čtvrtek 18. dubna, 14:09 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování

Domácí šťávy a likéry

Datum: 30.09.2017 11:00
 

Letos jsem dělala BEZINKOVÝ likér

Základní recept na bezinkový likér

2 kg čistých bezinek - plodů

1 l vody

1 kg cukru

1 dcl silné filtrované nebo rozpustné kávy

Alkohol dle chuti

--------

Bezinky rozvaříme ve vodě a pak přes plátýnko propasírujeme

Dáme zpět na oheň a přidáme cukr. vaříme asi 8 minut, než se cukr rozpustí. Přidáme kávu a do prochladlého přidáme alkohol, dle chuti. Skladujeme v chladnu a tmě.

dle vlastní zkušenosti doporučuji dát míň cukru. Zdá se mi velmi, velmi sladký

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (30.09.2017 15:14)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 10.07.2018 14:44
     

    Já mám zavařený cukrový sirup 1:1, takže až bude ořechovka hotová, můžu přidat, akorát nevím kolik. S ořechovkou nehýbeme. Když já mám, jak víš, vysokého muže a ten vše cpe do výšek, takže všechny tři sklenice jsou na dvoumetrové lednici. A říkej chlapovi kždý den, aby si patlal ruce sladkým při míchání grinning smiley

    Musím to vymyslet jinak winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí šťávy a likéry

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 10.07.2018 22:42
     

    Drahuško, na celou dávku podle našeho rcp. je 1l vody a 1kg cukru. Překrytí 4 litrovek řešíme plastovými víčky, dají se koupit v domácích potřebách [www.google.cz] . Máme je v různých velikostech, super i na normál zavařovačku po otevření a hned nesnězení celého obsahu, do ledničky už dávám s plastovým víčkem (pokud původní není šroubovací).

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 11.07.2018 07:34
     

    Elo, děkuji. Plastová víčka nekupuji, ale schraňuji z lety nakoupených výrobků. Dřív třeba i z plechovek s kávou, které ho mívají některé mléčné výrobky mají slušná víčka k dalšímu použití a tak, protože plastová víčka běžně používám na přikrytí nedojedené konzervy, různých načatých kelímků a dřív konzerv pro psy grinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 11.07.2018 07:48
     

    Drahu, též to dělám, ale neřekla bych, že se to dá srovnat, jo, ta z káv třeba možná. Ovšem pokud si představím, že by mi takové víčko vážně udrželo křížaly křížalami, nevím, nevím, a bylo by mi asi líto je obětovat na zkoušku. Křížaly jako. Holt jsem neměla dost silné a kvalitní zdroje plechulí.

    Ty vaše alkoholické svody tady se nedají málem vydržet, snědla jsem aspoň koňakovou špičku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (11.07.2018 07:50)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 11.07.2018 09:50
     

    Hanule, na skleněné používám šroubovací, co na ně patří, ale třeba kilovku, konzervu pro zvěř hned nespotřebji, tak aby neoschla v lednici, dávám plastové víčko.

    Jenže právě ty šroubovací se asi hůř shání (na okurkáče 3-5l) Nevím nesháněla jsem, ale myslím si to grinning smiley A nebude to asi nic levného. To jsou věci, které potřebuješ po kusech, tudíž nevhodné použít internetový shop, protože poštovné tě vyjde třeba 200% ceny výrobku (přeháním?) Takže jedině koukat po místních obchodech

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 11.07.2018 10:00
     

    Drahuško, normálně lze koupit (zvlášť v tuhle okurkovou sezonu) šroubovací víčka v domácích potřebách i na okurkáčovou sklenici. Měli jsme výhodu, že kamarád měl hospodu a velké sklenice od okurek nebo kompotů nám nechal, stejně by je vyhodil. A několik je i se šroubovacím uzávěrem. Na zbytek jsem koupila plastová víčka. Nekupuji nic, kde by víčka zasloužila uschování.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 11.07.2018 10:17
     

    Ano, tak, jsou dvě velikosti šroubovaček na velké sklenice, cena jednoho kousku obvykle cca 6 Kč. V klasických domácích potřebách. Po kuse. Velkou sklenicí pak myslím nejen tři a pět litrů, ale i ty jednacelá sedmičky, co v nich má např. lidl okurky. A ty mají to víčko na třílitrovku právě, narozdíl od mnoha jiných výrobků jiných producentů v tomže objemu. Tj. mají větší otvor.

