pátek 19. dubna, 17:49 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Elelka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Dieta???

Datum: 10.02.2010 12:12
 

Mnoho zde na weeku založených vláken je na téma dělené stravy, občas z dlouhé chvíle nakukuji a vstávají mi vlasy hrůzou, co se tam vždy dočtu eye rolling smiley . Nechci se jim do těch debat míchat, tak zakládám nové vlákno o dietách všeobecně:

Jakákoliv dieta funguje vždy jen na principu snížení kalorického příjmu. To platí i pro dělenou stravu, která je založena na teorii údajně lepšího trávení a následného spalování oddělených složek potravy. Ať již rozdělujeme dny v týdnu na „kytičkové" a „zvířátkové", nebo dělíme v rámci jednoho dne a pokrmu, tělo při příjmu potravy vylučuje všechny enzymy - ty, co tráví bílkoviny, i ty, které tráví cukry. Tělo neodlišuje sacharidy a bílkoviny ve stravě. Také neexistují čistě sacharidové a bílkovinné potraviny. Přísně vzato, dělená strava vlastně neexistuje. Pečivo, těstoviny, rýže... obsahují i určité množství bílkovin. Zatím neexistuje jediný vědecky ověřený důkaz, že takto upravená strava se lépe tráví a vstřebává.

Přesto správně upravená a dodržovaná "dělená" dieta funguje a má výrazný vliv na úbytek hmotnosti a nedostavují se u ní žádné zažívací potíže.

Přínos této diety spíš spočívá v tom, že musíme přemýšlet o tom, co jíme (tím pádem se sní menší množství potravin, než bychom snědli normálně) a svůj jídelníček tak postupně výrazně „ozdravíme". Do jídelníčku se zařazuje hodně zeleniny, která kromě vlákniny neobsahuje prakticky téměř žádnou energii a přitom nás na poměrně dlouhou dobu zasytí. A právě tento efekt pak vede ke zhubnutí. Sníme tedy na objem stejně, ale do těla dodáme výrazně méně energie. Tělo hladoví bez pocitu hladu, a musí sáhnout do energetických rezerv.

Negativem této diety je to, že laiky vytvořené jídelníčky nedodávají organismu všechny potřebné živiny a minerály a bývají energeticky poměrně chudé, zato mají často vysokou kalorickou hodnotou.

Recepty na „dělenkách" a jejich jídelníčky - to jsou přímo kalorické bomby!!! eye popping smiley thumbs up

Negativem je také jako u většiny diet jo-jo efekt. Pokud od zavedeného jídelníčku upustíme, kilům se nevyhneme.

A malá kousavá poznámka nakonec - pokud bych někdy potřebovala hubnout, zvolím jinou dietu, pokud bych chtěla držet dělenou stravu, určitě ne podle paní L.K. (opět bez urážky, ale její způsob „stravování" mne nepřesvědčuje o tom, že ona je ta pravá, která by mi v tomto mohla udílet rady).

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 15
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 14.12.2021 21:53
     

    Super dieta. Zaručená. Napište jak u vás funguje. winking smiley

    Může jít o obrázek 1 person a text that says 'SKVELÁ FRANCOUZSKÁ DIETA. SNÍDANE: SEX, KÁVA A CROISSANT OBED: KÁVA, CROISSANT A SEX VEČERE: JENOM SEX JESTLI PO TYDNU VÁHA NEKLESNE, TAK VYNECHAT KÁVU A CROISSANT'

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta???

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 15.12.2021 08:21
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Tak já nevím, ten můj kafe nepije a nejí "kroasány", tak mu to radši navrhovat nebudu. Bych neměla ani chvilku pauzu grinning smiley tongue sticking out smiley.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 08.02.2023 21:49
     



    tak63 napsal(a):

    Nemusí se mnou nikdo souhlasit a ani se nebudu zlobit smiling smiley.

