sobota 20. dubna, 12:04 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Drtič ořechů

Datum: 04.12.2020 18:43
 

Zdravím všechny.

Rozbil se mi drtič na ořechy, používala jsem ho i na bylinky, mandle, na drcení sušenek...atd.

Máte s nějakým opravdu dobrou zkušenost?

Objevila jsem tento od Tefalu, ale skoro se mi nechce uvěřit, že to opravdu rozseká najemno i ty ořechy...

[m.alza.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 08:27
     

    Nepotřebuju úplně mleté, dávám je spíš hodně do jogurtů a tvarohu ke svačinám, nebo přihodím nadrcené do buchty. Máme vlašáků na rozdávání, naštěstí jdou na odbyt, ale nebaví mě právě to drcení. Momentálně to dělám tak, že je dám na prkýnko a "rozkrájím" velkým nožem... ale je to docela nezáživná činnost... Takhle bych si udělala třeba sklenici nadrcených do zásoby.

    Docela se mi líbí to z Orionu... thumbs down Musím nastudovat, jak to funguje.

    Díky za spoustu tipů.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Drtič ořechů

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 08:41
     

    Hodně kladných ohlasů má tento z Lidlu, měly i kolegyně v práci:

    [www.lidl-shop.cz]

     

    Mají ho teda už ale jen v růžové barvě, což nevím, jestli bych dala no... grinning smiley grinning smiley grinning smiley.

     

    nebo tento:

    [www.lidl-shop.cz]

     

    Nejsem stále rozhodnutá, jestli preferuji ruční nebo elektrický. Elektrický je rychlejší, ruční je dostupný kdykoli... confused smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (07.12.2020 08:43)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 10:54
     

    Já kolikkt otočím tak ty ořechy jsou víc zozšrotovaný, ...od větších kousků , až na prach

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 11:01
     

    druhej lidláckej je též dobrej, klidně bych do něj šla...využiješ i na jiné, než na ořechy. Jako..bys ten ruční někam tahala mimo domov? grinning smiley grinning smiley Jinak ruční mám nějakej takovej.. [www.protechshop.cz] už asi 40let. Hodně jsem ho používala. Dnes už jen na sýr a čokoládu pokud potřebuji něco posypat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 11:06
     

    Myslela jsem, když jsme třeba na týden v kempu smiling smiley... to já furt chystám nějaký svačinky... eye rolling smiley. Nejhorší je, když máš "uvědomělé" děti, co chtějí jíst zdravě grinning smiley, takže to jsou svačiny jak na hotelu winking smiley. Bych si to ulehčila a zrychlila.. no ale nejrychlejší možná bude jim vrazit rohlík s marmeládou, že... grinning smiley tongue sticking out smiley.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 11:08
     

    bych si ty ořechy vzala už nasekané grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 16:17
     

    Jájo, já z toho pastu nemívám, jen když to přeženu s časem. Ale naseká to až na mouku. Mám tuhle kombinaci už mnoho let, jen v nějakém levnějším provedení

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 18:52
     

    Mlýnek na ořechy mám a používám pouze ruční, stejný, starý, jak u Lady, Je právě možno 2 velikosti nastrouhané. Ty drtiče udělají spíš pastu. Vyhovuje mi ruční, párkrát za rok to vydržím... winking smiley

    Anavi, je rychlé rozdrtit ořechy tak, že dáš do igelitu na prkýnko a potluču paličkou na maso, bez bordela winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 18:56
     

    Alco,díky za tip.

    To by mohlo posloužit i na drcení sušenek na různé dezerty.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 19:01
     

    No to tak dělám, piškoty na kuličky apod. , není nic rozsypané...piškoty v origo obalu ale propíchnout špendlíkem...teda obal grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (07.12.2020 19:03)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 19:03
     

    Piškoty v origo obalu drtím válečkem na těsto. winking smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 07.12.2020 19:07
     

    No jo, já taky válečkem, blbnu grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 08.12.2020 10:29
     

    Majko, mám něco podobného drtič je super na vše krom ořechů. Buď to neumím nebo nevím, mám v tom kusy skoro celé a něco je na kaši. Jedny Vánoce jsem drtila cukr, všechen na to moje pečení na to je nepřekonatelný.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 08.12.2020 10:52
     
    130668774_10215964531700352_6659101541594389212_n.jpg

    Právě chystám těsta a drtím ořechy, je to v pohodě, není z toho pasta. Dle délky drcení jsou buď s kousky nebo vše drobné.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 08.12.2020 11:53
     



    alenak napsal(a):

    Mlýnek na ořechy mám a používám pouze ruční, stejný, starý, jak u Lady, Je právě možno 2 velikosti nastrouhané. Ty drtiče udělají spíš pastu. Vyhovuje mi ruční, párkrát za rok to vydržím... winking smiley

    Anavi, je rychlé rozdrtit ořechy tak, že dáš do igelitu na prkýnko a potluču paličkou na maso, bez bordela winking smiley

    Ořechy jenom podrtit nahrubo,taky mlátím paličkou v sáčku.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.