čtvrtek 28. března, 11:33 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Domácí nářadí

Datum: 17.11.2015 15:32
 

Protože mnou koupená přímočarka za tři stovky po letech už není, co bývala, ráda bych k Vánocům koupila nějakou novou. Nějaká zkušenost či doporučení?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 05.02.2023 19:55
     

    Spike, mám podobnou cca rok. Koupil jsem jí se dvěma baterkami dvěma řetízky.

    Je to na větve 5 - 8 cm a slabší.Řezala s ní i manželka a chválila si jí (lehká do ruky). Je vhodná do roští i na stromy na prořezávání. Bacha, nemá brzdu. Tak je třeba si hlídat kde máš prsty a taky se snadno zavadí o "spoušť" a hned řeže.

    Při řezání je dobré opřít řezanou větev o tělo pilky a pak bere pěkně. Dvě baterky je asi nutnost. Jak dlouho vydrží jsem něměřil.

    Kupoval jsem viz níže.

    [topvision-cz.com]

     

    Pomocník na zahradu: malá elektrická ruční pila Brenchie- Sada se 2 bateriemi a 2 řetězy

    1,324.00 Kč

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (05.02.2023 19:55)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí nářadí

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 05.02.2023 20:15
     

    Dík Taku za zkušenosti. Koukám, že más značku, co většinou vidím v nabídkách (jak jsem to rozklikla na fcb, lítá mi tu jedna nabídka za druhou grinning smiley).

    Koukala jsem i na značkové (Bosh), ale ty jsou výrazně dražší, to je levnější si za 2-3 roky koupit novou levnou.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 05.02.2023 20:17
     

    Myslím, že Kordul tu psala o akunůžkach. Aku pilku máme z Mountfieldu. Nabíječka a dvě baterky plus sekačka....atd. máme celou řadu a nemůžeme si to vynachválit.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 05.02.2023 20:43
     

    To je roztomilá pilka. Já mám ocasku, ta mi přijde na prořezávání ještě lepší, je fakt tenoučká.

    Manžel má normálně vypadající pilu Aku a druhou na benzín. Akučka se na tvrdém dřevě rychle vybije, ale na větve nebo odřezky z pily na topení je dobrá. Na velké klády nebo tvrdé dřevo benzínovou.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 09:33
     

    Já to chci hlavně na přefiknutí větví, když si jedeme pro nějaké klacky do lesa. Mnohé tam necháme, protože se nevejdou do auta, přelomit to nejde.... Dost se tu kácelo, kmeny odvezli, ale větve se tam válejí, do krbovek jsou tak akorát.

    A taky to potřebuji na keře a větvičky na zahradě.

    Doma máme velkou pilu elektrickou, s tou řežeme na koze větší kusy.

     

    Teď jsem si všimla, že to mají i v nabídce v Lidlu. To bude asi nejjistější, nebyly by problémy s reklamací.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 13:56
     

    Spike, na ty větve se to hodí a taky netáhneš velkou pilu do lesa.

    Tahle pilka nemá přimazávání řetězu, tak před prací to promáznu sprejem WD-40. Po nějaké době řezání opakuji, aby se to nedrbalo na sucho → to je vždycky na prd. eye popping smiley winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 14:16
     

    Syn dostal "naježenu" tuhle [www.e-les.cz] ... zatím jen zkouška malá, ale spokojenost. Tuším, že Regina má z Lídlu a je s ní spokojen i její "dědek"

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (06.02.2023 14:16)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 15:39
     

    Elenko, to bude jiná kvalita, ale asi se ta investice vyplatí.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 18:11
     

    Nějakou pilku mám, ale nějak si nerozumíme. Dál Aku Daewoo plotostřih a strunový vyžínač , vynikající, pokrátila jsem kde co, nevěřila bych ,že to má takovou sílu. Měli to v Tescu v akci za 50% slevu. A potom to sudový čerpadlo ,Gardenu thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 18:39
     

    Elo, tu pilku od Stihl má kamarádka a nemůže si vynachválit. Mají plantáž na stromky a prý nepostradatelný, špice.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 19:51
     

    Mé dámy, vím, Stihl je už trochu jiná cenová kategorie ... ale starší brácha se mladšímu trochu plácnnul přes kapsu bo ví, že zvládne udělat i naši zahradu ... pokud vím, s cenově více dostupnou pilkou - asi ocaskou - z Lídlu zvládli u Regi pokácet i staré tůje. Každý si musí zvážit ... kolik chce investovat a co od nářadí čeká.

