středa 24. dubna, 20:25 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

Datum: 29.01.2008 15:16
 

V neděli udělal muž domácí banánovou zmrzlinu. Přesný recept zjistím. Je vynikající. Nějak mu to šleháním nabylo, takže jsme zamrazili hodně kelímků....ovšem večer u televize hned dva padly. grinning smiley

Přidejte své recepty na zmrzliny. mls smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (06.02.2011 10:23)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234567891011 | další
    Aktuální stránka: 1 z 11
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 29.01.2008 16:49
     

    Můj dobrý recept na zmrzlinu:

    Vzít auto, zajet do Lidlu a koupit tam zmrzlinu a nejlépe hned několik druhů na tvoření pohárů grinning smiley mls smiley

    No a protože jí mám doma v mrazáku, je taky domácí grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (29.01.2008 16:51)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí zmrzlina

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 29.01.2008 18:29
     
    Zmražené jahody hodím do mixéru, přileju smetanu na šlehání....v mžiku je vynikající zmrzka.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 29.01.2008 18:45
     
    Lado...já věděla, že chci zítra něco koupit!! Smetanu!!!!! Jahod mám totiž pořád plný mrazák... winking smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 29.01.2008 19:07
     
    Moni, ale určitě na nás nezapomeň s tou banánovou smiling smiley.
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 29.01.2008 20:27
     

    Tak banánovou bych si dala hnedmls smiley to je moje zamilovaná.

    Pamatujete si někdo, jak ještě před revolucí prodávali výbornou banánovou a jahodovou zmzlinu mls smiley .... bylo to na rohu Václaváku a ...... teď nevím jestli Krakovský nebo Ve Smečkách. Obě zmzky byly takový ty vodovky, ale výborný. Myslím, že to byla nejdražší zmrzka v Praze, porce stála 4 kč a to byla drahota.

    Ta cukrárna byla tehdy dost známá, ale nikdy jsem tam nebyla, chodila jsem pro zmrzlinu k okýnku u chodníkumls smiley třeba jí tam prodávají dodnes, ale určitě už není takovágrinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 29.01.2008 21:03
     

    Evano pamatuju...byla taková opravdu ovocná a nejenom ochucená voda..byla točená...Bylo to v nějaké pasáži uprostřed Václaváku po pravé straně směrem ke koni...Vím ,že nikde jinde jsem takovou nejedla.. winking smiley

    Jinak...ušlehané žloutky s cukrem a vanilkovým cukrem,vmíchat do ušlehané šlehačky ..dát zamrazit...

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 29.01.2008 21:17
     

    Lado, to musí být bašta, a ta bánová od Mony takymls smiley

    Naštěstí nemám doma potřebné ingredience, jinak bych do toho okamžitě vlítla.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 29.01.2008 21:20
     
    Tak já miluju karamelovou Romanzu z Plusu. Jen se k ní dostanu zatraceně málokdy. angry smiley
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 29.01.2008 21:26
     

    Během roku shromažďuju ovocné dřeně.Jahody,rybíz,z jablek šťávu,Zavařuji do sklenic a pak z toho dělám zmrzliny.1 díl směsi dření,jeden díl jogurtu,nebo tvaroh.dezertu,přisladím a čtvrtlitr šlehačky.Rozmixuju a do větších kelímků to zamrazím.Příští den zmrzlý základ znovu mixuji a vzniklou zmrzlou kaši nalévám pro spotřebu do malých kelímků s víčkem.Pro tento účel schovávám kelímky od sýrů cotage-/Kotyč/.

    Když mě navštíví vnoučata,zásoba mizí kvaltem.

    JABRAKA

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 30.01.2008 07:08
     

    Mám takovej pocit,že to bylo v Luxoru a ta zmrzka byla vynikající a to nemluvím o karamelovém pohárumls smiley mls smiley mls smiley mls smiley

     

    Jabraka:kdybych tě navštívila já,tak mají vnoučata po zásobáchgrinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 30.01.2008 08:52
     
    Jo tak tvarohového míšu dělám taky...winking smiley Ještě se pokusím dohledat recept na vařenou zmrzlinu...tu dělal praděda cukrář ...mls smiley
     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 30.01.2008 12:56
     
    tu banánovo-jahodovou zmrzku taky pamatuju, ale chodili jsme na ni s našima do cukrárny v Italský, ta byla mls smiley Dneska na ni jezdíme s mužem do Poděbrad, mají ji v cukrárně na náměstí...
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 30.01.2008 13:22
     
    No jo Ital mls smiley a pak taky pasáž ve Světozoru jedno nebo druhý bývalo za vysvědčenímls smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 31.01.2008 17:19
     
    Tak jsem se muže ptala, jak dělal tu banánovou zmrzlinu a dozvěděla jsem se, že: ,,patláma, patláma i paprťála...´. Pak přestal být tajemnej (asi po čtvrtém dotazu) a prozradil, že dal zmrazit dva banány, půl litru mléka dal hodně vychladit. Pak vše do mixéru s cukrem (od oka) a mixovat, šlehat. Docela mne překvapilo, že to tak nabylo, fakt je toho hodně ze dvou banánů.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.