úterý 23. dubna, 14:13 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Děti nečtou...

Datum: 19.02.2007 11:10
 

Dnes jsem na Seznamu četla tento článek, a bohužel mu musím dát za pravdu.

[www.novinky.cz]

 

Moje starší dcera čte. Sice míň, než dřív, ale čte. Zato mladší přestala. A to si myslím, že základ měla dobrý. Chodila se mnou do knihovny ještě než nastoupila do školy (protože už četla), bavilo jí to a já se těšila, že jí snesu z půdy další knihy. Teď prostě přestala, čte akorát to, co do školy potřebuje a nelze ji nijak donutit. Vzor má, my s mužem čteme. Čtení jí jde, ze třídy čte nejlíp. Ale jak ji k tomu přimět?!confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 08.06.2008 20:37
     
    Děti k tomu musíme trochu popostrčit.Já se snažím povídat dle knížky pohádky coffe smiley a různé obrázkové knížky nechám vyprávět svou vnučku a ta si opravdu ty texty sama i předělá dle svého.A baví ji knížky zatím všechny co vlastní.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Děti nečtou...

     
     
  • Status: nováček

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 27.09.2008 12:08
     

    ahoj jsem tu nova a potrebuji radu,,moje mala je dizlektik.please smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 26.02.2010 13:06
     

    Zaujalo mě toto téma.Musím opravdu říci ,že děti vzhledem k tomu ,že rodina má počítač tak nečtou. I na počítači jim dělá problém přečíst něco co by mohlo být pro ně zajímavé.Já jsem to pojala tak že svým vnoučatům hodně předčítám a při tom měním hlasy podle toho co čtu.Občas jdu hlídat děti i k sousedce a tam po mě chtějí abych jim četla na dobrou noc.Nechci si fandit ,ale už se prý na to klepou ,když je budu hlídat. Moje vnoučata jsou taky rády a snaží se i sama něco jako by číst. Na tohle jsou dobré knížky s doplňováním slov podle obrázků.

     
  • Autor: Berenika
    Status: nováček

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 28.06.2013 09:00
     

    Ono hodně záleží na tom, jaké knihy mají děti s dispozici.... dneska ten počítat prostě pozornost přebírá, a s tím se musí počítat. Ale myslím, že Kindle by mohl zachránit situaci :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 28.06.2013 09:56
     

    Tak zrovna včera jsme tohle téma opět probíraly s kamarádkou. Že radši vezmou mobil nebo sednou k pc, než aby si vzali do postele knížku. Je to všeobecný trend a i když se člověk hodně snaží a třeba jim to dám skoro rozkazem, aby si tu knížku vzali a chvíli četli, po půl hodině přijdu, kniha odložená a opět mobil v ruce eye rolling smiley Jsem z toho nešťastná, utěšuje mě jen fakt, že v tom nejsem sama. Jelikož jsem typ, co dětství a pubertu proležel v knihách, moc to nechápu a snažím se s tím bojovat, leč marně sad smiley.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 28.06.2013 10:01
     

    Ivo, ono to nejde lámat přes koleno. Moje starší vnučka najednou propadla čtení, hltá knihy o historii (to mě by tedy moc nebavilo). Dala jsem děsné bichle k vánocům a ona brzy hlásila, že to má přečtené.

    Já jsem četla hodně a kdeco, ale teď nějak nemám trpělivost. Kniha mě musí opravdu zaujmout, abyvh ji přečetla. Někdy přečtu pár stránek a víc se k tomu nevrátím.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 28.06.2013 10:14
     

    Taky me to stve, ale nic s tim nenadelam. Jedine vydiranim. grinning smiley Je fakt, ze syn se v ramci samostudia nacte celkem dost. Ale stejne. Treba se to zmeni, kdyz driv rad cetl, tak treba zase zacne.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 28.06.2013 10:59
     

    Naše holky neměly zájem o čtení, hlavně menší - prvňačka, což se nedivím, ale maminka jim začala kupovat aspoň komiksy a větší (3. třída) už přečetla i Bílou velrybu. Malá čte pomaličku komiksové pohádky. Snad časem přejdou ke klasické knize - doufám

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 24.08.2013 22:54
     

    Ja jsem take v mladi moc necetl stydlin smiley , ale pak me rodice koupili k vanocum 3. dilnou knizku "Lovci orchideji" a tu jsem dosloval "hlatal", jak se me libila thumbs down

    I ve skole jsem docela mel rad knizku doporucenou nasi cestinarkou "Zajatci pardali soutezky". Na to ze to napsal sovetsky spisovatel se to dalo i cist winking smiley

     
  • Autor: ZdenkaB
    Status: začátečník

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 25.08.2013 02:07
     

    Rudo, Lovci orchideí, to byly krásné knížky . Četla jsem je několikrát. Já jsem od mala hodně četla. Bohužel syna se mi ke čtení taky nepodařilo přitáhnout i přesto,že jsem ho brala od malička do knihovny a i doma vždy bylo spoustu knížek thumbs up .

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 25.08.2013 10:31
     

    No kluci moc nectou, protoze maji jine zajmy winking smiley Jako napriklad delat nejaky skopiciny stydlin smiley

    ZdenkaB napsal(a):

    Rudo, Lovci orchideí, to byly krásné knížky . Četla jsem je několikrát. Já jsem od mala hodně četla. Bohužel syna se mi ke čtení taky nepodařilo přitáhnout i přesto,že jsem ho brala od malička do knihovny a i doma vždy bylo spoustu knížek thumbs up .

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 25.08.2013 11:11
     



    Berenika napsal(a):

    Ono hodně záleží na tom, jaké knihy mají děti s dispozici.... dneska ten počítat prostě pozornost přebírá, a s tím se musí počítat. Ale myslím, že Kindle by mohl zachránit situaci :-)

    No nevím, to je už opravdu pro větší. Podle mne, děti zaujmou v knížce i ilustrace.

    ----------------------

    Můj syn začal číst až tak v 11.-12 letech. V tu dobu objevil Vinetoua a pak vůbec Karla Maye. Pak se rozečetl. Vždycky přišel na radu, jakou knížku by si mohl přečíst. Většinou jsem se mu trefila do nálady. Když se rozečetl a už si vybíral sám. Ani věkem a pracovním vytížením číst nepřestal, (už mu bude 40). thumbs down

    Dcera jako dyslektička - dysgrafička ke čtení nenašla vztah vůbec. sad smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 25.08.2013 12:27
     

    Taky sem hodně četla, ségra s bráchou snad ani nevěděli jak knížka vypadá. grinning smiley U kluků si ještě nejsem jistá, ale starší má hrozně rád takový ty knížky s úkolama, doplňovačkama a encyklopedie, mladší mi knížky nosí, ale nechce je číst, ale spíš si povídat o obrázcích, ale pravidelně čtem večer před spaním, tak doufám, že budou mít čtení rádi. smiling smiley

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 25.08.2013 22:25
     

    Ja jsem take v pozdejsim veku(okolo 11) zacal cist Verneovky smiling smiley A pak jsem take dostal k vanocum knizku "Indiani bez tomahavku" o archeologii v jizni Americe a ta byla tez velice zajimava thumbs down

     
  • Autor: solonius
    Status: nováček

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 29.08.2013 16:43
     

    Ja jsem v podobne veku cetl v polstine "Zloto Gor Czarnych", uzasna trilogie smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.