úterý 23. dubna, 22:28 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Děti nečtou...

Datum: 19.02.2007 11:10
 

Dnes jsem na Seznamu četla tento článek, a bohužel mu musím dát za pravdu.

[www.novinky.cz]

 

Moje starší dcera čte. Sice míň, než dřív, ale čte. Zato mladší přestala. A to si myslím, že základ měla dobrý. Chodila se mnou do knihovny ještě než nastoupila do školy (protože už četla), bavilo jí to a já se těšila, že jí snesu z půdy další knihy. Teď prostě přestala, čte akorát to, co do školy potřebuje a nelze ji nijak donutit. Vzor má, my s mužem čteme. Čtení jí jde, ze třídy čte nejlíp. Ale jak ji k tomu přimět?!confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 4 z 7
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 17.09.2013 22:29
     

    Zazrak, donutila jsem sveho syna cist a dneska nechtel jit spat, ze ta knizka je tak napinava a ze chce cist dal! eye popping smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Děti nečtou...

     
     
  • Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 17.09.2013 22:31
     

    Děti jsou vizitkou rodičů winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 17.09.2013 22:34
     

    Jak to myslis? Jako, a) ze chodim pozde spat nebo b) ze nectu? grinning smiley

    budulinkova napsal(a):

    Děti jsou vizitkou rodičů winking smiley

     
  • Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 17.09.2013 22:40
     

    žádné a) nebo b) prostě každé dítě je vizitkou rodičů, geny a výchova jsou to jednoduché počty thumbs down

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 17.09.2013 22:42
     

    Ja jsem byla od malicka knihomol. winking smiley

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 17.09.2013 22:43
     

    Není to pravda Hano...moje rodiče vůbec nečetli,já strašně moc..i při baterce,rodiče to považovali za ztrátu času..pamatuju si,že v 50. a 60.letech chodili po domech prodejci s kuframa knížek a matka často koupila knížku 2-3x..kupovala je asi podle vzhledu..já jsem se těšila hlavně na vánoce na knížky,které nám kupovala prateta..jednou jsem počítala,že jsem prošla za život asi přes 20 knihoven,které jsem navštěvovala...vzala jsem si taky čtenáře,mám 2 děti,dospělé /dcera 41,syn 31 let/ a syn taky čte a dcera vůbec né a myslím,že ani už nezačne..pamatuju si,že si vždycky stěžovala když jsme všichni četli a ona se chtěla bavit..je hodně hovorná dodnes..je to v povaze

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 17.09.2013 22:48
     

    Skokanko: u nas to same. Matka, dcera knihomolky,( chodila jsem od 1. tridy do knihovny, pozdeji do 2 najednou,) otec take rad cetl, bracha nanejvys casopis.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 17.09.2013 23:00
     



    budulinkova napsal(a):

    žádné a) nebo b) prostě každé dítě je vizitkou rodičů, geny a výchova jsou to jednoduché počty thumbs down

    Nesouhlasím nono smiley vše se ani výchovou nedá ovlivnit a ani geny se nemusí dědit ... nono smiley

    Mám ráda odmalička zvířata, zejména psy a kočky a oba moji rodiče zrovna nebyli milovníky těchto mazlíčků, takže ani výchova, ani geny grinning smiley 

    A já čtu hodně , jedna dcera četla odmalička několikanásobně raději než druhá, kde jsou geny a výchova? grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 09:19
     

    povzdechy že děti nečtou, mně baví, mám v živé paměti lamentace nade mnou, že pořád jenom čtu, čili zahálím a měla bych dělat něco užitečného grinning smiley

     

    Knihomol jsem já a dvě ze tří dětí, z toho jeden sám od sebe a mladší brácha nejspíš napodobil staršího.

    Můj knihomol obecný dostal ke druhým narozeninám knihu, takou tu dětskou encyklopedii, kde jel obrázek se spoustou detailů (krajinka s domečky, zvířaty, traktory, lidmi..). Tu začal "číst" a tak do třech se od ní nehnul, já znala zpaměti co kde je, bez koukání na obrázek jsem vedla konverzaci. Knížka je snad o centimetr tlustší kvůli věčným opravám izolepou. Dodnes (13) ji odmítá darovat dál, snad jenom opatrně pod dozorem půjčit smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (18.09.2013 09:27)
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 09:37
     

    Geny o určitě nebudou a výchova taky ne. nono smiley Rodiče také nečetli, (táta pak až v důchodu, ale to už byl doma pořádný výběr) Doma byla akorát jedna stará kuchařka, jinak knížka žádná. Ale, měla jsem bratrance knihkupce a tím pádem mi teta posílala každý svátek, narozeniny a vánoce knížku. Vždycky jsem se hrozně těšila a počítala dny, kdy zase dostanu knihu novou. Chodila jsem do školní i městské knihovny a četla a četla. Pro maminku to taky byla ztráta času, vždycky mě strašila, že budu naložená jen v knihách a že schniju ve špíně. spinning smiley sticking its tongue out .

    Čtení mě chytlo na přelomu 2 - 3 třídy, když se mi dostal do ruky od Johna Steinbecka-Červený koníček (Ryzáček). Pak už jsem byla k neudržení.

    Nakonec to dopadlo tak, že jsem se přihlásila na knihkupeckou školu a vydržela u knih až do důchodu.

    Od 15 let až do 58. winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil hespa (18.09.2013 09:38)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 09:44
     

    Me bavilo cteni tak, ze jsem na prelomu 2 a 3 tridy o prazdninach u babicky prelouskala Cachtickou pani ve slovenstine. grinning smiley To jsem si proste nemohla nechat ujit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 12:37
     

    Byla jsem též knihomol. pamatuji si, jak mou matku vytáčelo, že jsem šla utírat nádobí a u toho četla knihu položenou na kuchlince smiling smiley. Teď na to vůbec nemám čas sad smiley. Stíhám tak max časopisy o zahradě. stydlin smiley

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 13:14
     

    Knihomol jsem byla vždycky a zůstalo mi to dodnes smiling smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 13:24
     

    Knihomolem byla, jsem a budu grinning smiley

     

    Ivčo , oželím ledasco - televizi, filmy, ale knihy ne nono smiley 

    A protože času je v dnešní uspěchané době málo, tak si zejména čtu každý den před spaním, někdy i hodinu a víc, někdy méně, záleží kdy se dokopu do postele .

    A když byly děti malé a času na mateřské hodně poskrovnu, naučila jsem se číst po chvílkách , v televizi bylo stejně málo pořadů, počítače nebyly, video v plenkách grinning smiley

    A když mám relax na zahradě, tak s knihou, když upršené odpoledne na podzim, v zimě - tak u krbu s knihou flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 13:30
     

    dago, copak já si dokážu na zahradě sednout??? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    A když si ji vezmu do postele, usnu u druhé stránky smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.