sobota 20. dubna, 08:00 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: maruska
Status: nováček

dětská psychologie

Datum: 18.03.2007 17:12
 
Dobrý den.Prosím vás nemáte nějakej tip na nějakou dobrou knížku o dětské psychologii? Nebo nějakou internetovou stránku. Docela se o to zajímám, ale pořád nemůžu na žadnou pořádnou knihu narazit. Děkuji
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dětská psychologie

    Datum: 19.03.2007 08:14
     

    maruško, tuším, že tady je někde diskuze o výchově dětí a doporučené literatuře. Tam bylo doporučováno myslím hned několik knih.

    Já mám doma:

    Zdeněk Matějček: Po dobrém, nebo po zlém?

    Julián Melgosa, Raul Posse: Umění výchovy dítěte.

     
  • Autor: Reklama

    Re: dětská psychologie

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dětská psychologie

    Datum: 19.03.2007 08:15
     
    více tady: [www.week.cz]
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: dětská psychologie

    Datum: 20.03.2007 11:34
     

    Zd. Matějček: Dítě, rodina a psychologické poradenství

    Zd. Matějček: Po dobrém nebo po zlém?

    Zd. Matějček: Co, kdy a jak ve výchově dětí?

    J.Dobson: Dětský vzdor

     
  • Autor: HANA15
    Status: začátečník

    Re: dětská psychologie

    Datum: 20.03.2007 12:33
     
    Vydavatelstvi grada v posledni době něco vydala myslim že je to 4 vydání po pečlivým prozkoumání a měla by být upravenějši ale nejsem si jista jestli přimo grada nějaky prospekty jsme měly v práci a pokud chceš něco odbornějšího tak to je nepřípustný pro občany aspon v tyhle zemi
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: dětská psychologie

    Datum: 20.03.2007 13:06
     
    A co Vývojová psychologie od Vágnerové?!winking smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Marketa Kadlcikova

    Re: dětská psychologie

    Datum: 16.12.2008 12:48
     

    Dobry den,mam syna 9let.Chodi do treti tridy.Je chytry,ale v posledni dobe se zmenilo jeho chovani jak ve skole tak i doma.Je nesoustredeny a nechce si psat domaci ukoly.Nosi poznamky za vyrusovani a neplneni ukolu.Veci do skoly si zacne delat kolem druhe hodiny a vecer v sest jeste nema nic udelano.Kdyz na nej nahlednu,tak jen sedi a diva se jakoby nic.Vzdy byl vstricny a chapal,ze ma povinosti.Dekuji za odpoved.S pozdravem Marketa Kadlcikova

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: dětská psychologie

    Datum: 16.12.2008 13:02
     

    Muze to mit spoustu pricin. Nejake problemy v rodine nebo ve skole (sikana, apod.), mohly by to byt treba i skryte zdravotni problemy, pricin muze byt hodne. Zkusila bych nejprve zapatrat timto smerem, zda je vse v poradku, protoze dite se tezko zmeni "jen tak" pro nic za nic.

    Preji hodne stesti v teto nelehke uloze.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: dětská psychologie

    Datum: 17.04.2009 12:26
     

    Někdy mám pocit ,že jsem tyran. Když to příjde na dítě ,že se začne trochu vztekat a nemá to konce ,tak se tedy neudržím a začnu i zvyšovat hlas.Ty děti si vás úplně vychutnávají. Malý příklad ,jak jsem já dopadla. Malá se chtěla s dětma domluvit a ono to prostě nešlo ,začali se překřikovat a ona ,aby namusela je poslouchat ,tak si dala ruce na uši. Po skončení této debaty se rozbrečela ,že nemohla dokončit svou řeč. Já ji ujišťovala,že může už říci co chtěla,ale to už nebyla ta správná situace. Celou cestu až domů neustála říkala ,ale já to chtěla říci a oni mě nenechali. Opakovala to neustále. Já dělala mrtvého brouka . {asi to není to pravé ořechové} . Babi ,babi babi neustále provokovala,že mám jako poslouchat a mě teda už nervy opravdu vytekly. Tak jsem ji jednu šoupla na zadek. A řeknu vám ,že ta malá potvůrka to vydržela aschválně kňourat ještě asi 2o minut no měla jsem co dělat abych to vydejchala. Já měla nervy na pochodu a to dítě si to opravdu vychutnávalo. Tak nevím co z těch našich dětí jednou bude ,doufám,že jednou to bude slušný člověk {už aby to bylo}.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    LucieSvobodová

