sobota 20. dubna, 01:15 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Životní styl
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Jaké auto?

Datum: 16.10.2013 22:54
 

Po posledném motorovém záchvatu, kdy jsem zůstala stát s nepojízdným autem jsem se definitívně rozhodla. Staré je už fakt staré a musím počítat,že v budoucnosti by se cena oprav šplhala stále k vyšším a vyšším číslam.

Musím si koupit nové!

Jenže jaké? Chtěla bych malé autíčko, jezdím v něm 90 % času sama, takže to, že vzadu není dost místa pro dvoumetrového chlapa mně opravdu žíly netrhá Chtěla bych, aby nebylo nenásytné a hlavně aby bylo spolehlivé- no a samozřejmě -aby bylo hezké. Zatím se do užšího výběru probojovali : škoda citigo , toyta aygo a kia picanto.

Máte nějaké jiné návrhy ? Nebo nějaké zkušenosti s uvedenými značkami ?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 12
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 16.10.2013 22:58
     

    Ani, přeji šťastnou ruku při výběru. Jsem orientovaná spíše směrem "čím větší, tím lepší" smiling smiley, takže bohužel neporadím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaké auto?

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 16.10.2013 23:01
     

    Ivy, tohle by bylo druhé auto v rodině. Ve velkém bych platila za vození vzduchu a váhy kastle.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 16.10.2013 23:22
     

    Taky se v malých autí nevyznám, páč musíme mít kvůli psům velké káry winking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 00:04
     

    Anino, Kiu bych vyškrtla jako první winking smiley . No a postupně i ty další.... grinning smiley , no asi bych vybrala Toyotu a jen z toho důvodu, že švagrovic maj neustále dva vozy T.Yaris a jsou bezporuchové.

    Jsem též zastánce větších vozů, každopádně ve větším autě je větší bezpečí. thumbs down Ono také záleží, kolik km a kde najezdíš - pokud to má být auto místo nákupní tašky, tak to je asi jedno. winking smiley Já měla kdysi 2x za sebou Fiata Uno Logo 1500 a již nikdy více Fiata, malé, skladné a svižné autíčko - v zatáčkách to blbě sedělo (pokud v kufru nebyl pytel cementu) a po 3 letech to chtělo vzít šroubovák a vše poutahovat eye rolling smiley . Pak jsem vystřídala kde co a jako nejkvalitnější zatím vede Ford. Takže pokud bych sháněla trpaslíka, asi bych volila Forda Fiestu winking smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 00:07
     

    přehled crashtestů malých aut

    [auto.idnes.cz]

     

    tady možno zadat libovolné auto

    [www.dtest.cz]

     

    a ještě něco k nákupu malých aut zde:

    [www.tipcars.com]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (17.10.2013 00:16)
     
  • Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 00:10
     

    Mě radil automechanik, nekupovat nic co nové stojí míň než 200.000 že levnější auta mají horší ochranu proti korozi. Je fakt, že je to důležité pro mě, u anny asi auto nestojí půl roku v kupě sněhu. Pokud prý si znovu koupím Corsu dává od ní ruce pryč :-( a totéž ještě hafo dalších aut. Nebudu říkat co mi doporučil, protože se s tím nemůžu vyrovnat winking smiley

    Jo nebudu kupovat nové, musím ojetinu, to musím dodat.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (17.10.2013 00:12)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 00:11
     

    Mám ráda Peugeoty, tak bych šla asi do "nákupní tašky" Peugeot 1007. A co do bezpečnosti dobře dopadl Citroen C2.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 00:27
     

    Ivy, citronka mám teď a už ho nechci

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 07:20
     

    Jájo, proč to nenapíšeš? Mě by to zajímalo. Dacia?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 07:25
     

    ........moje Škodovka 120 - zase jako nová, ovšem spojka nadoraz , taky se budu muset po nějaké ojetině časem mrknout, něco malého, kulatého , třeba Citroenek ,nebo Matys, by se hodil

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 07:50
     

    My jsme zatížení na Mazdy, kdysi dávno jsem měla Mazdu 2, to je malé městské auto, spolehlivé, živé.

    Po narození dětí máme trochu větší modely...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 07:53
     

    ... Anny proč, poruchový, jen to holky napiště

     
  • Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 07:53
     

    Já má čtyřkového VW golfa a nedám na něj dopustit. Po všech stránkách mě vyhovuje, kdybych vybírala znova, tak to bude zase německé auto thumbs downVW, Audi nebo BMW.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil budulinkova (17.10.2013 07:54)
     
  • Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 08:06
     

    Majko podle něj je pořadí Fabie, Peugeot, Citroen. Tak prý mám vybírat je to z jseho praxe s ohledem na ceny dílů a u nás nezbytné kvality ochrany plechů. Corsička ač jezdí jak z praku je odspodu prorezlá a třeba tlumiče už není kam přivařovat. A už mi opět někde něco klepe. Se picnu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Životní styl (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.