    Zajdete k výživovému poradci a on vám zaručeně poradí a také prodá různé nápoje, tyčinky, atd, atd. Vrazíte do toho spoustu peněz a je vám blbý to nejíst a přežírat se něčím jiným a tak úspěšně hubnete na požadovanou váhu thumbs down. Když už to máme nakoupené, tak každému tvrdíme, že nám to chutná a nemáme hlad a vůbec nám tato strava nevadí. Nevěřím smiling smiley! Položte si vedle sebe nějakou bio tyčinku s proteinovým koktejlem a vedle svíčkovou s pěti, nebo kachnu s červeným zelím a ... . grinning smiley . No je to jen a jen o žrádle.

    Je to mnohem jednodušší a levnější. Nepřežírat se, nejíst večer, nestrkat hlavu do špajzu a lednice. Normálně jím co každý den, ale méně. Nedám 6 knedlíků, ale 4 sad smiley. Když nemohu vydržet a mám hlad, tak slupnu rajče, papriku, nebo ten hnusnej polistirénovej chlebíček co všem také chutná a nikomu nevadí, že si ho dá místo ledovejch kaštanů mls smiley. Ke kafi si dám ten polistirén klidně i politej čokoládou - 1 ks!

    Tímto hubnu 0,2 kg za 1 week (týden). A teď počítejte winking smiley !

    1 měsíc = 0,8 kg

    1 rok = 9,6 kg

    10 let = 96 kg ......................... a to se vyplatí a nic vás to nestojí a vůbec nic za to nechci a mám to na sobě i vyzkoušené a při pohledu do zrcadla s tím budu muset zase začnout. Vážím 89 kg, tak to ani 10 let nemohu dodržovat ... winking smiley grinning smiley

    No, jsem o 5kg starší a je třeba se vrátit na těch 88-89 kg. Před 14-ti dny jsem se vysoukal na váhu a ejhle ... 94,5kg eye popping smiley. Ano, při pohledu na špičky nohou jsem najednou toho viděl méně než předčasem. Musel jsem se naklánět eye rolling smiley.

    Najel jsem na hubnutí o 0,2kg za týden a nyní to mám 92,8kg a pokračuji. spinning smiley sticking its tongue out

    Kolegině v práci se pustila do krabičkové diety. Cpe se nějakým lupením s drezinkem a bůh ví čím. Je to za nemalé peníze a po skončení této diety, by asi měla setrvat na podobné stravě, aby se nedostavil jojo efekt. Když vidím čím se krmí, tak si říkám, že není třeba tyto krabičky kupovat, ale není problém si podobná jídla připravit. Je fakt, že když to je za prachy, tak to asi člověk lépe dodržuje nono smiley

    Zrovna teď mám hlad, ale do lednise nejdu. Naleju si skleničku (0,3 l) červeného a půjdu chrnět. drinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 09.02.2023 08:15
     

    Seš dobrej. thumbs down Já musím vždycky razantně zařadit pohyb, pokud chci něco udělat s váhou. S tím jídlem to nějak neumím. Připadá mi, že na talíři uberu a s váhou to ani nehne. Tak se teď snažíme aspoň obden dát delší rychlou procházku.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 09.02.2023 09:53
     

    Nechápu ... já jsem na stejné minimální váze už mnoho let ... držím bodovou dietu ... co vidím zbodnu, několikrát, ne jen pětkrát za den ... pohybu, i když jsem senior v důchodu mám dostatek ... nechodím na procházky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 09.02.2023 10:57
     

    Eli, za 20 let jsem přibrala plus minus 7 kg, což nevidím jako fatální, ale je to nepohodlné winking smiley grinning smiley a občas se člověk nezapne do oblíbených kalhot nebo sukně. winking smiley

    Když jsem říkala kamarádce, co jsem za včerejší den snědla, tak jen kroutila hlavou, že jsem typ "co vidím, to sežeru" a jíst tolik, co já, tak má 120 kg. eye rolling smiley Ona je schopná jíst ten 150 g jogurt nadvakrát!!! eye popping smiley

    babkaela napsal(a):

    Nechápu ... já jsem na stejné minimální váze už mnoho let ... držím bodovou dietu ... co vidím zbodnu, několikrát, ne jen pětkrát za den ... pohybu, i když jsem senior v důchodu mám dostatek ... nechodím na procházky.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.