pátek 19. dubna, 00:06 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Studená kuchyně
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Studená kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert

Dresing - pro všechny

Datum: 29.07.2007 00:43
 

Okoukáno od kolegyně z práce při oslavě kulatin.

 

Základ: Pomazánkové máslo, zakysaná smetana nebo bílý jogurt ( nevylučuje se

navzájem)

a pak dochucuji dle zásob a chuti - hořčice, sůl, pepř, vegeta, česnekové koření nebo čerstvý česnek ( ten dávám jen když vím že nebudou mezi konzumenty žlučníkáři a ti co čerstvý česnek nemůžou) , trošku cukru dle chuti, sójová omáčka nebo worchester a na drobno nasekané bylinky pro chuť a hlavně vzhled - hodně dávám oregano nebo meduňku . Doporučuji připravit dopředu a nechat v lednici zaležet třeba i půl dne aby se ingredience stihly rozležet.

Místo česneku lze dát křen, kopr , Nivu nebo to co má kdo rád . Zatím se každý výtvor beze zbytku zkonzumoval . Navíc v létě v době největšího množství rožnění, opékání a grilování je určitě lepší na zažívání než klasická majonéza či tatarka.

Tak přeju fantazii při výrobě a pak už jen dobrou chuť.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Dresing - pro všechny

    Datum: 29.07.2007 00:57
     
    Zakysanku + jogurt + co dům dá,nebo na co je chuť, používám i tatarku tak běžně dělám.Ale to pomazánkové by mě nenapadlo tam přidat..Vyzkouším.. thumbs down
     
  • Autor: Reklama

    Re: Dresing - pro všechny

     
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Dresing - pro všechny

    Datum: 29.07.2007 20:51
     
    Lado tím pomazánkovým nic nepokazíš a pěkně se to namíchá .
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Dresing - pro všechny

    Datum: 22.05.2009 13:24
     

    Tak přesně toto jsem dnes hledala...a jdu na to. winking smiley mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Dresing - pro všechny

    Datum: 22.05.2009 13:46
     

    Dasa taky to takhle delam zaklad teda zakysana smetana nebo majolka + jogurt na odlehceni a ruzne prichute....vyborne je to i k fondue mls smiley ja osobne mam nejradsi bylinkovou!

    Me kamaradka naucila jeden dresing ktery me naprosto uchvatil! Med, plnotucna horcice a kopr to vam je takova dobrota!! vhodne k salatu ci ke kurecimu masu, rybe mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dresing - pro všechny

    Datum: 22.05.2009 17:32
     

    Tohle přesně praktikuje moje švagrová na fondue! Naloží maso, přichystá asi šest různých omáček se stejným základem a máme boule za ušima mls smiley mls smiley mls smiley mls smiley thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Dresing - pro všechny

    Datum: 23.05.2009 08:45
     

    Dášo....hlásím velký úspěch...Hellmans neměl šanci. winking smiley thumbs down

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Dresing - pro všechny

    Datum: 13.07.2009 23:31
     

    Tak koukám že i po letech chutná winking smiley a to je dobře neboť dokud nám chutná jíst tak jsme zdraví. flower smiley drinking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dresing - pro všechny

    Datum: 14.07.2009 14:02
     

    Já jsem udělala dresing z nivy, česneku, pomaz. másla a ořechů - moooc chutnal. Teď chci zkusit z rozpečeného lilku. Ten mám ráda, tak z něj nic špatného vylézt nemůžewinking smiley . Věra

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Dresing - pro všechny

    Datum: 14.07.2009 15:12
     

    Dášo...všude, kde ho spáchám, má úspěch!! Hellmans se nechytá... grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Studená kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.