čtvrtek 28. března, 10:13 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status:

Dieta při onemocnění jater

Datum: 24.07.2008 20:38
 

Nastala situace, kdy se mé vaření musí "omezit" na dietní jídla, vhodná při onemocnění jater.

 

Máte někdo podobné zkušenosti? A hlavně "vyhovující" recepty? Koupila jsem si sice knížku - je tam i dost receptů, ale obávám se, že na dlouhou dobu s nimi nevystačím...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 24.07.2008 21:28
     

    Nathanaellko, moj syn na konci 2.tr. prekonal neinfekc. zapal pecene a ... dieta naozaj bola maximalna!!

    Cez prazdniny bol tyzden u svokry - ona na to nedavala pozor a mal v mmt. katastrofalne vysledky, potom ho vzala do parady moja mamka a zase sa to upravilo ...a potom som mala 3 mes. neplatene volno, aby mal aj nadalej dietnu stravu..Recepty si uz ako take nepamatam, na to som tiez pouzivala "mudre dietne kucharky"... ale jedno "nezabudnem"...ze moja mamka mu dusila maso tak, ze kastrolik postavila do druheho s vodou - teda na pare, aby nebolo nic prepalenesmoking smiley ...a casto sa podaval tvaroh( dodnes ma rad jedla s tvarohom - aj dnes som robila zapecene cestoviny s tvarohom a mali by ste vidiet ako razdva zmizol pekac - naladovali sa nielen vsetci 3 mali drobci , ale aj syn si nalozil dva taniere.. )

    Pred par rokmi som niekolko mesiacov prisnu dietu varila pre manzela, ked mu praskol zaludocny vred - tiez som vela jedal pripravovala na pare - pouzivala som parny hrniec Braun)...Mozem pri diete to varenie na pare naozaj odporucat , lebo sa jedla daju fakt pripravovat velmi dietne..

    ..moc som ti sice neporadila, ale ..aspon drzim palce!

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta při onemocnění jater

     
     
  • Status:

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 25.07.2008 19:50
     

    Kerio díky.

    Parní hrnec nemám a zatím o jeho koupi ani neuvažuji. Ale vařit budu samozřejmě "zdravě" - ono ani nic jiného nezbývá, pokud chce být člověk fit. Studovala jsem recepty a vypadají i lákavě. Holt, si člověk musí zvyknout a odvyknout na takové ty typické přichutě - slané, kořeněné, omaštěné, atd., atd....

    A na ten tvaroh - nízkotučný - se taky chystám, takže v brzké době bude nějaký oběd na sladko.

     

    No a asi blbě hledám, ale na netu jsem recepty nenašla skoro žádné. Jen samé odkazy na knížky... což mě celkem mrzí.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 25.07.2008 22:01
     

    Nath, mám kuchařku, kde jsou snad všechny diety. Zítra se podívám, kdyžtak bych ti něco okopírovala.

     
  • Status:

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 26.07.2008 12:49
     

    Otázko, to by bylo super. Předem díky. flower smiley

    Jinak dneska jsem do papiňáku hodila nakrájená rajčata s cibulí, nechala to chvilku podusit ve vlastní šťávě, pak do toho vhodila libové hovězí pokrájené na nudličky, kořenovou zeleninu, kmín a sladkou papriku, zalila vodou. A omáčka je na světě. Bude k večeři, už se těším. mls smiley Ještě nevím, co bude příloha...ale to domyslíme.

     

    A tak jsem přemýšlela, co udělat sladkého, jako zákusek. A vymyslela jem roládu z piškotového těsta, pomazanou marmoškou. A jako náplň mě napadl otučněný tvaroh, do kterého bych přidala želatinu. Zítra to asi vyzkouším... snad mi ten tvaroh nebude vytíkat. Ho pro jistotu pořádně vymačkám. Tak mi držte palce. winking smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 26.07.2008 13:07
     

    Nath, tam je receptů! Skoro sto stránek. Uděláme to jinak, písnu ti SZ.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 26.07.2008 15:55
     

    O dietách na játra nic nevím, zato všem, kdo mají s játry nějaké problémy, můžu na základě osobní zkušenosti v rodině doporučit pití čaje z Ostropestřece mariánského. thumbs down

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 26.07.2008 16:01
     

    Anavi - mas naprosto pravdu - ten ostopestrec je fakt na pecen! Mne ho pred rokmi odporucal jeden liecitel - vraj si mam dat do poriadku pecen - i ked ja som sa na neho obratila o pomoc s ekzemom na rukacheye popping smiley ..

