pátek 29. března, 12:47 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: maruska
Status: nováček

dětská psychologie

Datum: 18.03.2007 17:12
 
Dobrý den.Prosím vás nemáte nějakej tip na nějakou dobrou knížku o dětské psychologii? Nebo nějakou internetovou stránku. Docela se o to zajímám, ale pořád nemůžu na žadnou pořádnou knihu narazit. Děkuji
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Renča

    Re: dětská psychologie

    Datum: 06.10.2009 13:47
     

    Dobré odpoledne, můj problém je nejspíš moje zanedbaná nedůslednost. Mám ,dnes už, 7-letého chlapce, kterému všechno co řeknu musím opakovat několikrát a stejně si to udělá po svém. Zakázala jsem mu počítač a tak na něj nechodí, ale nepoučil se :-(. je mu to tak nějak jedno. Když si na potřetí neuklidí hračky, tak mu se schovám. Je vzteklý, ale v zápětí andílek. když si postaví hlavu tak s ním nehnu. Vím, že křikem toho moc nezmůžu, ale někdy prostě hlas přeskočí a pak je to itálie, mě to pak mrzí, že se to dalo zvládnout jinak a dávám pak vinu sobě, že jsem máma, která to nezvládá. Nemáme tatínka a bydlíme s mými rodiči, kde se to občas taky kříží, z čehož on, samozřejmě těží, ale je to lepší a stabilizovanější. Nejvíc mě ale mrzí, že si ze mě nic moc nedělá a moje slovo pro něj nemá žádnou váhu. Aspoň to tak vypadá. Vím, že pa o těch věcech přemýšlí, ale připadá mi, že se zavírá do sebe, navenek zlobí a uvnitř se pak trápí. psycholožka mi řekla, že je to normální dítě.... tak nevím. Jsem normální máma?

    Díky za reakci Renča

     
  • Autor: Reklama

    Re: dětská psychologie

     
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Lucie.l28

    Re: dětská psychologie

    Datum: 11.11.2009 10:28
     

    Já to se svojí dcerou měla dost podobné, po jednom takovém dalším záchvatu, kdy mi s toho začala až promodrávat, protože jí docházel dech, jsem jí prostě popadla a sešvihala jí kopřivama, možná vám to bude připadat jako trýznění, ale opravdu to pomohlo, od té doby se už záchvaty nikdy neopakovali.

    Kopřivy dítěti nijak neublíží, ale dost pomohou, když jí dáte na zadek tak si to nebude pamatovat tak dlouho, kdežto po tomto ( vyprasku kopřivami ) si to bude pamatovat už navěky.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Radka Řehořová

    Re: dětská psychologie

    Datum: 25.11.2009 21:57
     

    Milá Markéto,

    úplně náhodou v zoufalství a bezmocnosti ,neschopná řešit problém s dcerou ,jsem si sedla k internetu,a našla tam skoro rok starý dotaz ,který naznačuje podobný problém jako mám já . Podařilo se Vám tenkrát to nějak vyřešit ?

    děkuji Radka

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Ludmila

    Re: dětská psychologie

    Datum: 12.01.2010 12:34
     

    Dobrý den,mám 4,5letého syna a je strašně lítostivý kvuli každe blbosti pláče a je smutný.Občas se i vzteká když mu něco nejde tak jak by chtěl on a rozpláče se.Nevím co s ním.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    danyada

    Re: dětská psychologie

    Datum: 06.02.2010 13:52
     

    Dobrý den.

    Mám 7letou dceru a náš problém začal před třema měsíci. Tenkrát dcera zvracela a od té doby se bojí polykat jídlo.

    Jídlo které dříve měla ráda nesní (to radši řekne že ji nechutná). Jedno sousto musí rožvýkávat třeba 10minut a pak to po malých kouskách začíná polykat.Nejhorší jsou obědyangry smiley angry smiley angry smiley . Na začátku jídlo taky vyplyvovávala do koše(aby ji nikdo neviděl) a potom řekla že už to spolkla. Jíst sušenky ji nedělá takový problém, i když to není ono! Byly jsme v nemocnici na vyšetření a vše je v pořádku.Byly jsme i 2x u kinezioložky a to nám taky nepomohlo.

