím Ti palečky, jsi ještě hodně mladá a určitě si najdeš někoho, kdo si Tě bude vážit a mít rád takovou jaká jsiwinking smiley

     
  • Autor: Ladula
    Status: nováček

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 10:19
     

    No hlavně se musím naučit nebýt na partnerovi tak zavýslá...pač opravdu kdyby to zkončilo...nedokažu si to představit, i on chce na tom zapracovat....z toho soudím že mu na mně zaleží...a Majko: ano ze začatku jsme bez sebe nemohli být, když jsme spolu začali bydlet uživali jsme si to ....jenže hold časem to zevšední.... Neříkam že tohle to na 100% vyřeší ...ale něco možná ano a na druhou stranu pokud nám nepomuže ani tohle ...asi není co řešit, a já se třeba díky poradně z toho dostanu lépe..... uvidíme. A jak mi řikají holky z prace.....když je člověk zamilovanej, není mu rady ani pomoci..... takže vím že mám před sebou celý život a že zaplatovat asi není potřeba, ale já ho prostě MILUJU....

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 10:21
     

    Ladulko držím Ti moc palce....je jen a jen na Tvém rozhodnutí.winking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 10:37
     
    Ram napsal(a):

    Neradil jsem ti aby sis našla "lepšího" ani "jiného", ale aby ses více věnovala sobě a svým přátelům a koníčkům... Možná, že tenhle přístup změní chování toho, kterého podle svých slov miluješ jako nic jiného na světě.

    Abys znovu začala, nemusíš toho druhého ani kopnout někam, ani s ním pohrdat a tvářit se, že ti nestojí za kopnutí někam, ale můžeš začít znova s někým koho máš ráda a kdo má rád tebe a to tím, že se budete snažit pochopit jeden druhého a naučit se ho respektovat a věřit mu.

    .

    Nezbývá než opakovat, co už jsem napsal a trochu to doplnit.

    Pokud budete oba chtít, tak tohle dokážete překonat. Musíte mít sílu a vůli si vzájemně odpustit a začít si znovu vzájemně věřit.

    Uvedu názorný příklad: Nedávno se tu na mne vrhly jak harpyje za můj výrok, že novoroční předsevzetí jsou nanic. Samozřejmě, že jsou! Protože vůbec nejde o to jestli jsou novoroční nebo ne, ale jde hlavně o to jestli ten, kdo chce změnit své chování má sílu a vůli to uskutečnit. (Novoroční předsevzetí že zhubnu a přestanu kouřit, ale předtím ještě dojedu mísu chlebíčků od Silvestra a dám si jedno cigáro, je k ničemu.)

    Já vám oběma upřímně přeji, abyste v sobě tu sílu a vůli ke změně našli. flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 10:46
     


    Ladula napsal(a):

    Tak a je to ...prej přemyšlel a chce být sám....no co už....tak moc to bolí, teď jdu hledat uchazejicí podnajem a začinat novej život....

    Ladul a uvědom si, že mění svá rozhodnutí jak fusekle. On stále zřejmě neví co chce. Ale i přesto držím palcewinking smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 10:59
     

    každý si tím musíme /museli/projít , držím palcethumbs down thumbs down thumbs down thumbs down flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 11:28
     

    Odpovídá psycholog

    Novoroční předsevzetí, Nový rok, nová rozhodnutí, nové plány, nová předsevzetí, nové začátky....

    Mnozí z nás si ještě pár minut po půlnoci sami se sebou rekapitulovali uplynulý rok a do nového slibovali, že... letos přestaneme kouřit, zhubneme, začneme pravidelně sportovat, budeme se stravovat zdravěji...... Novoroční předsevzetí bývají různá a mají různou dobu svého trvání. Někomu se podaří plnit své plány jen prvních pár dní, jiný vydrží déle. Ať tak či tak, je třeba ocenit snahu pracovat sám na sobě, snahu zdokonalovat se.

    Škoda jen, že málokdy mezi tato předsevzetí patří pozornější vztahy mezi lidmi. A přitom to nevyžaduje ani tak moc námahy, stačí třeba jen „obyčejný" úsměv. Někdy i ten může významně ovlivnit naše vztahy. Často ve své ordinaci slýchám dlouholeté partnery v krizi, jak hlavní nedostatek svého manželství vidí v tom, že ženám obvykle chybí zájem a pozornost od jejich mužů a mužům ocenění od jejich žen.

    Buďme si tedy v novém roce (a nejen v něm) kvalitními, tolerantními a pozornými partnery, kteří se umí na druhého třeba jen usmát, projevit zájem nebo ocenění.

    Všem čtenářům časopisu STOP přeji hezký nový rok.

    PhDr. Hana Jenčová, klinický psycholog,
    602 805 633, hanajencova@seznam.cz,
    [www.psychoterapie.atlasweb.cz]

     

    

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 11:48
     

    Blondýna co rozumí novoročním předsevzetím a Didi co umí Ctrl+C Ctrl+V.

    To je naprosto odzbrojující kombinace.grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Ram (21.01.2011 13:17)
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 11:54
     

    proč mi to připomíná větu " fuj ... ženská " ?????? confused smiley confused smiley confused smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 12:05
     

    Na to musíš najít odpověď sama.winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Druhý život

    Datum: 21.01.2011 12:06
     


    Dasa napsal(a):

    proč mi to připomíná větu " fuj ... ženská " ?????? confused smiley confused smiley confused smiley


    Dasi, a to jeste nevi, ze jsem taky blondyna a tu jim popisovanou funkci vubec nepouzivam.

     

    No ale muze byt klidny, z nej by me rozhodne sundavat nemuseli.grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vztahy (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.