čtvrtek 25. dubna, 06:51 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Děti nečtou...

Datum: 19.02.2007 11:10
 

Dnes jsem na Seznamu četla tento článek, a bohužel mu musím dát za pravdu.

[www.novinky.cz]

 

Moje starší dcera čte. Sice míň, než dřív, ale čte. Zato mladší přestala. A to si myslím, že základ měla dobrý. Chodila se mnou do knihovny ještě než nastoupila do školy (protože už četla), bavilo jí to a já se těšila, že jí snesu z půdy další knihy. Teď prostě přestala, čte akorát to, co do školy potřebuje a nelze ji nijak donutit. Vzor má, my s mužem čteme. Čtení jí jde, ze třídy čte nejlíp. Ale jak ji k tomu přimět?!confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 2 z 7
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 06.03.2007 10:49
     
    Takže správně chápu, že NEchtěli jsme na moře máš přečtené? Jak se jmenovala ta kočka, co ji zachránili?smiling smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Děti nečtou...

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 06.03.2007 11:12
     
    To po mne chceš moc...četla jsem to, když mi bylo nějakých 13.grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.03.2007 08:15
     
    Už jsem si vzpomněla: Sindibád!!! smiling smiley
     
  • Autor: Taura
    Status: začátečník

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 25.12.2007 18:24
     
    Já jsem začala číst trochu víc až ve starším školním věku, a zcela jsem čtení propadla až na střední škole. Takže myslím, že vše má svůj čas. My jsme oba s manželem velcí čtenáři, ale děti máme dyslektiky, takže to po nás bohužel nepodědily. sad smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 25.12.2007 19:07
     

    V nasej rodine - z mnohych sa stran - sa vzdy citalo...Hm, spominam... ze ako dieta som sa u babicky a teticiek dostala k velmi starym kniham..napr. majovkam, Poslednemu mohykanovi , W.Scottovi , sestram Brontteovym z predvojnovych rokov..

    S manzelom sme si v tom tiez sadli....a nas syn ked sa naucil "sediet" tak knihy patrili k jeho najmilsim hrackam (nebol vobec autickovy, este tak zvieratkovy...)..Po roku som nastupila do prace a starala sa mi o neho svokra - posadila ho do postielky a dala mu kopec knih..a mala cele hodiny pokoj.winking smiley ..V stvrtej triede uz cital Souckove Tusenie tiena a Tusenie suvislosti, pritom o mnohych prirodnych zakonitostiach sotva mal paru...dodnes cita strasne vela...hihi..aj filozoficke pojednania ...a modernych autorov , ktori su nad moje chapaniesmoking smiley

    .Noooo a nasa dcera, ktora vyrastala medzi kopcami knih grinning smiley ..tu sme ku knihe nemohli dostat!! Dokonca mala problem aj s povinnym citanim - ked sa to nedalo opisat zo synovho citat.dennikawinking smiley ..Ale zlom nastal v osmej triede - ako povinne citanie mali Jedinu od K.Jarunkovej - taky utly dievcensky romanik ..a nasa dcera objavila caro knih...sice nema az taky siroky zaber...ale okrem romanov, obcas jej prejdu rukami aj naucne knihy....

    ..takze ono to s tym citanim nie je uplne jednoznacne, ze je to len vplyv rodiny..coffe smiley .. ale obcas sa to moze zmenit k lepsiemu , staci nejaky spravny impulz...

     
  • Autor: vladimir
    Status: nováček

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.03.2008 03:14
     
    Některé z těchto knih jsou ještě k dispozici v knihkupectvích z nakladatelství (obnoveného) Toužimský a Moravec. Omyvatelné pestré obálky jsou pro děti důvěryhodnější než zašlé knihy z antikvariátů. Bohužel některé tituly, jako Petr Kachna neboli Prázdniny na moři, jsou absolutně nedostupné.
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.04.2008 22:10
     
