sobota 20. dubna, 05:10 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Elelka
Status:

Aport

Datum: 18.03.2008 20:09
 
Jsem z Afrických fialek, ale nedá mi to se tady nepochlubit winking smiley . Konečně jsem v pěti letech naučila dneska našeho bígla aportovat!!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley Tedy - doufám, že si to bude do zítřka pamatovat spinning smiley sticking its tongue out
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Aport

    Datum: 18.03.2008 20:45
     
    Tak to gratuluju, náš kocour aportuje myšičku.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Aport

     
     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Aport

    Datum: 18.03.2008 20:48
     
    Kuba zase slepice a cyklisty, ale to po něm nechci grinning smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Aport

    Datum: 18.03.2008 22:37
     

    Gratuluji! U bígla je to velký výkon! Klobouk dolů thumbs down

    Hlavně mu to neznechuť tím, že ho budeš mordovat moc dlouho winking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Aport

    Datum: 19.03.2008 05:33
     
    Učit a naučit pětiletého psa nové věci, to trochu trvá winking smiley . Ale za odměnu by si pamatovat měl winking smiley .thumbs down
     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Aport

    Datum: 19.03.2008 13:22
     

    Tak doma to docela funguje, jsem zvědavá jak venku winking smiley , ještě to ale není 100%, občas na mne kouká jak tele sad smiley .

    Aport jsem se ho snažila naučit proto, aby taky na procházkách dělal něco jiného, než jen jel čumákem při zemi. Už ho nebaví se honit s kamarády, po třetím roce začal být poněkud samotářský - musí se sice rozběhnout za každým novým psem v dohledu, ale po očuchání se s ním už "nebaví". Tak snad to vyjde a bude ho aportování bavit. thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Aport

    Datum: 19.03.2008 13:41
     
    Tak ať se zadaří....thumbs down Zasmála jsem se při představě jak ti nese domů ňákýho cyklistu...grinning smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Aport

    Datum: 19.03.2008 17:35
     

    Sic vím prd, že to je pro bígly taková práce, ale že jste mě zároveň poučily, tak to děkuju smiling smiley. Ještě někde zamachruju. grinning smiley

    Gratuluju taky smiling smiley. Kubovi i paničce.

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Aport

    Datum: 19.03.2008 17:56
     
    Venku neaportuje sad smiley - úplně mě ignoruje a zase furt čuchá!!! angry smiley Ale já se nevzdám! Už mu to tak hezky šlo! Aspoň, že máme jakž-takž přivolání winking smiley .
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Aport

    Datum: 19.03.2008 20:14
     

    Hanule: pro bígla je všechno poslouchání problém smiling smiley

     

    Elelka: Aby jakýkoli pes aportoval v místech, kde je hodně jiných vzruchů, musel by mít aportování v krvi nebo perfektní poslušnost. Předpokládám, že jako každý bígl je prožraný, tak mu za každé přivolání dej malý pamlsek a bude chodit časem, až na vyjímky, vždy. Že mu je pět let, nic neznamená. Teprve přichází do nejlepších let. Za celý svůj pejskařský život jsem moc poslušných bíglů neviděla. Je to s nimi těžké winking smiley

     
  • Status:

    Re: Aport

    Datum: 19.03.2008 21:17
     

    Elelko nezoufej ! smiling smiley

    Naučit něco psa, který na to nemá vlohy, je úspěch vždycky ! I doma !thumbs down

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Aport

    Datum: 20.03.2008 10:47
     

    Dík za rady, bígl se asi opravdu moc "kouskům" nenaučí. Mně šlo od začátku hlavně o to, aby nezdrhal a na přivolání přiběhl. Sice nemám 100% úspěšnost, ale jde to. Vzhledem k tomu, že dělám doma, tak jsem s ním prakticky celý den a nepřerostl mi přes hlavu a já jsem vůdce smečky grinning smiley . Jen jednou se mi stalo, že mi zdrhnul skoro na hodinu, jinak je do 5 minut zpátky. Každý den jsem s ním aspoň 3 hodiny ve volném terénu, takže si to užije. Jsem ráda, že s ním mohu chodit navolno (kromě silnic), většina bíglů, které znám, jsou furt na vodítku. Ten aport jsem ho chtěla naučit, aby se taky trochu zabavil a hlavně závidím lidem, kteří mají aportovacího psa, že ho prakticky mají pořád v dohledu (i když si mi zase naříkají, že už mají loket a rameno úplně vyřízené).

    Mňamky jako odměnu dostává vždycky, ale když mu jí dám po aportu, tak už podruhé za míčkem neběží, ale sedí a kouká na kapsu, kdy dostane další a už ho nerozhejbu grinning smiley . Maximálně si vzpomene na to, že hodně mňamek v "dětství" dostával za to, že si lehl, takže chvíli sedí a kouká a chvilkama si při tom lehne - co kdyby... grinning smiley . Asi se s tím budu muset smířit, holt jsem si vybrala "blbé" plemeno, ale pro mne to nejúžasnější smiling smiley , rozhodně si k němu chceme pořídit ještě jednoho. smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Aport

    Datum: 20.03.2008 10:53
     

    Elelko, proto jsem záměrně psala - ňamku po přivolání, ne po aportu grinning smiley

    Aportovacímu psovi je odměnou aport a neaportovacímu psovi je odměnou jásavá, bláznivá pochvala. jako kdyby udělal objev století grinning smiley a to pokaždé, když se mu to alespoň trochu povede.

    Nezoufej. Aport je těžká disciplína a přivolání také. Pro každého psa. winking smiley

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Aport

    Datum: 20.03.2008 11:13
     

    Drahuš - omlouvám se, nějak jsem to "po přivolání" přehlédla. Ale to jsem nezanedbala. Tak jsem ho přivolání naučila. Chodil od mrňákovska navolno, jak mi řekla chovatelka - pes si má hlídat mne a ne já jeho. Schovávala jsem se mu různě za stromy a podobně a hned si mě běžel najít. Taky doteď, když mě ztratí z dohledu, můžu si být jistá, že ho mám zachvíli u nohy.

    Dceřina kamarádka má kolii - borderku, já vím, že jsou to snad nejinteligentnější psi, ta kamarádka se jí taky úžasně věnuje. Je to ještě skoro štěně a co je schopná se naučit, je neuvěřitelné. Takže to mám doma pořád na talíři. sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Aport

    Datum: 20.03.2008 11:41
     

    Jo, máš pravdu, že colie je chytrá a právě proto dělá hodně lumpáren a nezbedností. Nesmí se totiž nudit.... Nuda = zničené věci

    Jestli je štěňko a dělá už různí kousky, je to super, ale všechno rozhodne puberta. V ní totiž všechno "zapomene" a bude se snažit prosadit a páníkové jsou rozčarovaaní, že už všechno pes uměl a najednou neumí nic a začíná se od začátku.... grinning smiley Je to naprosto stejné, jako puberťáci lidští grinning smiley

     

    Svého psíka vychováváš dobře thumbs down

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.