    Teď budu zase OT ... potřebovali jsme po 25 letech vyměnít průtokový ohřívač - karmu, dnes kartma se užívá v úplně jiném významu - tedy průtokáč - řešili jsme - měnit armatury a "trubky" já vím, jmenuje se to jinak, jen mi to slovo teď nenaskakuje, mezi průtokáčem a "vpustí" do komína - nebo nasadit na stávající - zvolili jsme verzi o 3.000,- dražší, kde jen staré sundáš, nové namontuješ - před 5ti roky stejný problém na "dolním" baráku (domě u syna) - v dolním pět let spokojenost (samo, dnes dražší vše, tehdy stály téměř všechny stejně) - "karma" namontovaná snad 10 dnů a při puštění teplé vody začala prokapávat. Syn vyměnil opět těsnění (dával při namontování samozřejmě nové), prokapává stále - dnes volal na reklamace - nemáme nárok, nemontovala firma, kterou by nám doporučily, kdybychom chtěli, na záručáku není razítko fy, není razítko kominíka, který schválil komín ... co říct a nebýt vulgární. NIc. Zítra průtokáč ráno odmontuje, odveze do servisu, snad tuhle pondělní nebo páteční výrobu do odpoledne spraví, slíbili ... ale znáte to ... sliby ... chyby.

    Proto ... Stihl je značka .... za značku se platí víc než za NN, ale taky může být pondělní nebo páteční výroba (lidi ve výrobě jsou myšlenkami buď v minulosti nebo budoucnosti) - aspoň takhle to moji klucí říkají - už se stalo i u jiných renomovaných značek, kde bylo vše jinak ... u nás se nářadí všelijakého používá docela dost, a nejen u nás, i ve firmách, ve kterých moji kluci pracují.

     
  • Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 20:23
     

    Jak správně píše Ela. Mám z Lidlu. Teď už mám dvě. Dědek mi tu moji stále někam odvážel. Skutečně s jednou dědek postupně zlikvidoval celý plot thují. Hlavní kmen ne.Ale všechny postranní větve. Dělalo se to pěkně, protože pilka je lehoučká a všude se vejde. Já s ní řežu růže, kde by mi to třeba už nůžky pákovky nevzaly. Na běžné zahradní práce v normálním rozsahu považuju za dostačující. Na řezání dřeva na topení by to asi příliš praktické nebylo. Myslím ve velkém množství na koze. Pro účely do lesa jak teď čtu, je myslím vyhovující. A skutečně to řeže, ne že by se dusilo a nemělo sílu. I tenhle docela obyčejný model.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (06.02.2023 20:29)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 20:38
     

    Regino, dík za tvé zkušenosti. Asi koupím taky raději v Lidlu. Sice se tu nabízejí levnější, ale jsou to podivné firmy, případná reklamace by asi dost vázla.

    Jo na řezání dřeva doma máme velkou pilu, tohle by byl jen takový pomocník do lesa a na zahradu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (06.02.2023 20:38)
     
  • Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 06.02.2023 21:17
     

    Spike a mají prakticky stabilně i náhradní díly jako plátky do pilky, akumulátory.Lze kdykoliv dokoupit. jak jsem koukala.A reklamace jsou v Lidlu bezproblémové.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (06.02.2023 21:17)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí nářadí

    Datum: 08.02.2023 12:58
     

    Právě jsem objednala z lidlu.

    Včera jsme byli v lese a hodně mi ta pilka chyběla.

     

    Asi i ta lídlovská pila potřebuje olej ve spreji (nebo tam má nějakou nádržku na olej?).

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.