pátek 29. března, 07:47 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování

Drsná kůže u dítěte

Datum: 09.01.2009 12:38
 

Mám zase na hlídání holčičky a při večerním koupání jsem zjistila, že Anička má na pažích, ale i na jiných částech těla hodně hrubou kůži. Přes léto byla v pohodě. Mám pocit, že je to nějak spojené se zimním obdobím. confused smiley

Barva kůže je normální, není nic vidět, ale kůže je hodně drsná.

Nevíte o tom něco? Nevíte, co s tím? Mám jí něčím mazat nebo jí chybí vitamíny?

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (09.01.2009 12:50)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drsná kůže u dítěte

    Datum: 09.01.2009 14:16
     

    jo, drahu, to máš pravdu, to jsem používala na noc.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Drsná kůže u dítěte

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Jak na atopický ekzém

    Datum: 25.03.2009 10:44
     
     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Drsná kůže u dítěte

    Datum: 26.03.2009 11:57
     

    Od lékaře jsem dostala recept na suchou kůži prcka tělové mléko - Excipial U Lipolotio. Potvrzuji, že zabral. Ale suchá místa se po nějakém čase neustále vrací. Není to až tak hrozné, ale jsou tam - na pažích a nohách. Byl mi doporučen Ambiderman. V lékárně mi paní magistra sdělila, že Ambiderman je základ všech mastiček, jen se do toho přidá nějaké léčivo. Sama z vlastních zkušeností mi doporučila modrou indulonu. To jsem teda mrkala. A na starší díte pak kosmetickou řadu SebaMed. Přípravek od lékaře Excipial U Lipolotio se nemá používat pořád každý den vkuse. Obsahuje přípravek Urea 40 mg a prý to není pro dětskou pokožku to nejlepší. Teď jsem našla, že Urea je vlastně močovina.

    Ambiderman je míchán přímo v lékárne. Používám ho i na suchou kůži na rukách.

    Co člověk, to jiný zaručený recept.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Drsná kůže u dítěte

    Datum: 26.03.2009 12:02
     

    Slunino musim potvrdit ze Excipial mi taky hodne pomahal, trpim atopickym ekzem, ikdyz ted momentalne je to lepsi nez kdy driv. V detstvi me take hodne nutili pouzivat modrou indulonu ale me to po ni strasne svedilo a je opravdu hodne mastna, coz mi vadilo thumbs up Kazdemu pomuze a vyhovuje neco jineho...chce to asi zkouset a vybrat si univerzalni rada neexistuje....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drsná kůže u dítěte

    Datum: 26.03.2009 12:04
     

    U mě je pořád favorit bílá kosmetická vazelína. Teď jsem si zrovna koupila novou tubu, jmenuje se Valinka winking smiley a stála celých 37 Kč. Excipial jsem klukům kupovala taky, ale to už je myslím cenově jinde, že? confused smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Drsná kůže u dítěte

    Datum: 26.03.2009 14:11
     
    Moja dcera ako malicke dieta obcas mala pokozku telicka ako struhadielko...neskor sa jej objavil na niektorych miestach aj ekzem...Boli sme u kozneho, dostala nejaky krem - uz je to davno, takze to nie je podstatne...ale mala som davat pozor na potraviny, aby neboli drazdivne ( winking smileynapr. cokolada, jahody...citrusove plody)...
    Nooo....a hlavna bola bavlna nono...mala som davat pozor, aby sa pokozka nedostavala do styku so ziadnou umelinou v osateni..
    Dcera v podstate mava obcas problemy so suchou kozou dodnes, mmt. uziva prave tu spominanu Lipobase - a dost si ju pochvaluje ( tu pouzivam na odporucanie koziarky aj ja..)...
    NO a na tom obleceni si fakt velmi zaklada - naozaj kupuje pradlo z kvalitnej bavlny, aby bolo co najmenej drazdive... jemne vlnene pulovre dtto nosi len na bavlnene trcika, alebo kosele...podobne - vynimocne aj ostatne materialy s malou primesou umelych vlakien..
    ---------------
    Ja so suchou pokozkou bojujem cely zivot.. sad smiley...a moj zaver je, ze...to vselijake mazanie pomaha...ale len urcitu dobu a potom treba zase zmenit na nieco ine...a po nejakej dobe sa da aj vratit spat k tomu istemu vyrobku...
     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Drsná kůže u dítěte

    Datum: 28.03.2009 20:56
     

    Anavi, asi časem vyzkouším u tu vazelínu. Právě najíždím na Ambiderman - mažu asi týden. Na výsledek je zatím brzy.

     

    Keria, na dráždivé potraviny moc nehledím. Jak mě chytne mlsná, tak to jistí čokoláda. Obaluji si tím nervy. Asi se pokusím držet na uzdě a přejít na méně dráždivé sladké. Ať prďochovi nezakládám nějaký náběh na alergie.

     
  • Autor: Eiffela
    Status: nováček

    Re: Drsná kůže u dítěte

    Datum: 03.02.2011 19:38
     

    Já používám na drsnou kůži Balzám kde jsou naložené bylinky ve vepřovém sádle. Mažu i na drsnou kůži na šlapkách,která se den ode dne hezky zvláčňuje. Skvěle promašťuje. pište napíšu víc.

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.