    K VÝBĚRU MÁME DNES V KNIHKUPECTVÍ NESPOČET TITULŮ. Jak starší knížky tak zároveň i nové výtisky ,které jsou i hezké a zároveň poučná a naučné.Vnučce budou 4 roky a řekla bych,že knížky jsou u nás ve fóru a rádá si prohlíží a zároveň se snaží číst podle svého. Záleží na rodičích jak k tomu přistupují.Samozřejmě ,když necháte dítě více koukat do počítače,tak knížka se mu v tu chvíli zdá zbytečná. Možná i školy k tomu moc nepřispívají,žáci na školách užívají více počítače i ve vyhledávání různých publikací a článků. Je to pouze můj názor a přivítala bych coffe smiley i jiné.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.04.2008 16:46
     

    balanclady...hlavně je škoda, že se zrušila (alespoň na většině školách) mimočítanková četba. I s těma čtenářskýma deníkama. Mně by se líbila v každé třídě vybavená knihovnička, ze které by si žáci mohli vybírat knihu podle svých zájmů a číst si....vyhradit alespoň 15min denně a opravdu by si četli. A je úplně jedno, jestli všichni Čuka a Geka nebo třeba v encyklopedii o autech.

    Zaujal mne finský školský systém, kde na čtenářské dovednosti kladou důraz. A mají výsledky!!

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.04.2008 22:04
     
    Myslým si ,že i taková ordinace by mohla mít k nahlédnutí místo tiskovin i knížky.Najdou se maminky ,které už některé knížky mají tak pročtené ,že se jich chtějí i zbavit.No jestli by na to přistoupili si nejsem jistá. Chodíme k oční lékařce a děti v čekárnách mají různé hračky i leporela.Na dětském oddělení se čeká dost dlouho a při takovém dlouhém čekání se uplatní knížka. coffe smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.04.2008 22:53
     
    0408 064.jpg

    Já doufám, že se děti zase ke čtení vrátí.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.04.2008 23:01
     
    Jestlipak má ke čtení taky něco česky? (Vočišťata má po babičce smiling smiley)
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 19.04.2008 23:40
     
    Otajdo, malej má všechny dětské knížky po mně i po manželovi, včetně tebou inzerovaného Sládka. Kéž by je všechny jednou uměl přečíst. Zatím to je tak, že čte německý knížky českygrinning smiley
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 20.04.2008 09:18
     

    Ahoj Evano:

    u nás je to tak, ze kdyz jsem s malým v Cechách, tak mu tam obcas ctu nejakou ceskou pohádku a malej sice nábozne kouká a poslouchá, ale kdyz se ho zeptám, jestli tomu rozumel, tak zavrtí hlavou.

    Takze potom kazdou ceskou vetu prekládám hned do nemciny nebo srozumitelnejsí cestiny. Ty pohádky jsou obcas psány ponekud archaicky, ze by tomu nerozumel ani Cech. Ale malej si to fakt zapamatuje a pak to zase on pro zmenu vypráví mne v nemcine. Cesky sice umí,ale práve jen takovou tu beznou mluvu, jako: más hlad, umyl sis ruce apod.No, kecala bych, umí samozrejme víc, ale treba co to je hrabenka apod., to opravdu ne.grinning smiley

     

     

    MMCH.: vnoucek pekne roste.smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Didi (20.04.2008 17:28)
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 20.04.2008 11:32
     

    Ahoj Didi, jsem ráda, že tě tady zase po delší době potkávám. Dost často na tebe myslím právě v souvislosti s učením dítěte dvěma jazykům najednou. Pamatuju si, že jsi mi říkala, že když byl tvůj K. malej, tak mluvil v ČJ docela dobře a s přibývajícími roky se začal trochu stydět. Už se to zlepšilo a rozmluvil se? Byla by velká škoda, aby se ČJ nenaučil. Jsem zvědavá, jak to bude u nás. Malej zatím nemluví, ale rozumí oběma jazykům.

    Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Spoléhám na to, že nám malej bude dělat tlumočníka, protože maminu už to prý nebagrinning smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 20.04.2008 12:01
     

    Evano: nastestí vzdycky kdyz prijedeme do Cech, tak se celkem pekne rozmluví. Samozrejme to bohuzel není úplne bez chyby, takze ho stále opravuji a uz jsem se smírila s tím, ze bude mluvti asi ponekud "srandovne".

    Ale snazí se, protoze by mu tam jinak nikdo nerozumel. Ale mozná, ze (bude-li samozrejme chtít), se to zlepsí. Zálezí na tom, jakým smerem se bude ubírat jeho zivotní cesta. Ale rozumet bude kazdopádne valnou vetsinu a to je vzdycky plus.flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.