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 26.07.2008 16:10
     

    S tim ostropestrcem souhlasim, na jatra je to hodne ucinne taky mi to lecitele poradili pri problemech s ekzemy....ma to cistici efekt thumbs down

     
  • Status:

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 26.07.2008 19:21
     

    Tak to já se v lékarně pozeptám na čaj z toho ostropestřce (to je krkolomnej název grinning smiley), pokud ho doktor na předepsané prášky schválí...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 26.07.2008 19:23
     

    [www.celostnimedicina.cz]

    prodávají i takovouhle čajovou směs, když se omrzí pití čaje:

    [www.prozdravi.cz]

    [www.prozdravi.cz]

     
  • Status:

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 26.07.2008 19:27
     

    Anavi díky. Už jsem taky studovala. winking smiley Myslím, že na prášky by neměl být problém ho pít, ale přeci jenom, ať se radši zeptá u doktora...

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    dobrmannka

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 27.02.2009 08:39
     

    Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na ty stránky kde je moc receptů na dietu při onemocnění jater. Manžel se má dnes vrátit z nemocnice po selhání jater a tak bude mít dietu už mi to hlásil, ale já bohužel žádné recepty nemůžu najít :-( Moc děkuji za odpověd. Martina

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 27.02.2009 09:17
     

    Martino, hlavně doporučuji sehnat ostropestřec, výborná bylina na doplnění jaterní diety!!! thumbs down

     

    Přidávám odkaz - kniha o dietním vaření, není drahá:

    [www.odborneknihy.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (27.02.2009 09:19)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 27.02.2009 09:20
     

    Dieta při onemocnění jater

    9:13 | 23. 4.

     

    Dieta je určena všem lidem, kteří trpí akutní a chronickou hepatitidou, akutní a chronickou pankreatitidou (zánět slinivky břišní), chronickým zánětem žlučníku a žlučových cest, žlučníkovými kameny, akutní ulcerózní kolitidou. Při této dietě je zásadně omezen příjem tuků a vlákniny. Platí zde zákaz veškerého smažení a pečení.

    Tato dieta je určena všem lidem, kteří trpí akutní a chronickou hepatitidou, akutní a chronickou pankreatitidou (zánět slinivky břišní), chronickým zánětem žlučníku a žlučových cest, žlučníkovými kameny, akutní ulcerózní kolitidou. Při této dietě je zásadně omezen příjem tuků a vlákniny. Platí zde zákaz veškerého smažení a pečení. Doporučené potraviny:

    Starší chléb, suchary Krupice, rýže, lehké těstoviny, brambory, kaše Nízkotučné mléko, tvaroh Bílek Libové vařené či dušené maso: hovězí, telecí, kuřecí, králičí, treska, cejn, štika Šunka Máslo, sójový, slunečnicový, olivový olej Mrkev, červená řepa, květák, špenát, hlávkový salát, rajčata bez slupky Jablka, meruňky, broskev (bez slupky), banán Cukr, med, džem bez jadérek, kompoty Zelený čaj, káva z melty, malé množství mléka

    Nevhodné potraviny:

    Káva, silný černý čaj, čokoláda, alkohol Celozrný, žitný chléb, vaječné těstoviny Tučné mléko, tvrdý a uzený sýr Žloutek Tučné maso - skopové, vepřové, husa, kachna, zvěřina, vnitřnosti, klobásy, úhoř, platýz Smažené a uzené maso, uzeniny Šlehačka, margarín, sádlo, slanina, řepkový olej Hranolky, bramboráky, knedlíky Zelí, paprika, cibule, pórek, ředkev, ředkvičky, kapusta, tuřín, okurek Veškeré zelené ovoce, hrušky, švestky, angrešt, třešně, ořechy, sušené ovoce Fazole, hrách, čočka, sója Kakao, Chalva Ostré koření - ocet, pepř, hořčice, paprika
     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.