čtvrtek 28. března, 20:43 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Elelka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Dieta???

Datum: 10.02.2010 12:12
 

Mnoho zde na weeku založených vláken je na téma dělené stravy, občas z dlouhé chvíle nakukuji a vstávají mi vlasy hrůzou, co se tam vždy dočtu eye rolling smiley . Nechci se jim do těch debat míchat, tak zakládám nové vlákno o dietách všeobecně:

Jakákoliv dieta funguje vždy jen na principu snížení kalorického příjmu. To platí i pro dělenou stravu, která je založena na teorii údajně lepšího trávení a následného spalování oddělených složek potravy. Ať již rozdělujeme dny v týdnu na „kytičkové" a „zvířátkové", nebo dělíme v rámci jednoho dne a pokrmu, tělo při příjmu potravy vylučuje všechny enzymy - ty, co tráví bílkoviny, i ty, které tráví cukry. Tělo neodlišuje sacharidy a bílkoviny ve stravě. Také neexistují čistě sacharidové a bílkovinné potraviny. Přísně vzato, dělená strava vlastně neexistuje. Pečivo, těstoviny, rýže... obsahují i určité množství bílkovin. Zatím neexistuje jediný vědecky ověřený důkaz, že takto upravená strava se lépe tráví a vstřebává.

Přesto správně upravená a dodržovaná "dělená" dieta funguje a má výrazný vliv na úbytek hmotnosti a nedostavují se u ní žádné zažívací potíže.

Přínos této diety spíš spočívá v tom, že musíme přemýšlet o tom, co jíme (tím pádem se sní menší množství potravin, než bychom snědli normálně) a svůj jídelníček tak postupně výrazně „ozdravíme". Do jídelníčku se zařazuje hodně zeleniny, která kromě vlákniny neobsahuje prakticky téměř žádnou energii a přitom nás na poměrně dlouhou dobu zasytí. A právě tento efekt pak vede ke zhubnutí. Sníme tedy na objem stejně, ale do těla dodáme výrazně méně energie. Tělo hladoví bez pocitu hladu, a musí sáhnout do energetických rezerv.

Negativem této diety je to, že laiky vytvořené jídelníčky nedodávají organismu všechny potřebné živiny a minerály a bývají energeticky poměrně chudé, zato mají často vysokou kalorickou hodnotou.

Recepty na „dělenkách" a jejich jídelníčky - to jsou přímo kalorické bomby!!! eye popping smiley thumbs up

Negativem je také jako u většiny diet jo-jo efekt. Pokud od zavedeného jídelníčku upustíme, kilům se nevyhneme.

A malá kousavá poznámka nakonec - pokud bych někdy potřebovala hubnout, zvolím jinou dietu, pokud bych chtěla držet dělenou stravu, určitě ne podle paní L.K. (opět bez urážky, ale její způsob „stravování" mne nepřesvědčuje o tom, že ona je ta pravá, která by mi v tomto mohla udílet rady).

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 15
  • Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 23.09.2018 13:57
     

    Pane bože, svět zdraví je jeden obrovský kšeft na tahání peněz z lidí. Strašné, nedejte se oblbnout.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta???

     
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 23.09.2018 14:03
     

    Hmmmm, hodnaty byli úžasné winking smiley jdi s tou reklamou někam angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 23.09.2018 21:37
     

    Měli jsme v práci jednu nutriční terapeutku, která tam pracovala. grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.09.2018 07:50
     

    Zmakla bych to taky a možná líp jak ta kterou jsem poznala. Zcela amatérské pojetí.

     
  • Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.09.2018 08:02
     

    Jajo, dyt je to postavený hlavně na prodeji dalších preparátů. Sama byla docela štíhlá, kolem třiceti a sobě na udržení linie naordinovala, že skoro celý dny nejedla a hulila jak komín z fabriky. grinning smiley Odcházela odtamtud právě kvůti tlaku na prodej různých "podpůrných preparátů"

     
  • Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.09.2018 08:44
     

    Já je nenakoupením šíleně namíchla, i tak je to hodně drahá zkušenost a já si řekla, že jim budu "reklamu" dělat jak jen to půjde. On se od nich někde distancoval i Dr. Fořt, kterého mají na každé reklamě. Odbornici bylo asi 25 a vážila 45kg, ve výsledcích jen shrnuli, co jsem jim vyplnila v dotazníku, nic nového mi neřekli jen se mi líbil rozbor krve, ale ta cena.........