    Re: dětská psychologie

    Datum: 05.08.2009 13:53
     

    Dobrý den,je mi 27 a mám dvouletou dceru.Byl to můj pokad a nejhodnější děťátko na světě.Nikdy jsem s ní neměla žádný problém,byla hodná,hezky jedla,spinkala,neplakala nikdy zbytečně.Ale poslední dny,možná týdny je s ní naprosto k nevydržení.Pořád se vzteká,i když k tomu nemá ani žádný důvod - např. si sedne na gauč,hraje si a najednou začne do hračky tlouct a vřískat - neposlechne na nic a hlavně nikoho (mě,manžela,prarodiče,které má tolik ráda) - můžeme opakovat 100x nedělej to atd.,ale pokud nejde a neudělá to,tak se alespoň začne vztekat.Občas až tak,že se začně svíjet a vřískat na zemi.Což je,nejen pro mě,opravdu otřesné.Vůbec nevím,jak se v těch jejích "záchvatech" vzteku chovat.Jestli na ni mám spíš mile nebo jí naplácat nebo nevím co.Už jsem z toho úplně zoufalá a nechápu,kam se ta moje hodná princezna ztratila.Děkuji za radu,Lucie

     
  • Autor: Jack
    Status:

    Re: dětská psychologie

    Datum: 05.08.2009 16:17
     

    Lucie, nevím, jestli Ti to alespoň trochu pomůže, ale chování Tvé dcery je v tomto věku naprosto v pořádku a ta "hodná princezna", jak píšeš, se Ti zase poměrně brzy vrátí. Nachází se ve fázi vzdoru, která je pro její další vývoj nesmírně důležitá. Nezbývá Ti tedy, než se obrnit trpělivosti a doufat, že ji to brzy přejde. Rozhodně ji za to vztekání netrestejte, to by bylo špatné, spíše se snažte zjistit kdy nejčastěji se dítě vzteká (jestli když ji třeba vyrušíte z nějaké činnosti). Těžko asi v tomto radit, protože každé dítě tuto fázi prožívá poněkud odlišně, ale obecně se doporučuje poslat dítě se vyvztekat do jiné místnosti, nebo raději sama odejít, pokud by hrozilo, že použiješ fyzický trest.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Petra12345

    Re: dětská psychologie

    Datum: 12.08.2009 12:00
     

    Ahojky já jsem na tom podobně jako vy já mám také dvouletou holčičku taky byla moc hodná ale ted se pořád vzteká vadí ji otevřená okna a dveře vždycky se taky začne strašně vztekat už jsem se ji to pokoušela kolikrát vysvětlovat a nic tak zavíráme všechno co ji vadí nedávno moje kamarádka uspávala malého v kočárku a moje malá beruška když ji vyděla jak ho houpe tak začla šíleně vyvádět a toho chvilku před tím houpala i ona vůbec se v ní poslední dobou nevyznávám.Taky doufám že ji to brzy přejde ale musíme mýt snima trpělivost.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: dětská psychologie

    Datum: 05.09.2009 18:19
     

    Dítě které neposlouchá a vede si tu svou nechat a vydržet. Když to graduje tak se snažte dělat to samé a muhu říci ,že v některých případech to i pomáhá. Jinak je to hrozně složiité utišit a zároveň být klidná. Mějte pevné nervy a hlavně výdrž. Je fakt ,že naší je už pět let a ztrácí se tahle ta povaha.Doktorka říkala ,že musíme být trpěliví všićhni doma. No byla to fuška. thumbs down thumbs down thumbs down confused smiley confused smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Mirka Hronková

    Re: dětská psychologie

    Datum: 29.09.2009 14:26
     

    Dobrý den,mám šesti letou dceru a asi tak 10krát deně se mě ptá, jestli jí mám ráda.A to jí to sama od sebe říkám pořád.Už mi to začíná vadit.Vždy jí odpovím, že jí mám moc a moc ráda a ona se mě přesto zase zeptá.Už nevím co mám dělat.Mirka

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: dětská psychologie

    Datum: 30.09.2009 10:22
     

    Mirko, z Vašeho dotazu není zřejmé, jak dlouho situace trvá a jestli v životě dcery nedošlo k nějaké změně, která by mohla mít vliv na její chování (např. změny v rodině - narození sourozence, neshody mezi rodiči; nástup do ZŠ; zdravotní potíže). I přes Vaše ujišťování, může dcera subjektivně prožívat nespokojenost, pocity nedostatku pozornosti, emoční podpory. Vedle slovního vyjadřování, jak ji máte ráda, můžete zkusit hledat chvilky, kdy Vás bude mít jen sama pro sebe, pohladit ji, pochválit, hledat společná témata pro vzájemnou komunikaci, nabídnout společnou rodinnou aktivitu, která by potvrdila pocit sounáležitosti.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.