úterý 16. dubna, 15:31 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Detaily mojí zahrádky

Datum: 04.05.2007 21:30
 
pict0141.jpg
Další fotografie:
Tak to jsou kousky mojí zahrádky. Na prvním snímku je sezení s vistárií, ještě nedorostlým miscantusem giganteou a v popředí je převislá vrbička - ta koule. Na druhém snímku jsou některé moje kontejnery a na dvou dalších chrlič žabička.


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 21.05.2023 21:53
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Gabco, oproti Takovi jsme prostě neukázněné. eye rolling smiley

    Nezáleží jestli jste ukázněné, hlavně ať to je hezké a líbí se to vám. smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Detaily mojí zahrádky

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 21.05.2023 22:00
     

    Zahrada má být taková, aby se hlavně líbila majiteli. Myslím, že tu máte všichni krásné zahrady, které baví a dělají radost. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 21.05.2023 23:11
     

    Taku, líbí ale víš co se nadřeme. eye rolling smiley Samozřejmě ani ty nezahálíš, to je mi jasný ale je to jak říká dědek když si postěžuju. Musí toho být tolik?Musí grinning smiley

    tak63 napsal(a):



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Gabco, oproti Takovi jsme prostě neukázněné. eye rolling smiley

    Nezáleží jestli jste ukázněné, hlavně ať to je hezké a líbí se to vám. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 07:59
     

    No ale v celkových pohledech to všechno vypadá úžasně. love smiley

    gabca napsal(a):

    Já mám taky takovou divočejší zahradu, tam se plevel přhlídně raz dva. Je ho tam totiž hafo. grinning smiley

    Dneska jsem posekala jen pampelišky, jinak se u nás v neděli nesmí. A stejně mi došel benzín. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 08:01
     

    Vy to máte všechno takové "učesané". winking smiley thumbs down

    tak63 napsal(a):

    Irsko, hlásím, že je už posekáno. smiling smiley

    Regi i rajčata jsou. Taky rybízy, jahody, borůvky, saláty, kedlubny, papriky, ale všeho jen tak trochu.

    Děkuji za slova chvály a ta patří i mé polovičce. Je to dřina. Teď zrovna sedím v pergole a mám nohy na stole winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 10:46
     

    To víš, strojaři jsou na desetinu milimetru ... teď jsem TAKa asi urazila, oni jsou na setinu....

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 10:54
     

    Já nijak neodsuzuju cizí vkus, spíš si říkám, jestli by z toho něco nevyčetl psycholog. Každá zahrada prostě odráží majitele. A taky záleží na okolí, tady jsme prostě na vesnici a louka s ovocnými stromy se sem tak nějak hodí. Lidi tu mají vcelku velké zahrady a když vidím, jak to hoblují u země, přijde mi to jako plýtvání. A pak jim to smrdí v těch plastových kompostérech, někteří už zapomněli, jak se vůbec kompost dělá. Je to úpadek Vesnického života a je to škoda.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 12:29
     

    na začátku stavby jsem koupila v květinářství ??? švestku domácí a hned zasadila na novém pozemku , takže se stavbou je to 37 let .je to velký strom . k němu jsem později - to už jsme bydleli - koupila jabloně , třešni a hrušku . třešeń už není- měla plíseń a hruška taky není -měla rez .. ale tři jabloně máme dodnes. poloranou Primu , Spartan a zimní Ontario . stačí nám to -- jo ještě keř bílého rybízu , ten bohatě plodí a byla i úžasná meruńka - Velkopavlovická . ta byla taky narostlá a každý rok měla velkou úrodu . potom ji postupně trefil šak . nejdříve několik větví a pak zbytek . škoda ji .. sad smiley zbytek zahrady jsou samé růže. -

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 12:37
     

    Jo a ty schody jsem dělala osobně i chodník a zídku s manželem

     

    Edit : růže se hodí všude, do města i na vesnici.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (22.05.2023 13:47)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 15:06
     



    babkaela napsal(a):

    To víš, strojaři jsou na desetinu milimetru ... teď jsem TAKa asi urazila, oni jsou na setinu....

    grinning smiley ano, na setinu milimetru a i tu někdy ještě dělíme .....

