čtvrtek 25. dubna, 14:40 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Děti nečtou...

Datum: 19.02.2007 11:10
 

Dnes jsem na Seznamu četla tento článek, a bohužel mu musím dát za pravdu.

[www.novinky.cz]

 

Moje starší dcera čte. Sice míň, než dřív, ale čte. Zato mladší přestala. A to si myslím, že základ měla dobrý. Chodila se mnou do knihovny ještě než nastoupila do školy (protože už četla), bavilo jí to a já se těšila, že jí snesu z půdy další knihy. Teď prostě přestala, čte akorát to, co do školy potřebuje a nelze ji nijak donutit. Vzor má, my s mužem čteme. Čtení jí jde, ze třídy čte nejlíp. Ale jak ji k tomu přimět?!confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 6 z 7
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 21:20
     

    U nás tedy až letos od třetí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Děti nečtou...

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 23:05
     

    U nás též až od třetí,ale problém s tím snad nebude,obě holky čtou docela dost

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 23:34
     

    u nás nebyl s čtenářským deníkem na dolním stupni problém - po delším váhání vybrali jednu z mnoha přečtených knih, opsali název a autora (občas i bez chyb) a nakreslili výpravný obrázek přes dvě strany, plný detailů zbraní, bitev či jiných podrobností... smiling smiley 

    Problém nastal později, kdy bylo potřeba napsat děj. nono smiley

    Pro ilustrac:i Robinson pocházel z Yorku...popis dětství a eskapád, které způsobily, že se plavil někam do horoucích pekel...a jeho loď ztroskotala a on zůstal žít sám na ostrově mnoho let. Nějak kluci nerozuměli tomu, co je na popisu špatně. smiling smiley

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.09.2013 07:16
     

    Tak do horoucích pekel mě dostalo grinning smiley Asi to překopíruju do oficiální anotace na našem webu grinning smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.09.2013 10:48
     

    A knížky si můžou vybírat sami, nebo jedou podle učitelky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.09.2013 10:50
     

    Trixi, mají doporučené, ale když si vyberou svoji, tak to nevadí.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.09.2013 11:00
     

    thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.09.2013 20:45
     

    U nás mohou sami.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 24.09.2013 17:52
     

    Je to pravda, ale snažím se pořád nějakým stylem podstrkovat vnučce knížky,které by ji mohly bavit.Začínala Čtyřlístkem a snad se to trochu protrhlo i jinou četbou.Budu to pořád předkládat,protože já sama čtu dost a chci aby si to osvojila.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 25.09.2013 14:22
     

    balanc, zdravím, už jsme si říkaly, kde je ti konec!

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 26.09.2013 20:13
     

    Anavi odpověděla bys mi prosím vedle na tu angličtinu winking smiley dík! mě bavilo číst hrozně moc...já měla deník hooodně tlustej a před pár lety jsem si ho psala sama pro sebe, teda spíš jen takový seznam knížek co jsem za rok přečetla eye rolling smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 26.09.2013 20:20
     



    suee napsal(a):

    Anavi odpověděla bys mi prosím vedle na tu angličtinu winking smiley dík! mě bavilo číst hrozně moc...já měla deník hooodně tlustej a před pár lety jsem si ho psala sama pro sebe, teda spíš jen takový seznam knížek co jsem za rok přečetla eye rolling smiley

    To jsem měla vždycky v plánu, zapsat si každou přečtenou knihu - jen tak pro sebe, bohužel jsem lajdák a tak jsem si takový čtenářský deník psala vždy jen krátce.

    Loni v zimě jsem se teda dokopala a sepsala si seznam knížek, co mám smoking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 27.09.2013 09:40
     

    Já si podobný deník vedla na stidiích...a všechny ty údaje dobré k tomu, abych pak knihu mohla použít v seznamu literatury na nějaké té seminárce, diplomce a tak... winking smiley Hodilo se to. Když knihu vrátíš do knihovny a pak potřebuješ údaje....... grinning smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 27.09.2013 11:22
     

    Syna knihomola úplatkem dostrkala babička psát si seznam všech přečtených knih ve Wordu (název, autor, ilustrace, nakladatelství, rok, počet stran). Čtyři roky to funguje, po několikerém připomenutí si asi tak jednou za dva měsíce zapisuje.

    Je to docela zajímavé čtení. coffe smiley Kluk čte už od 4,5 roku, naše knihovny má zmáknuté (i několikrát, ale zas některé knihy ho nelákaly), teď má 13 let.

    Ulovila jsem už k Vánocům, pro nás dospěláky:

    [www.kosmas.cz

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 05.10.2013 22:23
     

    Moje mati byla take knihomol. Mela knihovnu doslova narvanou detektivkama, ktere milovala smiling smiley Vymenovala si knizky i ze sousedama, kteri meli take detektivky radi ...

    Kdyz si s knizkou sedla na zachod, tak se tam dlouho nikdo nedostal winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rejpal (05.10.2013 22:51)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.