čtvrtek 28. března, 10:06 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Jablicko
Status: nováček

dřevěná kola

Datum: 02.02.2011 11:30
 

Dobrý den,

mám po babičce stará dřevěná kola z žebřiňáku. Jsou v perfektním stavu, bez škůdců. Ráda bych si je letos pověsila na terasu, ale bude na ně pršet a prahnout slunce.. Čím je mám ochránit, naimpregnovat. jde mi o přírodní vzhled, ne přebarvování. Manžel mi dokonce navrhoval je několikrát natřít vyjetým olejem z aut..To ale nevím, nevím :-) nemáte někdo, prosím zkušenosti, děkuji

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 11:54
     

    To je moc fajn nápad. Bohužel ti neporadím jak je ochránit. Ale pokud zajdeš do specializované prodejny, určitě ti poradí, co by bylo nejvhodnější s ohledem na venkovní umístění.

    Nezapomeň sem pak dát fotky až bude dílko hotové.

     
  • Autor: Reklama

    Re: dřevěná kola

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 12:19
     

    Jablíčko, možná, že ten olej by to udržel nejdéle. Taky jsem experimentovala s různými impregnacemi, ale žádná sláva. Zato plaňky na plotě natřené olejem vydržely 30 let.

     
  • Autor: Jablicko
    Status: nováček

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 12:24
     

    Ahoj lidi, děkuji za rychlě reakce. Už mi psala jedna pisatelka a doporučila hydraulický olej - že nečerní To by byl skvělý nápad. Tak si myslíte, že to není špatný nápad s tím olejem? A co s kováním?Jak to ošetřit?

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 15:22
     

    Vyjetým olejem je akorát tak zničíš, protože je plný černého šmíru a budeš se od toho pořád jen mazat, to můžeš rovnou vymést komín a rozšmidlovat to s olejem a máš to totéž. Hydraulický olej je taky pěkná hovadina, protože se jedná o minerální olej a aditivy.

    Pokud chceš kola zachovat, tak je pěkně vyčisti a natři teplou fermeží jak to dělali naši předkové. Nech to ale na léto až bude pěkně teplo a fermež se dobře vsákne. Fermež je vlastně lněný olej, takže přírodní záležitost. Po nějaké době se to vyplatí zopakovat. Mám takhle ošetřené akátové posezení na zahradě na dešti ani ho na zimu neuklízím a drží tam už léta beze změny.

    Natírat něco takového jako loukoťová kola minerálním olejem je děsná ptákovina, ale když ti to tu děvčata radí, jistě vědí proč. Porovnávat plot ze smrkových planěk a jasanová buková nebo akátová kola je "trošku" mimo mísu. To si zas myslím já.

    Když si někdo chce natírat plot vyjetým olejem, ať tak činí, ale na tohle by to byla dle mého názoru veliká škoda.

    Záleží na tom v jakém je kování stavu (zda je hodně či málo rezavé). podle toho se může lišit ošetření.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 18:01
     
    dpsc01748 (7).jpg
    Další fotografie:

    Ahojky Jablíčko.

    My jsme kola natírali Luxolem. Ale jestli je to dobrý nebo ne, tak to fakt nevím, ale barva drží, i když na ně prší, i svítí slunce.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 18:09
     

    luxolem mám natřenou dřevěnou konstrukci pod pnoucí růží a můžu říct, že už taky leta držíthumbs down

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 18:46
     

    Pokud má být výsledek trochu autentický a nemá to zavánět kýčem, tak já bych Luxol rozhodně nepoužíval. Připadalo by mi to jako přemalovat Monu Lisu anilínkami aby nebyla tak vybledlá.

    Ale proti gustu, žádný dišputát. (schází mi tu blicí smajlík)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 19:59
     

    Mně taky ten smajlík schází... bylo by pak jednodušší vyjádřit na tebe názor ...

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 20:54
     

    Když jsme si dávali nový plaňkový plot, tak jsme ho jako prvním nátěrem natírali fermeží.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 21:14
     


    Anavi napsal(a):

    Mně taky ten smajlík schází... bylo by pak jednodušší vyjádřit na tebe názor ...


    Pokud je to vše, cos chtěla Jablince poradit k ochraně tvrdého dřeva použitého na loukoťových kolech, tak je to vážně vyčerpávající.grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 22:29
     

    Nechtěla to sdělit Jablíčku, ale tobě!

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 22:32
     

    Tak manzel, dalo by se rict, velmi zkuseny, co se tyka oleju, uz hlediska sve profese, mi potvrdil, ze se i v Nemecku casto olejem (i vyjetym) natiraji treba ploty apod.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 22:41
     

    Taková kola se dělala z pevnějšího dřeva, které leccos vydrží. Vyjetý olej je řešení, určitě by to naimpregnoval pořádně. A luxoly se vyrábějí v nejrůznějších odstínech i pro venkovní použití, ale je pak lepší to v něm nechat máčet,, aby se to dost vpilo do dřeva. Věra

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: dřevěná kola

    Datum: 02.02.2011 22:43
     

    Luxolem jsem mela natrena drevena okna, ale je fakt ze to dost sisovalo.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.