    Mám více šroubovacích než nasazovacích velkých sklenic... Na nasazovačky ta profi víčka, do ledničky také tento typ uzavírání, zděděná víčka z jogurtů, kafodózová na konzervy. A pak jsem měla od Lady reklamní, ty byly super.

    Ale nezkoušela, a tudíž ani nepokoušela, zavřít přec jen měkčí kafodózovkou třílitrovou či pětilitrovou sklenici... tudíž nevím.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (11.07.2018 10:19)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 11.07.2018 11:07
     

    Takže, po zralé úvaze při přesazování mandarinky a padesátileté tlustice , jsem došla k závěru - po rozdělení si do sloupečků pro a proti, že na to seru grinning smiley

    Ovoce v alkoholu nemusím, jednu sklenici mám, mám višně v rumu a ořechovku, to vše pro případné návštěvy, z ovoce na zahradě už zbývají jen borůvky , kteréžto klidně sežeru, zrovna tak, jako broskve. Jablek bude asi pět, a s nashi toho moc nenadělám, to asi, co nesníme, rozdám, protože kompoty mám ještě z loňska. Ačkokču dáváme do malých sklenek od marmošky.

    Maximálně jsem ochotná na podzim udělat bezinkovou šťávu z plodů bezinek a na to okurkáče nepotřebuji. takže svůj zlatý, stříbrný, nový hrnec na zavařování z kuchyně odklidím a počkám si na ty tuny ačokči, co nám vyrostou grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 05.08.2018 07:43
     

    Asi nad ránem trochu sprchlo, protože vidím mokrý chodník. A zase trochu brumlá bouřka, nesmím to zakřiknout, aby spadla nějaká voda i na moji zahrádku. thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 19.08.2018 19:05
     

    Ořechovka je hotová, ale nedala jsem plnou dávku cukru, jak je psáno, ale poloviční i tak je to sladké až až. Na pohled nevypadá moc vábně grinning smiley a abych řekla pravdu - chuť trošku, jak hofmanské kapky smíchané s francovkou grinning smiley Trochu jsou tam při dobré vůli cítit ořechy a to je jich tam o pár víc, než uvádí recept. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 19.08.2018 20:38
     

    Tyhle domáci tlamolepy nejsou nikdy k pití. Pamatuju tu hrůzu co jsme dělaly z černych jeřabin. Já zase dělala ořechový kompot a taky nic moc, jen cukr.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 19.08.2018 21:14
     

    Drahuško, ořechovku už mám taky slitou, ale ještě jsem neochutnávala, měla bych teď. Vždycky, když bych si chtěla cucnout, dojde mi, že ještě pojedu autem, takže to zase odložím... grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 20.08.2018 08:07
     



    jaja99 napsal(a):

    Tyhle domáci tlamolepy nejsou nikdy k pití. Pamatuju tu hrůzu co jsme dělaly z černych jeřabin. Já zase dělala ořechový kompot a taky nic moc, jen cukr.

    Jajo, ač mám ráda sladké, zjistila jsem, že se domácí likéry opravdu nedají dělat podle psaných receptů. Je z toho vždy šílený cumel, k nepití (ale zase dlouho vydrží, protože každý jen ochutná a víc zdvořile odmítne grinning smiley )

    Který je dobrý z loňska, ale též tlamolep, je meruňkový nebo bezinkový. Už vím, že poloviční dávka cukru je víc, než dostačující, ale pozdě. ...pro příště winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 12.09.2018 20:22
     
    5b97cc1999a7f-602.jpg
    Další fotografie:

    Tohle nebude likér z ořechů, ale čajíčky a další léčivé výrobky z ořechů zralých i z jejich skořápek:

    [styl.denikplus.cz]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí šťávy a likéry

    Datum: 21.11.2018 21:12
     
    dsc_0330.jpg
    Další fotografie:

    Udělala jsem likér z aloe vera. Nemůžu ho užívat 3x denně, jak se doporučuje, protože jsem často za volantem a zdá se mi dost silný. grinning smiley Tak holt jen na noc, abych dobře spala.

     

    [www.ceskatelevize.cz]

     

    ALOE VERA - LIKÉR
    30 dkg aloe vera (jen ten gel z vnitřku listů)
    0,7 litru červeného vína
    0,5 kg medu
    2 dcl destilátu
    Vše rozmixovat, uložit do ledničky, užívat 3x denně polévkovou lžíci před jídlem

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (21.11.2018 22:30)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.