čtvrtek 28. března, 19:26 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Jablicko
Status: nováček

dřevěná kola

Datum: 02.02.2011 11:30
 

Dobrý den,

mám po babičce stará dřevěná kola z žebřiňáku. Jsou v perfektním stavu, bez škůdců. Ráda bych si je letos pověsila na terasu, ale bude na ně pršet a prahnout slunce.. Čím je mám ochránit, naimpregnovat. jde mi o přírodní vzhled, ne přebarvování. Manžel mi dokonce navrhoval je několikrát natřít vyjetým olejem z aut..To ale nevím, nevím :-) nemáte někdo, prosím zkušenosti, děkuji

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 22:46
     

    Taky jsme měli okna natřená luxolem, ale jednak byla z měkkého dřeva a luxol byl určen pro vnitřní použití. A taky je to už hooodně let. Věřím, že dnes vyrábějí mnohem lepší. A taky výběr barev se zlepšil, na ta kola něco jako patinu určitě mají. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: dřevěná kola

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 23:01
     

    Určitě existuje..třeba tady..

    [www.barvy.cz]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 23:06
     

    No konečně opravdu fundovaná rada! thumbs down Věra

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 23:06
     

    Jablíčko ať už se rozhodneš pro cokoliv, přeju ti aby kola dlouho vydržela a dělala ti radost. Taky se přimlouvám, až je nainstaluješ , abys na nás nezapomněla s nějakou dokumentací.

    My máme několik starých menších kol upevněných na zdi mezi okny a ještě jedno obrovské stále čeká ve stodole na umístění. Doposud na to nebyl čas, ale určitě s ním něco chci udělat. flower smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: dřevěná kola

    Datum: 03.02.2011 08:26
     

    Já ti z té vygooglované fundované rady prodejce barev jen vyberu citát: "Možné je použít i napouštěcí fermež O 1000 Fermbal. Při doporučené aplikaci (napuštění) nezůstane na povrchu prakticky žádný nátěrový film, dřevo může \"dýchat a pracovat\", nic nepraská, neloupe se a obnova je snadná opětovným napuštěním."

    Což je to. co jsem ti radil, a je tam i důvod, proč jsem ti to radil. Žádná lazura, žádný Luxol tomu nejen nedodá na autenticitě, ale zároveň je náročný při opakovaném ošetření, což fermež není. Tam stačí jen znovu natřít. a nemusí se předtím zbavovat starého oprýskaného a vyšisovaného nátěru.

    Kovové části v případě větší koroze doporučuji opakovaně natřít odrezovačem, to podle stupně koroze. (pozor na potřísnění dřeva) a potom bych použil černou nitrobarvu. Při tenké vrstvě není skoro ani vidět a přitom dobře chrání a pěkně to vypadá.

    Přeji ti ať si z těch "dobrých rad" vybereš.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 03.02.2011 08:51
     

    Jablíčko, jistě si vybereš, jen prosím tě, vynech tu černou nitrobarvu. To je šílenost sama thumbs up

     
  • Autor: Jablicko
    Status: nováček

    Re: dřevěná kola

    Datum: 03.02.2011 09:47
     

    Ahoj všichni,

    všem Vám moc děkuji za Vaše rady. Trochu jsem i pobrouzdala po netu a hledala ještě k Vašim radám další zkušenosti a jak to vypadá, tak se přikloním k té fermeži.. Jde mi určitě o to, aby kola zůstala světlá a když jsem četla, že se po čase nemusí kolo šmirglovat nebo nějakým způsobem jiným z něj dostávat starý nátěr, tak to rozhodlo. winking smiley

    Příspěvky sem v létě určitě vrhnu, nebojte, to se zase ráda pochlubím, když se mi něco povede a doufám, že jo a jinak chodím do "million bells", tak tam budou příspěvky sicher tongue sticking out smiley

    "Ram", tobě děkuji za rozvedenou debatu tady, dosot jsem si z ní sice vzala, ale prosím tě, neurážej ostatní za jejich rady. myslím, že oponovat jde i jinak, ne tak tvrdě. Ostatní mi tady napsali jejich zkušenosti, co oni vyzkoušeli a jak jsou s tím spokojení a o to mi šlo. Každý máme svůj názor, budu ráda za všechny a určitě nechci, aby se v této debatě lidi hádali. Příště mi napiš svůj názor, ale trochu "taktní" k ostatním příspěvkům a jen názor, ne tvé pocity z jiných technik

    Ještě jednou děkuji všem

     

    pokud buddete mít ještě nějaké názory, fotky, tak mi je sem určitě hoďte please smiley please smiley

    Přeji krásný den

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: dřevěná kola

    Datum: 03.02.2011 11:02
     

    Snažil jsem se ti jen poradit podle svých znalostí a zkušeností. Nikoho jsem tu záměrně neurážel. Když jsem napsal, že natírat něco vyjetým olejem nebo hydraulickým olejem ja hovadina nebo ptákovina, tak to není žádné urážení nýbrž konstatování faktu, který jsem vzápětí vysvětlil. Jestli tu někdo adresně a osobně urážel, tak jsem to nebyl já. Když něco napíši tak proto, že o tom něco vím a zároveň uvedu důvody, proč tomu tak je.