    Manco, dobrá práce!!

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 15:56
     
    348597318_484539617163252_4043093210211333526_n.jpg
    Další fotografie:

    opět jsme byli sekat

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 16:05
     

    Byla jsem v šoku, když jsem začala jezdit k mému partnerovi na vesnici, že jeho matka vyváží bioodpad všude možně po kontejnerech nebo sypou trávu do rohu, kde hnije... naštěstí jsem udělala osvětu a už roky máme kvalitní kompost. Nechápu, kam se tato dovednost ztratila, když by se měla předávat z generace na generaci. Ovšem jeho matka doteď má problém s listím a nejradši by všechny vzrostlé stromy kvůli tomu kácela. To nepochopíš. eye rolling smiley Já listí vozím z návštěv, hrabu kde můžu, třeba u nás na obecním. Listí není nikdy dost. confused smiley

    Manca napsal(a):

    Já nijak neodsuzuju cizí vkus, spíš si říkám, jestli by z toho něco nevyčetl psycholog. Každá zahrada prostě odráží majitele. A taky záleží na okolí, tady jsme prostě na vesnici a louka s ovocnými stromy se sem tak nějak hodí. Lidi tu mají vcelku velké zahrady a když vidím, jak to hoblují u země, přijde mi to jako plýtvání. A pak jim to smrdí v těch plastových kompostérech, někteří už zapomněli, jak se vůbec kompost dělá. Je to úpadek Vesnického života a je to škoda.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 17:20
     

    My vozíme trávu do příkopu, je to sice za plotem ,ale je to ještě naše. Máme jen švestku a mizernou broskvičku. Jinak ostružiny, rybíz,rajčata, bylinky a šnitlik. Ovocné stromy byly mizerné a tak jsme je vykáceli už před 20 lety. Stromy v okolí jsou staré a postupně je vykáceli, neb jablka byla nejedlá.

    Ale dnes mě mohlo klepnout, moc už nepotřebuji eye rolling smiley

    Zalejvat a koukám ,co to je. ? Soused o kterém jsem si už začínala myslet, že dostal rozum,ale.., Zabije králika a kůži a střeva zahrabe,jak jinak mělce a ne jen že to dmrdí, něco to vyhrabe skus kůže i se zadníma nohama jsem měla v hortenzii.

    Posledně zese kachní vejce. Chatu přestavěl pěkně, až na ta okna, ale jinak je bordelař . To že vnitřnosti zahrabe hala bála do hnoje se s ním hádal už můj táta. Smrdí to hlavně večer.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 21:20
     
    p1020923.jpg

    Jen tak... foceno okem okem v plotu. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 22.05.2023 21:33
     



    tak63 napsal(a):

    babkaela napsal(a):

    To víš, strojaři jsou na desetinu milimetru ... teď jsem TAKa asi urazila, oni jsou na setinu....

    grinning smiley ano, na setinu milimetru a i tu někdy ještě dělíme .....

    Manco, dobrá práce!!

    TAKu, promiň, tisícina milimetru - tvůj jmenovec, můj syn, je na tom stejně winking smiley .

    Manča, opravdu víc než dobrá práce.

    Kaaj, já vždycky říkám, že máme doma stokorunový sad (tak jak je stohlavé stádo třeba), nooo už těch stromů asi tolik není, max. 80,

    Sekání nefotím, jeblo by mi z toho asi, mám vysečené cestičky, dědek dnes taky cosi posekal ... chtěla bych mít mechoviště. Kompost máme, listí nevozím, stačí naše. Občas i něco vyvezeme do eko dvora, zrovna teď vykvetlé plevele - nestíhám a nejstarší synátor vždycky brblr, že potom s kompostem rozvezu vše.

    Gabčo, úúžasná fotka thumbs down .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.