čtvrtek 28. března, 16:24 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Morava
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Čechy > Morava
Posílejte fotografie! Všude dobře, doma nejlépe
 
 
 
 
Autor: carlos
Status: expert
https://eu.zone..
Výsledné hodnocení: 5

Dolní Mušovský luh - reparát

Datum: 15.01.2022 22:10
 
Další fotografie:
Tentokrát jsem šel opačně než posledně. Došel až k Novomlýnské nádrži, u Betléma odbočil a šel zase zpátky. Počasí přálo, místy až moc. Protisvětlo bylo ostré jak břitva winking smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Dolní Mušovský luh - reparát

    Datum: 15.01.2022 22:13
     
    Další fotografie:
    No a cestou malá zajížďka do Velkých Pavlovic na rozhlednu Slunečná. Pěkný výhled po slunci, proti slunci jsem byl bez šance. Předposlední fotka je Nový vrch, poslední fotka Bořetice. Obě z rozhledny smiling smiley
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Dolní Mušovský luh - reparát

    Datum: 15.01.2022 22:16
     
    7. delta jihlavy a svratky.jpg
    Další fotografie:
    Jak jsem psal v úvodu, ostré protisvětlo mě stíny barvilo do fialova. Ovšem v černobílé dostaly fotky jiný rozměr. Třeba se budou líbit tongue sticking out smiley
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Dolní Mušovský luh - reparát

    Datum: 16.01.2022 09:21
     
    krásné fotečky.. tam jsem nikdy nebyla- je tam hezky. thumbs down
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Dolní Mušovský luh - reparát

    Datum: 16.01.2022 18:50
     
    kaaj napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > krásné fotečky.. tam jsem nikdy nebyla- je tam
    > hezky. thumbs down


    Nevím jak to máš sem daleko, ale rozhodně to za procházku stojí. A jen kousek dál je Mikulov. Dá se zde strávit hodně dlouhá doba smiling smiley
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Dolní Mušovský luh - reparát

    Datum: 16.01.2022 21:29
    Hodnocení fotografie "Dolní Mušovský luh - reparát": 5
     
    Carlosi, černobílé jsou pro mne TOP, díky. I ostatní jsou sqělé thumbs down. Tvých kvalit nedosáhnu ani náhodou, nechce se mi učit stydlin. Do Mikulova jsem jezdila víc jak 40 let, min. 1x měsíčně, dokud byli starší kluci malí, prolezli jsme ho křížemkrážem mnohokrát, včetně židovského hřbitova (stálo by navštívit a nafotit). Naposledy jsem byla před třemi roky na pohřbu tatínka mého muže. Teď už jezdí chlap sám - má tam sestru, bratra, hlavně je v jejich mysliveckém sdružení - jede lovit, staví se za "přízní". Prý se o tom nesmí mluvit (OŽP a podobní by byli rádi, kdyby jim někdo dal echo) - je tam min. 5ti člená smečka šakalů ... zatím nikdo nevyfotil, jen je viděli lovit ... myslivci, spletli si je vprvopočátku s liškami eye rolling smiley - tohle nechápu, liška loví sama, šakal ve smečce ... njn oni vědí, já jsem pako. Nechceš náhodou jet lovit s teleobjektivem ?
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Dolní Mušovský luh - reparát

    Datum: 16.01.2022 21:54
     
    To tele bych si nejdřív musel Eli opatřit. Profi stojí od 90 - 300 K, přijatelné od 40 - 50 K, a takové ty šmudly pro totální amatéry cca 30 K. Uvažuji o koupi, to je fakt, ale přednost má rozum před posedlostí winking smiley

    A díky za pochvalu. Ty černobílé jsem neplánoval. Tak nějak jsem ignoroval ostré světlo nízko nad obzorem. Nemohl jsem si poradit s barevným posunem stínů. Ať jsem se stavěl na hlavu jak jsem chtěl, tak to do reálu mělo na hony daleko. Tak jsem to převedl do černobílé, trochu pomíchal v LightRoomu a výsledek je jaký je.
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Dolní Mušovský luh - reparát

    Datum: 16.01.2022 22:24
     
    Carlosi, neumím upravovat fotky, max. co mi nebídne Microsoft Office Picture Manager. Ale hlavně, chybí mi to oko - umění vidět a zachytit.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (17.01.2022 07:11)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Dolní Mušovský luh - reparát

    Datum: 17.01.2022 09:14
     
    Eli, vidění kompozic je základ. Nemusíš ani nosit foťák na vycházkách. Stačí se jen dívat. Nevím jestli máš doma nějaký prázdný rámeček od diafilmů. Ten strčíš do kapsy místo foťáku. A jakmile se ti něco bude zamlouvat, vytáhneš a skrze rámeček koukneš jak by měla fotka vypadat. Přiblížit k oku, nebo naopak oddálit a uvidíš sama jestli by to za focení stálo či ne.

    Jámám dar od pána Boha. Mám v sobě jakési kladivo které majzne doprostřed hrudi jakmile se příhodná kompozice nabídne. Je ale pravda, že kolikrát volím stanoviště netradiční, stejně jako polohu foťáku. Např. focení od země dává fotce mohutnou dynamiku. Navíc fotka by měla vyjadřovat příběh, nebo jinak popsat danou situaci či objekt ap.

    Chce to jen cvičit a cvičit. Žádný učený z nebe ještě nespadl winking smiley. Vždyť já sám se fotografii věnuji teprve 40 let, a mám v pořadí pouze šestý foťák spinning smiley sticking its tongue out
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Dolní Mušovský luh - reparát

    Datum: 19.01.2022 22:42
     
    (12).jpg
    Carlosi, to je právě ono - dar od Boha. A na cvičit, cvičit - nějak času se nedostává, když už se někam vydám do světa, užívám si, ukládám do hlavy a ne do foťáku, ale občas mne to mrzí, že neumím - když máme štěňata, když chci zachytit okamžik - třeba vánoce s Tondou.
    A dar ... mám v rodině profi fotografa s profi vybavením na velký bágl, i když se tím už dlouho neživí, živí ho žena, proč by se snažil. Tahle žena jezdí po světě, spíš jezdila - trochu s věkem, taky změnou pozice v zaměstnání, taky různé aktivity s dcerou - ale stále jen s nějakou mrňkou foťákem, aby málo vážil - profi fotograf, fotky víc než dobré úrovni, ale fotky jeho ženy "mají duši".
    A tahle se mi snad povedla ... aspoň trošku.
    PS ... mám pátý foťák, nejlepší byl ten úplně první - Pionýr.
    Díky.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (19.01.2022 22:47)
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Morava (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.