    Jsou takoví, kteří ti neporadí, ale vědí přesně, že to co radím já, je šílenost. Inu někdo neumí poradit, ale umí jen odrazovat. Já mám s ošetřením podobných kovových součástí odrezovačem a černou matovou nitrobarvou své dobré zkušenosti, tak jsem ti tuhle vyzkoušenou radu dal, protože odrezovač změní povrchovou strukturu kovu a nitrobarva chrání i v tenké vrstvě. Výsledkem je, že vůbec není na první pohled poznat, že je to něčím natřené, protože ta černá barva v tenké vrstvě vytvoří jen jakousi lazuru, pod kterou prosvítá kov. Jestli rady využiješ, nebo se přikloníš ke konstatování o bezradné "šílenosti" je na tobě. Já jsem se ti jen snažil poradit a vysvětlit, v čem jsou nedostatky v radách ostatních. Protože někdy jsou to fakt šílenosti.

    Přeji ti správné rozhodnutí při výběru z rad, méně soukromých zpráv varujících přede mnou a především spokojenost s výsledkem. thumbs down

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 03.02.2011 15:15
     

    Jablíčko už se těšíme na dokumentaci smiling smiley thumbs down

     
  • Autor: Jablicko
    Status: nováček

    Re: dřevěná kola

    Datum: 04.02.2011 11:16
     

    Ram

    jsem ráda, že jsi mi odpověděl a poradil, ale když reaguješ na příspěvky ostatních, tak proč hned používat výrazy typu : hovadina a tak..? Musí ti být jasný, že ty lidi tím urazíš.

    Musím ale napsat, že i přes to zkusím tvou radu. Vyjetý olej bych pak zkusilana zahradu na ten plot a i na prkna u kompostu. To bude vypadat perfektně

    všem ještě jednou moc děkuji za rady a zkušenosti

    Dáši, to víš, že se budu snažit sem pak nějaká fota vrhnout. Ale nečekej zázraky, vše máme ještě ve výstavbě, tak ty kola tak nevyniknou spinning smiley sticking its tongue out

    Přeji vem hezký den

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 04.02.2011 17:34
     

    To nevadí, aspoň budeme sledovat tvoje tvoření průběžně a o to zajímavější to pro nás bude. A taky se tu najde spousta šikulek, které už leccos zbudovaly a rády se podělí o zkušenosti ( pokud ovšem budeš mít zájem winking smiley ). Tak už aby dorazilo to jaro a můžeme se všichni vrhnout do "krtkování" flower smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 04.02.2011 18:07
     

    Jj, přesně jak píše Dášathumbs down

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: dřevěná kola

    Datum: 04.02.2011 19:06
     

    Jablíčko, určitě se budu těšit, ale s tím natíráním fermeží počkej, až bude teplo a ještě si raději fermež ohřej, bude se ti lépe vsakovat. To ti tu taky ty odborné rady neporadily.smiling smiley

     

    PS mimochodem, nenatíral bych vyjetým olejem ani prkna okolo kompostu. I když pominu ekologii a využití minerálního oleje v životním prostředí, které platí i u "odborníků" v Německu, tak každé vysýpání organického odpadu na kompost doprovázené zašpiněním od šmíru by mi docela vadilo. Ono to sice dost oprší, ale mít minerální olej vsáklý na vlastní zahrádce v zemi bych já osobně nechtěl... A tahat dítěti zadřenou třísku znečistěnou od takového sajrajtu rovněž ne.

    Ale to je na tobě. Já měl jen pár připomínek, které ti tu nikdo neřekl.winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 04.02.2011 19:40
     

    Rame, nemusis to slovo odbornik davat do uvozovek, muj manzel je skutecne odbornik ve svem oboru, pracuje i jako soudni znalec a v olejich se jiste vyzna lepe nez ty. Nikomu nevnucuji, ze jej ma pouzit na nater, pouze me zajimalo, zda to tu nekdo praktikuje a bylo mi to potvrzeno. Nic vic, nic min. Tak si laskave nech od cesty sve trapne invektivy.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 04.02.2011 19:54
     

    Rame, svým neurvalým jednáním soustavně pracuješ na tom, aby skutečně už nikdo z těch, kdo vědí často daleko, ale daleko víc než ty, už nikdy nepřišli své rady napsat tam, kde už jsi to zdárně zamořil.

    Mimochodem, tohle je hlavní důvod, proč na weeku daleko četněji škodíš, než bys pomáhal.

    Máš z toho radost?

    ----------------------------------

    Jablíčko, třeba v Bauhausu mají u informačních stánků jednotlivých oddělení zavěšené letáčky, kde se vždy k určité problematice dá vyčíst spousta užitečných tipů. smiling smiley Člověk si uškubne svůj výtisk a odnese si ho s sebou, pak si ho může číst stále dokola a připomínat si, co už od minulého natírání/moření/napouštění zapomněl. A na obalech jednotlivých výrobků je rovněž také leccos k dočtení o správné technice nátěru.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.