    Opravdu nevím co si mám s ní počít. Jak ji mám vysvětlit že se nemusí ničeho bát.Opravdu je to strašné

    Díky za odpověď Jana

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dětská psychologie

    Datum: 06.02.2010 15:22
     

    A co začít s něčím "tekutým" - jogurty, přesnídávky??? Tam není přežvykování potřeba a časem by jí to třeba přešlo. Ale žádnou osobní zkušenost s něčím takovým nemám.

     

    Anebo pak zkusit oslovit někoho takového:

    [neffira.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (06.02.2010 15:29)
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: dětská psychologie

    Datum: 06.02.2010 17:50
     

    Já bych řekla, že je to hodně vážný problém a nechápu, že už vás dávno neposlali nejméně k psychologovi, spíš bych řekla, že je to na psychiatra. Tady může amatérská pomoc víc uškodit než pomoct.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: dětská psychologie

    Datum: 07.02.2010 11:47
     

    Tak mamince nezbude nic jiného než vše se snažit dělat na kaši to znamená mixování později ubírat v mixování a nechávat postupně většší kousky, aby si zvykala. To by stálo za zkoušku.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Petra98654

    Re: dětská psychologie

    Datum: 28.03.2010 08:36
     

    Renčo,

    mám úplně stejný problém, s tím rozdílem, že taťku máme a ten jediný na syna platí. jinak nikoho jiného moc nerespektuje. dělá si věci po svém, občas příjde ze školy pozdě, ale vždycky pro to má nějaké vysvětlení, samozřejmě důležitější než cokoli jiného. také se snažím nekřičet, ale někdy je to neúnosné. zákazy moc neplatí, mám totiž pocit, že zákaz ho mrzí chvíli a po týdnu mu zakázaná věc (počítač, oblíbený seriál atd.) vůbec nechybí. nejhorší je, že se poslední dobou hrozně nudí. jeho další velký problém je, že na svůj věk je nadprůměrně inteligentní a spousta aktivit a hraček určených pro jeho věkovou kategorii ho nudí a obtěžuje. navíc máme teď půlroční mimčo a toho času na něj už taky tolik nemám. návštěvu psychologa teď právě zvažujeme.

     
  • Autor: SisiS
    Status: nováček

    Re: dětská psychologie

    Datum: 15.07.2010 18:32
     

    Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s dětmi co si myslí že jsou nějaké zvíře nebo tak? Syn,v dubnu měl 6 let, si v poslední době "hraje" na to že je dinosaurus, pes, kočka, momentálně Kuky, a to i venku a nejhorší je že i se skřekama, napodobování pohybů atd.. Je to nepříjemné a nevíme jak ho toho zbavit sad smiley Při plavání v bazénu začne štěkat atd sad smiley Poradíte nám někdo? Moc děkujem

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: dětská psychologie

    Datum: 15.07.2010 22:20
     
    SisiS napsal(a):

    Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s dětmi co si myslí že jsou nějaké zvíře nebo tak? Syn,v dubnu měl 6 let, si v poslední době "hraje" na to že je dinosaurus, pes, kočka, momentálně Kuky, a to i venku a nejhorší je že i se skřekama, napodobování pohybů atd.. Je to nepříjemné a nevíme jak ho toho zbavit sad smiley Při plavání v bazénu začne štěkat atd sad smiley Poradíte nám někdo? Moc děkujem


    Ahoj, ja na tom tedy nic spatneho nevidim. Pripada mi to celkem normalni. Alespon, soude podle meho syna. Ten si taky obcas hraje treba na pejska, kocicku apod. Chce abych ho ho krmila nebo dela, ze ma nekde pelisek. Prameni to zrejme z jeho touhy po zviratku, ale ani u tveho synka mi to neprijde nejak neprirozene. Tedy je fakt, ze to nedela venku, to by se stydel, ale taky uz mu bude skoro devet. V sesti by to asi taky neresil.

