čtvrtek 18. dubna, 20:34 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Aktivity a volný čas
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Aktivity a volný čas
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Klíče od pevnosti Boyard, Hry bez hranic a jiné aktivitky pro děti .....

Datum: 05.03.2008 14:26
 

Podařilo se mi domluvit (ještě se musí nějaké detaily doladit) propůjčení zříceniny Choustník i s přespáním (snad už v květnu), abychom mohli pro děti připravit soutěž Klíče od pevnosti Boyard. Pokud jste to dříve v TV sledovali, hoďte mi sem prosím, jestli si to pamatujete nějaké ty soutěže, co se tam dělali, zkusíme je nějak přizpůsobit naším podmínkám winking smiley

 

[tv-porady.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (01.01.2011 15:39)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678 | další
    Aktuální stránka: 1 z 8
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 14:31
     

    Libi...moc ráda jsem tu soutěž sledovala, ale teď honem se mi nevybavují jednotlivé úkoly. Ale třeba tam bylo spousta takových těch úkolů mezi pavouky, hady, červy a vůbec havětí. Pak další úkoly byly třeba na lanové dráze...ať už zdolávané ručkováním, nebo chůzí (dvojité lano) nebo skluzem. Pak tam bylo dost silových úkolů - vytrhnout zaražený meč ze špalku a přeseknout tlusté lano, tím získat klíč. Nebo lezení po stěně pevnosti.

    A už nevím, ale určitě si postupně vybavím. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 14:42
     

    Tento seriál som milovala! pamätám sa,že ta, skákali bungee jumping a v lete museli zachytiť kľúč,to ale asi nie je nič pre deti.

    Z tých použitelných úloh si vzpomínam,že súťažiaci musel prehádzať hromadu piesku cez sito,niekde v hromade bol schovaný kľúč.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 14:52
     
    Já litovala ty, co museli strkat ruce do těch lahví, co tam byly různý hnusy.
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:16
     

    Jo jo, otec Furra... Taky jsem tenhle pořad zbožňovala. Vybavuji si tu nakloněnou kluzkou stěnu s lezeckými stupy a chyty a taky chlapa se "skořápkama" (taky asi nic pro vás), ale zrovna to s tím pískem a sítem je dost dobrej typ. Taky bylo super, když se museli potápět a proplouvat tím labyrintem zatopených místností, s dýchacím přístrojem, a hledat klíč nebo indície nebo co v nejrůznějším haraburdí. Zrovna jsem na ten pořad v posledních dnech vzpomínala, docela bych se na něj s gustem podívala. Bylo to hrozně napínavý. thumbs down

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:31
     
    Taky na ten pořad vzpomínám. A děti, ty se nemohli dočkat.smiling smiley Dávali to vždy nějak o víkendu, myslím. Ale na disciplíny si nevzpomínám.sad smiley
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:38
     
    Mončo, mám pocit, že když dotyčný vylezl a slezl po té stěně pevnosti, musel hned ještě v tom moři doplavat k bójce, kde byla načasovaná indície, která po určité době shořela.
    Ale jistá si nejsem, jen vidím ty chudáky, jak se plácali v těch docela divokých vlnách, aby to stihli doplavat, než schránka s indícií "blafne".
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:42
     

    Taky se mi hned vybavily vzpomínky!!! Nejvíc si teda pamatuji - ¨podobně jako vy - že tam byla různá havěť. Takže pro děti zřejmě nepoužitelné sad smiley . Obdivovala jsem, co ty lidi někdy dokázali. No a pak byla na konci ještě přece nějaká hádanka nebo ne???

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:44
     
    Stano...jojo. Už to v duchu převádím na děti. Nějaká mobilní lezecká stěna (nebo lanový labyrint), zavěšený klíš, místo moře nějaká překážková dráha... winking smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:45
     
    Dobře použitelný je ten úkol s Ariadninou nití. Já tohle dělala pro pacoše v lese, jen ne za tmy, zavázali si oči a museli jít po hmatu trasu se špagátem, byly tam různé nástrahy stejně jako v tom sklepení. Na konci visela sladká odměna. Vymyslela jsem k tomu nějakou motivačku a mělo to obrovský úspěch.
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:49
     

    Už nevim, ale domnívám se, že museli dát dohromady jedno klíčové slovo z těch indícií, které pak nastavili na nějakém jako trezoru, a když to bylo dobře, začali se přece sypat zlaťáky. A zároveň se pomalu zavírala mříž, teda padací, a oni museli včas vypadnout, páč potom tam vpustili ty lvy. eye popping smiley A ještě mám dojem, že když měli málo indícií, protože jich moc prošustrovali, tak obětovali jednoho ze skupiny, kdo strčil ruku do nějaký kovaný lví hlavy nebo co, odkud sice dostal náhradní indícii, ale zůstal v té hlavě rukou uvězněn a nemohl se zúčastnit finále - hrabání zlaťáků.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:51
     

    děkuju, děkuju, jen tak dál please smiley flower smiley

     

    zjišťuju, že si to už pořádně nepamatuju, kdyby tak aspoň byl na netu ke stáhnutí nějaký archivní díl confused smiley, ten nápad s klíčem v hromadě písku, Ariadnina niť, to je určitě využitelné winking smiley , nějaké nádoby naplněné hnusy taky seženeme, půjde o starší děcka, takže trochu zážitkový pedagogiky neuškodí grinning smiley (pokud je vrátíme domů v jakžtakž použitelném stavu)

     

    máme v plánu i nějaké kostýmy na otce Fura, Paklíče a Pačesa winking smiley

     

    - nějaké úkoly byly za účelem sběru klíčů a ty další za účelem sběru indícií, a když si nebyli jisti, tak museli obětovat hráče, je to tak, že jo confused smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:52
     

    Konec byl to nejlepší, tedy hlavně to, co bavilo mě, jak jinak smiling smiley. Hádání slova podle po celou soutěž sbíraných indicií a nápověd od otce Fury, když mysleli, že uhádli, rozestavili se na ty písmenné značky a na vyměřený čas se buď otevřela brána a vysypaly zlaté dukáty nebo ne smiling smiley.

    Jedním z úkolů bylo i hledání schránky s indicíí při skládání "puzzle" nebo něčeho takového, prostě hlavolam na zemi - tak dlouho se dílky posouvaly, až pokud byl vyřešen správně, se odhalila ta dlaždice, pod níž se ukrývala schránka s indicií.

    Strkání tlapek mezi havěť by se dle mého dalo nahradit třeba aspoň tím, že v nádobách budou "známé neznámé" věci, něco jako když se dělá seznámení se světem nevidomých formou dotekových instalací, však určo víš, co myslím, Libi.

    Pak ještě nějaké chození po laně by šlo, to lze dát i nízko po nádvoří, nemusí to být přece natažené nad skutečnou propastí - délka nějaká rozumně zvládnutelná, prostě něco jak klasika ze dvou lan nad řekou. No a když přejde, má schránku na druhém konci, když ne, nemá.

    Víc mě zatím nenapadlo.

    Chudák Choustník thumbs down grinning smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:52
     
    Koukám, že jsme na Pevnost čučely všechny smiling smiley.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Klíče od pevnosti Boyard

    Datum: 05.03.2008 15:53
     

    Stano díky, koukám, že jsme se příspěvkem minuly winking smiley , já už si to fakt takhle do detailu nepamatuju, jdu pročítat nápady od Hanule flower smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Aktivity a volný čas (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.