     
  • Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.09.2018 09:04
     

    To je právě ta správná motivace. Když tak hodně zaplatíš. grinning smiley

     
  • Autor: Andysss
    Status: nováček

    Re: Dieta???

    Datum: 30.04.2019 14:50
     

    Dobrý den, nemáte tu někdo zkušenost s výživovým poradcem? Hubnutí "doma" už na mě absolutně nefunguje a zkoušela jsem opravdu hodně různých druhů diet. Ráda bych někoho z Prahy. Našla jsem si tuhle firmu, která má hodně poboček a jedna je kousíček ode mě konzultacehubnuti.cz nemáte s ní zkušenosti? Vůbec nevím co očekávat.. ale dost jsem četla, že si musíte kupovat hrozně moc jejich výrobků, u takovýchto firem. Je to pravda? Co byste mi kdyžtak doporučili? Díky smiling smiley

     
  • Autor: Darja11
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 26.07.2019 22:28
     

    Zkuste [www.svet-zdravi.cz], určitě mají pobočky i v Praze.

     
  • Autor: helusi
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 27.07.2019 23:48
     

    Mají pobočky ve větších městech po celé republice.Já docházela do Světa zdraví v Brně.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 28.07.2019 22:06
     

    Nemusí se mnou nikdo souhlasit a ani se nebudu zlobit smiling smiley.

    Zajdete k výživovému poradci a on vám zaručeně poradí a také prodá různé nápoje, tyčinky, atd, atd. Vrazíte do toho spoustu peněz a je vám blbý to nejíst a přežírat se něčím jiným a tak úspěšně hubnete na požadovanou váhu thumbs down. Když už to máme nakoupené, tak každému tvrdíme, že nám to chutná a nemáme hlad a vůbec nám tato strava nevadí. Nevěřím smiling smiley! Položte si vedle sebe nějakou bio tyčinku s proteinovým koktejlem a vedle svíčkovou s pěti, nebo kachnu s červeným zelím a ... . grinning smiley . No je to jen a jen o žrádle.

    Je to mnohem jednodušší a levnější. Nepřežírat se, nejíst večer, nestrkat hlavu do špajzu a lednice. Normálně jím co každý den, ale méně. Nedám 6 knedlíků, ale 4 sad smiley. Když nemohu vydržet a mám hlad, tak slupnu rajče, papriku, nebo ten hnusnej polistirénovej chlebíček co všem také chutná a nikomu nevadí, že si ho dá místo ledovejch kaštanů mls smiley. Ke kafi si dám ten polistirén klidně i politej čokoládou - 1 ks!

    Tímto hubnu 0,2 kg za 1 week (týden). A teď počítejte winking smiley !

    1 měsíc = 0,8 kg

    1 rok = 9,6 kg

    10 let = 96 kg ......................... a to se vyplatí a nic vás to nestojí a vůbec nic za to nechci a mám to na sobě i vyzkoušené a při pohledu do zrcadla s tím budu muset zase začnout. Vážím 89 kg, tak to ani 10 let nemohu dodržovat ... winking smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (28.07.2019 22:15)
     
  • Autor: eveli
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 28.07.2019 22:56
     

    Pokud člověk nezvládne a nemá pevnou vůli hubnout, nevidím nic divného když využije pomoc odborníků.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 28.07.2019 23:12
     

    Tak, nepřežeň to hubnutí! grinning smiley

     

    Jinak - máš naprostou pravdu.

     
  • Autor: helusi
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 15.08.2019 19:56
     

    A můžu se eveli zeptat, taky jste někdy hubla s odborníky?

     
  • Autor: eveli
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 20.08.2019 21:08
     

    Ano,přede dvěma roky. Dala jsem na doporučení a zhubla jsem za pomoci Světa zdraví. Ale určitě jsou i jiné firmy, se kterými se úspěšně hubne.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.