čtvrtek 28. března, 19:19 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Děti nečtou...

Datum: 19.02.2007 11:10
 

Dnes jsem na Seznamu četla tento článek, a bohužel mu musím dát za pravdu.

[www.novinky.cz]

 

Moje starší dcera čte. Sice míň, než dřív, ale čte. Zato mladší přestala. A to si myslím, že základ měla dobrý. Chodila se mnou do knihovny ještě než nastoupila do školy (protože už četla), bavilo jí to a já se těšila, že jí snesu z půdy další knihy. Teď prostě přestala, čte akorát to, co do školy potřebuje a nelze ji nijak donutit. Vzor má, my s mužem čteme. Čtení jí jde, ze třídy čte nejlíp. Ale jak ji k tomu přimět?!confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234567 | další
    Aktuální stránka: 1 z 7
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 20.02.2007 12:09
     

    Moni,synovec sa "rozčítal" práve na spomínanom H.Potterovi,takže paní Rowlingová má iste zásluhu v tom,že aspoň niektoré deti vrátila ku knižkám.

    Možno dcera ešte nenašla knižku,čo by ju zaujala,aspoň u detských knížiek mi pripadá čtivosť doležitejšia než literárné hodnoty.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Děti nečtou...

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 20.02.2007 12:48
     

    anny...na potterovi se rozečetla ta má nejstarší...takže ať jsou kritiky jakékoliv, já mu jsem vděčná. grinning smiley

    doufejme, že až ta mladší dcera nalezne nějaký svůj konkrétní zájem, že číst začne. Včera alespoň listovala v encyklopedii ptáků a hledala ty, které potkáváme tady u nás.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 23.02.2007 09:44
     
    Tak včera byla se mnou v knihovně a půjčila si Mikulášovy průšvihy. už přečetla dvě kapitoly, tak uvidíme, jak dlouho jí to vydrží.
     
  • Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 23.02.2007 17:00
     
    Mončo, dej jí nějakou erotickou literaturu, uvidíš, jak se rozečte!
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 23.02.2007 18:03
     
    Honzo...tu objeví časem sama.winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 05.03.2007 09:52
     
    Takovej Stanislav Rudolf... winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 05.03.2007 10:01
     
    Anavi...no jasně!! Nebo Hercíková.winking smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 05.03.2007 19:30
     
    Moje nejmilejší dětská knížka byly Děti z Bullerbynu, tu bych doporučila na rozečtení holčičkám. Kluka jsem přitáhla ke čtení v pravý čas podstrčenou Verneovkou Dva roky prázdnin.
    Dnes jsme na tom tak, že holka čte tak kolem 100 knížek ročně. Bohužel do toho nepatří učebnice sad smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 05.03.2007 19:55
     
    Majko...Děti z Bullerbynu se teď čtou ve školách. Asi místo Honzíkovy cesty.grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 06.03.2007 10:03
     

    Já jsem v dětském věku milovala několik knížek - samo Honzíkovu cestu, O letadélku Káněti, pak všecho od Sekory - Ferda Mravenec a spol., Hanýžka a Martínek - dost bichle, přesto jsem to četla několikrát. Dětských knížek jsem měla stovky a dokázala je číst pořád dokola. Od malička až někdy do dvaceti jsem byla skutečnej knihomol! Četla jsem knížku i u toho, když jsem mamce pomáhala utírat nádobí... smiling smiley

    A taky mě bavil Kája Mařík, ale toho jsem četla už skoro jako dospělec smiling smiley.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 06.03.2007 10:08
     
    Káju Maříka mám taky na půdě a četla jsem ho až jako dospělá. Ráda jsem četla Neználka. A knihy od Arthura Ransomeho. Jo a taky Pan Auťák.thumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 06.03.2007 10:32
     
    Arthur Ransome napsal tuším Nechtěli jsme na moře...nebo se pletu? Máš od něj jinou?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 06.03.2007 10:34
     

    Tak mi to nedalo a šla jsem hledat... Pamatuji si to dobře, i po těch letech smiling smiley:

    Arthur Ransome (18. ledna 18843. června 1967) byl britský spisovatel a novinář.

    První knížka tohoto dětského autora, novináře a „námořníka“ vyšla ve třicátých letech 20. století. Příběhy zasazené do anglické Jezerní oblasti (Lake District) si brzy získaly větší oblibu než Ransomovy cestopisy (znalí čtenáři si vybaví postavu kapitána Flinta). Po Boji o ostrov, Zamrzlé lodi kapitána Flinta, Trosečnících z Vlaštovky vyšly další tituly (Petr Kachna, Klub Lysek, Holubí pošta, Nechtěli jsme na moře, Záhadné vody aj.).

    Hlavními hrdiny jsou sourozenci Walkerovi, Zuzana, John, Titty a Roger, kteří samozřejmě mají svoji maminku s chůvou pro malou Bridget a tatínka námořníka. Walkerovi se seznámí s Amazonkami Nancy a Peggy, které u jezera bydlí. Společně prožijí nejedno dobrodružství.

    Polovina z knih se odehrává v oblasti Lake District v hrabství Cumbria na severu Anglie. Jezero v knize je složeno z reálií kolem jezer Windermere a Coniston. Podrobnější informace jsou na stránkách Krajem Arthura Ransoma.

    Vydané knihy o Vlaštovkách a Amazonkách: Boj o ostrov (1930), Trosečníci z Vlaštovky (1931), Petr Kachna (1932), Zamrzlá loď kapitána Flinta (1933), Klub Lysek (1934), Holubí pošta (1936), Nechtěli jsme na moře (1937), Záhadné vody (1940), Velká šestka (1940), Missee Lee (1941), Piktové a mučedníci (1943), Velká severní? (1947), Lysky jedou na sever (nedokončeno) (1988)

    Citováno z „[cs.wikipedia.org]“

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 06.03.2007 10:44
     

    Tak z tebou jmenovaných jsem nečetla jen Velkou šestku. Doma mám Trosečníky z Vlaštovky, Klub Lysek a Zamrzlou loď kapitána Flinta. winking smiley

    Toho Pana Auťáka napsal Zbigniew Nienacki a byly to super dětské dobrodružky.thumbs down ,,Pan Auťák a templáři´´ a ,,Pan Auťák a pražské tajemství´´.

     
Stránky:  1234567 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.