    Jeste jsem zapomnela, taky obcas u nas pobyva nejaky ten Pokemon (nejcasteji Pikachu) nebo jina priserka.winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Didi (15.07.2010 22:24)
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Nikola

    Re: dětská psychologie

    Datum: 27.08.2010 10:11
     

    Dobrý den,

    chtěla bych poprosit o radu. Žiju s přítelem, který má z předešlého manželství 4 letého syna.Teď přes prázdniny, je týden u nás a týden u své matky. Jelikož má jeho matka nového přítele, syna posílá na ten týden, co ho má mýt ke svým rodičům.Poslední dobou se to stupňuje. A náš problém spočívá v tom, že poslední dobou je malej daleko víc zakřiknutej, čím dál častěji pláče a nechce s námi vůbec mluvit. Je trucovitý, drzý...Kdykoli řekne , že je mu smutno po mamince, zvednu telefon a voláme jí...jenže po hovoru je daleko víc lítostivý a daleko víc pláče..Když se jeho matky zeptáme, co s ním je, vždy nám odpoví, že jí takové věci nedělá a u ní je hodný.Děláme něco špatně? confused smiley

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: dětská psychologie

    Datum: 27.08.2010 13:01
     


    Didi napsal(a):
    SisiS napsal(a):

    Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s dětmi co si myslí že jsou nějaké zvíře nebo tak? Syn,v dubnu měl 6 let, si v poslední době "hraje" na to že je dinosaurus, pes, kočka, momentálně Kuky, a to i venku a nejhorší je že i se skřekama, napodobování pohybů atd.. Je to nepříjemné a nevíme jak ho toho zbavit sad smiley Při plavání v bazénu začne štěkat atd sad smiley Poradíte nám někdo? Moc děkujem


    Ahoj, ja na tom tedy nic spatneho nevidim. Pripada mi to celkem normalni. Alespon, soude podle meho syna. Ten si taky obcas hraje treba na pejska, kocicku apod. Chce abych ho ho krmila nebo dela, ze ma nekde pelisek. Prameni to zrejme z jeho touhy po zviratku, ale ani u tveho synka mi to neprijde nejak neprirozene. Tedy je fakt, ze to nedela venku, to by se stydel, ale taky uz mu bude skoro devet. V sesti by to asi taky neresil.

    Jeste jsem zapomnela, taky obcas u nas pobyva nejaky ten Pokemon (nejcasteji Pikachu) nebo jina priserka.winking smiley

    U nás si děcka nejčastěji hrají na prasata, protože jiný výraz než chlívek pro jejich pokoj někdy nemám.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: dětská psychologie

    Datum: 27.08.2010 14:49
     

    U nás je to pořád pes a už jsem ji to musela odnaučova t.Mluvíme někde i s cizíma lidma a ona do toho udělá psa i s rukama jako když prosí.Vyčíhali jsme , že je to vždy v tom okamžiku , když neví co by řekla tak na sebe takto upoutává pozornost.Jelikož půjde do školy tak je určen pro ní závazek ,že s tím přestane než půjde do školy.Snaží se to nedělat ,ale stejně na to asi myslí ,jelikož pak nám dá otázku:,,jestli pAK jsis něčeho všimla." .Já na to zapomenu a pak řekne no přecě už to nedělám. Tak to bude asi opravdu těžké ji to odnaučit.confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dětská psychologie

    Datum: 27.08.2010 22:36
     


    SisiS napsal(a):

    Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s dětmi co si myslí že jsou nějaké zvíře nebo tak? Syn,v dubnu měl 6 let, si v poslední době "hraje" na to že je dinosaurus, pes, kočka, momentálně Kuky, a to i venku a nejhorší je že i se skřekama, napodobování pohybů atd.. Je to nepříjemné a nevíme jak ho toho zbavit sad smiley Při plavání v bazénu začne štěkat atd sad smiley Poradíte nám někdo? Moc děkujem

    kamarádky dcera se již druhým rokem "přeměňuje" do pohádkových postav a nutí celé okolí tuto "hru" hrát s ní. Takže kamarádku třeba oslovuje "Pane Spejble" a chce, aby jí ona oslovovala "Hurvínku", což je vzhledem k jejich pohlaví a navíc třeba v autobuse vskutku hodně netradiční a občas už prý zažila hodně zajímavé situace grinning smiley. Nejdřív jí to rozmlouvala, vysvětlovala, teď už se toho zúčastňuje a doufá, že někdy to přejít musí... smiling smiley

    Ale mě trochu šokovalo, když mi při návštěvě řekla: Teto, co chceš být? Maková panenka nebo víla Ariel??? eye popping smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.